category-icon

Jelenia Góra - Łomnica - Mysłakowice - Bukowiec - Łomnica - Jelenia Góra

29 km
241 m
Jelenia Góra - Łomnica - Mysłakowice - Bukowiec - Łomnica - Jelenia Góra

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-06-26
Jelenia Góra - Łomnica - Mysłakowice - Bukowiec - Łomnica - Jelenia Góra
category-icon
29 km
241 m
236 m
Łatwy
2.7/6
Z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze kierujemy się w stronę ścieżki rowerowej przy ul. Sudeckiej. Ścieżką przejeżdżamy do Łomnicy, gdzie skręcamy w prawo i dojeżdżamy do Mysłakowic. Przejeżdżając park, za stawem skręcamy w lewo, kierując się drogą koło cmentarza jesteśmy u podnóża góry Mrowiec. Jadąc dalej wzdłuż brzegu rzeki Jedlica wąską ścieżką musimy przeprowadzić rower przez strumień. Wsiadając na rower i jadą dalej, dojedziemy do stawu po lewej będziemy mieli skały z punktem widokowym a po prawej grotę skalną. Przed stawem jednak skręcamy w lewo mijając ruiny opactwa, docieramy do centrum Bukowca. Nieopodal tego miejsca, jadąc w stronę Krogulca (przed zakrętem skręcamy na szutrową, a dalej polną drogę) trafimy do wieży widokowej.
Z wieży kierujemy się stromą ścieżką w przeciwnym kierunku niż przyjechaliśmy (musimy podprowadzić rower). Jadąc dalej dojeżdżamy do żółtego szlaku rowerowego i tam skręcamy w prawo. Dalej zgodnie z oznaczeniami dojeżdżamy do skrzyżowania, skąd jedziemy prosto dojeżdżając do wiaduktu kolejowego w Łomnicy – skręcamy w prawo i przeprowadzamy rower przez mostek. Jadąc dalej w kierunku osiedla łomnickiego skręcamy w lewo w drogę gruntową, która prowadzi nas do stawu i tam skręcając w prawo dojedziemy na ulicy Krakowskiej przy lotnisku. Dalej przecinając Obwodnicę dojedziemy do centrum Jeleniej Góry.

Po drodze możemy zobaczyć Park i Pałac Królewski w Mysłakowicach, a w Bukowcu grotę skalną, ruiny opactwa, stawy, herbaciarnię i dom ogrodnika oraz wieżę widokową.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Rudawy Janowickie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rudawy Janowickie

Bardzo dokładna, aktualizowana w terenie mapa turystyczna Rudaw Janowickich z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi z czasami przejść poszczególnych odcinków. Na mapie zaznaczono skały wspinaczkowe, z których słynie region i najważniejsze atrakcje turystyczne. Rok wydania: 2022

Dolina Palaców i Ogrodów
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Palaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów to bardzo dokładna mapa turystyczna obejmująca swym zasięgiem obszar Kotliny Jeleniogórskiej oraz część Rudaw Janowickich i Gór Kaczawskich. Na mapie oznaczono czasy przejścia na poszczególnych szlakach turystycznych. Rok wydania 2019

Karkonoski Park Narodowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Karkonoski Park Narodowy

Mapa wydawnictwa Galileos w skali 1:33 000 obejmująca swoim zasięgiem obszar Karkonoskiego Parku Narodowego i okolic, została zaktualizowana w terenie. Karkonoski Park Narodowy to jeden z najbardziej popularnych wśród turystów regionów. Na mapie zaznaczono atrakcje turystyczne i krajoznawcze, a także informacje praktyczne. Oznaczono przebieg szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych wraz z czasami przejść. Rok wydania 2020

Dolina Bobru
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Bobru

Mapa Doliny Bobru zasięgiem obejmująca obszar od Jeleniej Góry do Bolesławca. Na mapie zaznaczono szlaki turystyczne piesze i rowerowe oraz ważniejsze atrakcje turystyczne. 

Karkonosze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Karkonosze

Mapa Karkonosze przedstawia najwyższe pasmo górskie Sudetów, znajdziemy na niej aktualny przebieg szlaków turystycznych wraz z orientaycjnym czasem przejścia, szczyty i atrakcje turystyczne. Mapę Karkonoszy zamykają czeskie Rokytnice nad Jizerou na zachodzie oraz Velka Upa na południu, Kowary na wschodzie i Jelenia Góra na północy. Ważniejsze atrakcje turystyczne zostały wyszczególnionea, a ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic co 10 m. Rok wydania 2022

Karkonosze, Góry Izerskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Karkonosze, Góry Izerskie

Mapa w świetnej skali 1:35 000. Na mapie znajdują się Karkonosze, Góry Izerskie, plany (centra miast) Świeradowa-Zdroju, Karpacza, Szklarskiej Poręby oraz czeskich miejscowości: Harrachova i Szpindlerowego Młynu.

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów rozciągające się na długości około 40 km. Głównym grzbietem przebiega granica polsko-czeska. Najwyższym szczytem jest Śnieżka (1603 m n.p.m.). Wyróżniającym się elementem krajobrazu Karkonoszy są kotły polodowcowe z malowniczymi jeziorkami oraz unikatowe formacje skalne. Tutaj swoje źródła ma największa czeska rzeka - Łaba. Symboliczną studnię odnaleźć można pod Łabskim Szczytem, na wysokości 1386 m n.p.m. Krajobraz karkonoski urozmaicają licznie występujące na potokach wodospady i kaskady. Występujące tu wody termalne i mineralne przyczyniły się do rozwoju znanych uzdrowisk - Cieplic i Świeradowa-Zdroju, a w Czechach - Janské Lázně. 

Góry Izerskie to najbardziej na zachód wysunięte pasmo Sudetów położone na terenie Czech i Polski. Składa się z niezbyt wysokich grzbietów górskich. Najwyższym wzniesieniem jest Wysoka Kopa (1126 m n.p.m.). Takie ukształtowanie powierzchni w połączeniu z dobrym zagospodarowaniem i dużą atrakcyjnością terenu przyczyniło się do rozwoju turystyki - pieszej, rowerowej i narciarstwa biegowego. Gęsta sieć utwardzonych dróg niczym magnes przyciąga licznie przybywających tu kolarzy górskich. Zimą popularne Izery oferują dobrze przygotowane trasy pod biegówki. Najpopularniejszym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego są Jakuszyce.

Rok wydania: 2022

Miejscowości na trasie