category-icon

Korona Kocich Gór cz. Twardogóra

106 km
271 m
Polska, dolnośląskie, Wrocław, Twardogóra

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2014-05-25
Polska, dolnośląskie, Wrocław, Twardogóra
category-icon
106 km
271 m
271 m
2.4/6
Po zaliczeniu trasy osiemnastu szczytów Korony Kocich Gór, postanowiłem przejechać drugą część tego szlaku. Wycieczkę swą rozpocząłem w miejscu, gdzie zakończyłem poprzednią podróż, tzn. po dojechaniu do Zielonego Szczytu, z wieżą strażniczą nadleśnictwa, tuż za Zawonią. Początek trasy to piękne lasy i dobrze oznaczony szlak. Po kilku kilometrach z lewej strony dołącza do nas szlak zielony biegnący ze Złotowa. Na następnym rozstaju, zielony szlak skręca w prawo, główną drogą, nasz niebieski, prowadzi jednak prosto przez leśny dukt. Ten odcinek szlaku, to już jazda terenowa. Trzeba bacznie obserwować znaki na drzewach, bo łatwo zgubić właściwą drogę. W Malerzowie odnalazłem też tablicę opisującą szlak KKG, według niej, szlak ten kończy się w Grabownie Wielkim. Na stronie internetowej Twardogóry, znalazłem ciąg dalszy tego szlaku, ale to chyba melodia przyszłości. Za Grabownem brak jest jakiegokolwiek oznakowania. Tu uwaga do włodarzy Twardogóry. Jeśli podłączacie się do pomysłu Trzebnickiego Stowarzyszenia Gmin Turystycznych, to przynajmniej wypada oznakować szlak. Niema też żadnej informacji, jakich szczytów KKG dotyczy i gdzie one się znajdują. Ostatni fragment wschodniej części KKG, według mapy ze strony Twardogóry, prowadzi na południe od miasta w Sądrożycach. Tu kręciłem na wschód i po dojechaniu do głównej drogi, skierowałem się na południe. Następnie, tuż przed Chełstowem, skręciłem na polną drogę, która prowadzi do lasu. Po dwustu metrach odnalazłem drugą wieżę nadleśnictwa. Wieża ta, wybudowana jest na Chełstowskiej Górze. Niesiony ochotą przejechania całego szlaku, przebyłem jeszcze kilka kilometrów leśnych ostępów. Mimo największych chęci musiałem się jednak wycofać, gdy droga przestała nadawać się do dalszej jazdy. Małe stado dzików utwierdziło mnie, że miałem rację. Dziki były jednak bardziej wystraszone naszym spotkaniem niż ja. W drogę powrotną skierowałem się dokładnie na południowy zachód, i przez Drogoszowice, Miodary i Oleśnicę, zakończyłem wycieczkę we Wrocławiu.

.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia

Mapa Wrocławia i okolic na zachodzie sięga po centrum Wrocławia, na wschodzie do Brzegu, południowa granica określona jest przez Wiązów, północna przez Oleśnicę. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 17°04’ - 17°30’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°49’-51°14’ szerokości geograficznej północnej. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było!

Wzgórza Trzebnickie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wzgórza Trzebnickie

Mapa "Wzgórza Trzebnickie" obejmuje obszar od Wrocławia do Żmigrodu oraz od Brzegu Dolnego do Oleśnicy. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°41’ - 17°22’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°09’-51°26’ szerokości geograficznej północnej. Na mapie zaznaczono wszystkie informacje potrzebne turyście oraz każdej osobie poruszającej się wg tej mapy. W miejscowościach opisano nazwy ulic . Są tu przebiegi wszystkich szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych, konnych, opisano na nich odległości - co pozwoli zaplanować wycieczkę. Miejsca szczególnie warte odwiedzenia zaznaczono żółta ramką. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic z cięciem co 5 m.

Dolina Baryczy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy

Mapa obejmuje cały obszar Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy oraz tereny przyległe. Zasięg mapy wyznaczają: Ostrów Wielkopolski na północy, Twardogóra na południu, Rawicz na zachodzie i Mikstat na wschodzie. Jest to obszar wyjątkowo atrakcyjny przyrodniczo. Znajduje się tu największy w Europie kompleks sztucznych stawów rybnych. Stawy Milickie to również największy w Polsce rezerwat ornitologiczny. Ptasi raj przyciąga rzesze obserwatorów. Uprawianie birdwatchingu umożliwiają liczne wieże i czatownie. Bogate, a przy tym mało znane jest także dziedzictwo kulturowe tego obszaru. Osobliwością są szachulcowe kościoły, domy z rudy darniowej czy zabytkowe jazy. Skala mapy pozwoliła na dokładne naniesienie dróg, ścieżek, szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych, dydaktycznych i spacerowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2022

 

Dolina Baryczy. Część wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część wschodnia

Mapa wschodniej części Doliny Baryczy obejmuje obszar od Radziądza do Antonina. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°58’ - 17°55’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°15’-51°40’ szerokości geograficznej północnej. Mapa została zaktualizowana w terenie. Na mapie zostały zaznaczone wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne z podaniem ich długości. Mapa zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz jako ciekawostkę gniazda bocianie.

 

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Miejscowości na trasie