Wycieczkę rozpoczynamy przy skrzyżowaniu ulicy Hutniczej z Aleją Lecha Kaczyńskiego. Wzdłuż ulicy Hutniczej kierujemy się ścieżką rowerową do ulicy Krupińskiego, w którą kierujemy się w prawo (na zachód). Ciągle ścieżką rowerową aż do wsi Obora objeżdżając osiedle domków jednorodzinnych i wzdłuż ulicy Jana Pawła II. Przy końcu ścieżki rowerowej, przed wsią, przechodzimy na drugą stronę ulicy i ulicą Malinową jedziemy na południowy-wschód, a dalej na południe w kierunku Krzeczyna Wielkiego. Jednak nie dojeżdżamy do tej miejscowości gdyż natrafiamy na szlak żółty, którym kierujemy się w prawo (na zachód) do Krzeczyna Małego.Do tej miejscowości docieramy przy jej wschodnim krańcu. Krótki odcinek chodnikiem wzdłuż głównej szosy (około 100 metrów) i skręcamy w prawo w ścieżkę w pola, którą podążamy do Krzeczyna Małego (szlak pieszy żółty). Do Krzeczyna Małego docieramy przy jego wschodnim krańcu. Krótki odcinek chodnikiem i pod kątem prostym skręcamy w prawo (na północ). Jedziemy wśród pól, a gdy droga się rozwidla skręcamy w lewo (na zachód). Dojeżdżamy do drogi poprzecznej, którą kierujemy się ponownie na północ (w prawo). Nadal jedziemy żółtym szlakiem, który w pewnym momencie skręca na północny-zachód i wchodzi do lasu. Jadać prze las osiągamy najwyższy punkt wyprawy (194 m n.p.m.) i docieramy do Brunowa.
Gdy dojedziemy do głównej szosy przez wieś skręcamy w lewo ( na południe). We wsi kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (na zdjęciu). Asfaltową szosą jedziemy przez wieś docierając do poprzecznej ruchliwej drogi relacji Lubin-Chojnów. Przeskakujemy na drugą stronę i już leśną drogą podążamy do Ogrodziska. Tutaj przeskok przez szosę i polami do kolonii Ogrodzisko i zanurzamy się w las. Pofałdowaną trasą dojeżdżamy do Liśca. W Liścu szosą kierujemy się do Bukowny, do której wjeżdżamy po 2 kilometrach. Na skrzyżowaniu w tej wsi jedziemy w lewo (na wschód). Osiągamy tutaj najniższy punkt wycieczki - 125 m n.p.m. Na końcu wsi droga kieruje się na północny-wschód, a my przejeżdżamy przez dwa mostki nad rzeczką o nazwie Czarna Woda. Dalej trasa biegnie polami i lasami na wschód do Wiercienia. W tej wsi skręcamy w polną drogę na północ i polami dojeżdżamy do Zimnej Wody. Można też dojechać trasą asfaltową. W Zimnej Wodzie, na głównej drodze przez wieś, skręcamy w prawo (na wschód). Za wsią, na parkingu leśnym, wjeżdżamy w las i szeroką leśna drogą jedziemy kilka kilometrów. Na sporym skrzyżowaniu dróg leśnych spotykamy szlak niebieski rowerowy i zielony pieszy. Skręcamy w prawo (na wschód) i trzymając się szlaku zielonego dojeżdżamy do Krzeczyna Wielkiego. Uwaga: w pewnym momencie szlak niebieski rowerowy odchodzi od zielonego pieszego, a nasz szlak zielony podąża na północny-wschód. Przejeżdżamy przez osiedle domków i za osiedlem skręcamy w lewo. Przed boiskiem w prawo do lasu. Trzymając się niebieskiego szlaku pieszego (lub zielonego) docieramy do kościoła pod wezwaniem Marii Dominiki Mazzarello. Za tym kościołem wjeżdżamy na ulicę Przemysłową i jedziemy tą ulicą aż do rozwidlenia. Na rozwidleniu kierujemy się w lewo (na północ) i dojeżdżamy do obwodnicy południowej Lubina. Przed nią skręcamy w prawo i docieramy do przejazdu pod obwodnicą. Na drugiej stronie tunelu osiągamy ulicę Stary Lubin. Jedziemy tą ulicą do ulicy Chocianowskie mijając świetny kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Chocianowską docieramy do ulicy Bolesławieckiej, a potem Parkowej, przy której stoi stara wieża ciśnień, od której zaczęliśmy wycieczkę.
lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański 2018
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Dolnośląskie
Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska
Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.
Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019