category-icon

lotnisko Trasa 02_12_2023 02:56

955 km
1 h 13 min
0 m
Polska, małopolskie, Balice
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-12-02
Polska, małopolskie, Balice
category-icon
955 km
0 m
0 m
1 h 13 min
1.3/6

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Langkofel
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Langkofel
Langkofel (3,181m), inaczej Sasso Lungo, co znaczy Długa Góra – masyw górski w Dolomitach pomiędzy dolinami Val Gardena i Val di Fassa, w pobliżu miejscowości Wolkenstein i Campitello di Fassa.
Sella
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Sella

Masyw Sella leży w samym sercu włoskich Dolomitów, na północ od najwyższego szczytu tych gór - Marmolady. Najwyższy szczyt to Piz Boè (3,151 m). Ze względu na tarasowy charakter masywu jest on łatwo dostępny dla niewprawionych turystów, natomiast pionowe ściany tutejszych szczytów upodobali sobie wspinacze.

Rosengarten
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rosengarten
Rosengarten to masyw włoskich Dolomitów rozciągający się pomiędzy Tierser Tal i Eggental w Południowym Tyrolu a Fassa Valley w Trentino. Jest średniej wysokości, za to mocno oblegany przez turystów, którzy przyjeżdżają głównie do jego wschodniej części. Tutaj wokół gór znajdują się piękne zielone łąki i funkcjonują górskie kurorty. Jest to też region o największym w Dolomitach zagęszczeniu schronisk turystycznych.
Wielka Racza
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wielka Racza

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem wycieczki ze Zwardonia i Rycerki Dolnej a również ośrodek narciarski Veľká Rača po stronie słowackiej.

Rok wydania: 2018

Marmolada i północna część Val di Fassa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Marmolada i północna część Val di Fassa
Marmolada to masyw w północno-wschodniej części Włoch, na wschód od Trydentu, do którego należy najwyższy szczyt Dolomitów (Marmolada, 3343 m n.p.m.). Położony jest na granicy dwóch regionów: Wenecji Euganejskiej i Trydentu-Górnej Adygi. W kierunku południowym masyw załamuje się, tworząc pionową, osiemsetmetrową ścianę, jedną z najbardziej popularnych i wymagających ścian wspinaczkowych w Dolomitach. Północna część masywu ma charakter stromego zbocza, pokrytego rozległym, z dala widocznym lodowcem Ghiacciaio della Marmolada. Stanowi on jedyny duży lodowiec w Dolomitach. Obecnie masyw Marmolady jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Dolomitach. Po północno-zachodniej stronie masywu znajduje się Canazei - znana miejscowość turystyczna. Z niewielkiej miejscowości Malga Ciapela poprowadzona została kolejka linowa Ferrovia della Marmolada, która osiąga wierzchołek Punta di Rocca. Na drugiej stacji przesiadkowej kolejki znajduje się bardzo ciekawe Muzeum I Wojny Światowej (Museo della Grande Guerra). Na szczyt główny, Punta di Penia można dostac się eksponowaną, lecz ubezpieczoną drogą (via ferrata) biegnącą po grani od zachodu. Trasa ta jest pozostałością po żołnierskiej ścieżce z czasów I wojny światowej, służącej do transportu zaopatrzenia dla walczących żołnierzy. Zimą z wierzchołka Punta di Rocca na Passo Fedaia i dalej do Malga Ciapella prowadzi Pista Bellunese - jedna z najpiękniejszych zjazdowych tras narciarskich w Alpach, o długości 12 km i różnicy poziomów ponad 1800 m. Zwiedzanie masywu ułatwia dostępna dla samochodów i autobusów pokryta asfaltem droga górska łącząca miejscowość Canazei z Malga Ciapella i przebiegająca przez Passo Fedaia. (wikipedia.com)
Żywiec i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Żywiec i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna "Żywiec i okolice" z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem Żywiec i okolice po Węgierską Górke na południu, Międzybrodzie Bialskie i zaporę na jeziorze Międyzbrodzkim na północy, Rychwałd na wschodzie i Rybarzowice na zachodzie.

Rok: 2018