category-icon

Mała pętla po Wzgórzach Polkowickich - pętla szosowa

34 km
219 m
Rudna

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-05-06
Rudna
category-icon
34 km
219 m
216 m
Średni
2.7/6
Poprzez Wzgórza Polkowickie - petla szosowa Długość 35 km. Najwyższy punkt (214 m n.p.m.), a najniższy (91 m n.p.m.). Trasa biegnie głównie trasami leśnym i wśród pol, a nieliczne odcinka szosami, na których ruch jest znikomy. Wzgórza Polkowickie stanowią południową część Wzgórz Dalkowskich. Podróż rozpoczynamy od rynku w Rudnej. Warte zainteresowania są tutaj dwa kościoły: katolicki Trójcy Świętej i prawosławny Podwyższenia Krzyża Świętego. Kierujemy się na południe, w kierunku Lubina, ale zaraz za rondem skręcamy w lewo, w kierunku północno-wschodnim. Gdy ulica Krochmalna zbliży się do torów przejeżdżamy w prawo tunelem pod torami. Przejeżdżamy skrajem Brodowa. Polami i lasem jedziemy do Wysokiego. W tej wsi kierujemy się w prawo (na wschód). Droga zmienia kierunek na południowo-wschodnia potem na południowy. Przed Radomiłowem skręcamy w lewo (na wschód) i podążamy do Miłogoszczy. Do wsi tej wpadamy przy jej północnym krańcu. Kierujemy się na południe, lecz wnet skręcamy w lewo na wschód w drogę, która zmienia kierunek na południowo-wschodni. Docieramy do Górzyna. Tutaj można zobaczyć ruiny kościoła z XV wieku. Na krańcu Górzyna ostro skręcamy na północ i jedziemy do Naroczyc. W Naroczycach znajduje się pałac z parkiem. Niestety prywatny właściciel, jak na razie, nie może sobie poradzić z remontem (czerwiec 2011). Kierujemy się na północny-wschód do Chobieni. W Chobieni można zwiedzić przypałacowy park z bardzo interesującym drzewostanem. Pałac jest nieremontowany i zamknięty. Pięknie jest też położony kościół świętych Piotra i Pawła. Warto podjechać do przeprawy promowej przez Odrę i spojrzeć na ten kościół "wiszący" nad rzeką. Z Chobieni kierujemy się na północny-zachód do Nieszczyc. W tej wsi zauważmy pałac i zabudowania folwarczne. Dalej kierujemy się na południe drogą, która szybko jednak zmienia kierunek na wschodni do Kębłowa i dalej Gwizdanowa. Z Gwizdanowa mały odcinek drogą na południowy-zachód i jesteśmy ponownie w Rudnej. Opis szlaku można znaleźć także na stronie: http://www.rudna.pl/index.php/kalejdoskop/turystyka.html Pełen opis trasy na stronie: www.lubinskietrasyrowerowe.pl Paweł Niewodniczański

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Ziemia Lubuska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Lubuska

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019