category-icon

Las kobiórski

50 km
87 m
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-12-28
category-icon
50 km
87 m
81 m
1.8/6
W czwartek 28.12.2017 miała miejsce, tym razem, spontaniczna wyprawa rowerowa.

Wraz z siostrą około południa wyruszyliśmy w kierunku lasu zabrzeskiego (czarnoleskiego), skąd zajechaliśmy na tamę "śląskiego morza" czyli Jeziora Goczałkowickiego. Po przejechaniu przez tamę zawitaliśmy w Goczałkowicach, a potem w Pszczynie. Z tamy, do samej ul. Cieszyńskiej w Pszczynie jedzie się wygodną, asfaltową trasą rowerową (w Goczałkowicach trasa jest wspólnie z chodnikiem dla pieszych). W Pszczynie przejechaliśmy przez tamtejszy rynek i park. Zatrzymaliśmy się na cmentarzu żołnierzy Armii Radzieckiej, gdzie oglądaliśmy ładnie uporządkowane miejsce spoczynku czerwonoarmiejców, którzy zginęli tam w styczniu i luty 1945 roku w walce z hitlerowcami. Z Pszczyny, przez Piasek pojechaliśmy do lasów kobiórskich. Tam na trasie minęliśmy ruiny dawnej jednostki wojskowej w Czarkowie, a potem dojechaliśmy do asfaltowej drogi, nieopodal samego Kobióra. Skręciliśmy w lewo (do Kobióra jedzie się w prawo) i zatrzymaliśmy się blisko rezerwatu leśnego "Babczyna Dolina". Asfaltowa droga zaprowadziła nas do Radostowic, a potem już na tamę Jeziora Łąka, niedaleko Pszczyny, gdzie powróciliśmy na trasę w kierunku tamy Jeziora Goczałkowickiego. Z tamy zjechaliśmy do Zabrzega, a następnie do Ligoty-Miliardowic, gdzie zakończyliśmy wyprawę.

Ta wyprawa nie była planowana, ale pomimo tego, że zapowiadano deszcz, ten nie padał, chociaż w parku pszczyńskim trochę pokropiło. Po za tym było ciepło około 6 stopni, z początku bezwietrznie. Pokonaliśmy dokładnie 50 km.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020

Miejscowości na trasie