Miłomłyn pętla - szlak czerwony

Dodano 24 sierpnia 2013 przez rysowanie
Miłomłyn pętla - szlak czerwony
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

28332
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

147531
źródło: www.kanalelblaski.eu
147532
źródło: www.kanalelblaski.eu
Szlak okrężny prowadzący drogami o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego, głównie drogami leśnymi. Łatwy, dostępny dla każdego rowerzysty.

Atrakcje szlaku:

Szlak prowadzi mostem nad Kanałem Elbląskim z 1846 roku obok największej z czterech - śluzy komorowej wybudowanej w 1861 roku. Parametry śluzy to: długość - 33,88 km, szerokość - 3,8 km, spad - 2,8 km. Przy śluzie postawiono pomnik i posadzono dąb na pamiątkę pobytu papieża Jana Pawła II. Szlak prowadzi kolejnym mostem nad Kanałem Iławskim z 1910 roku. Z tego miejsca można zobaczyć połączenie dwóch kanałów: Iławskiego i Elbląskiego.

Piękną panoramę Miłomłyna można obejrzeć z wiaduktu nad drogą krajową Nr 7, a po jego opuszczeniu wjechać w lasy. Opuszczając lasy jedziemy mostem nad Kanałem Elbląskim z 1923 roku. Podczas remontu w 1941 roku zastosowano materiały pochodzące z pochylni: szyny torowisk i liny wyciągowe. Można stąd podziwiać jezioro Ilińsk z licznie gniazdującym ptactwem wodno-błotnym.

W Wińcu mijamy Harcerski Ośrodek Żeglarski Komendy Hufca ZHP Łódź Śródmieście i Gospodarstwo Agroturystyczne mieszczące się w dawnej szkole z 1911 roku oraz mostek łączący dwa jeziora Bartężek i Tarda.

Obecnie w Tardzie znajduje się ośrodek wypoczynkowy, ale dawniej istniała karczma - 1714 rok, młyn - 1744 rok, leśnictwo - 1842 rok.
Powrót do Miłomłyna odbywa się kolejnym wiaduktem nad drogą Nr 7, obok kościoła pw. św. Elżbiety z Turyngii, wybudowanego w latach 1931-32. Przejeżdżamy przez fragment ocalałych torów kolejowych linii Elbląg - Myślice, wybudowanych w latach 1891-1893, a rozebranych w latach 2006-2008. Po drodze mijamy jeszcze budynek Urzędu Miejskiego z mapą gminy i ważniejszymi atrakcjami, budynek z 1913 roku z ciekawym detalem architektonicznym, okazałe dęby wyznaczające ślad początku miasta założonego przez Krzyżaków, jaz i most nad Liwą i docieramy znów do rynku - początku i końcu czerwonego szlaku rowerowego.

Na szlaku można odpocząć zatrzymując się w wyznaczonych i zabudowanych miejscach odpoczynku rowerzystów w Miłomłynie, Wińcu i Tardzie oraz ośrodku wypoczynkowym w Tardzie, Hotelu Miłomłyn Zdrój z Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej i Ogólnomedycznej, gospodarstwach agroturystycznych w Wińcu, Tardzie i Miłomłynie.

źródło: www.kanalelblaski.eu
Trasę poleca
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pojezierze Iławskie
Pojezierze Iławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Pojezierza Iławskiego obejmuje obszar ograniczony od zachodu Doliną Dolnej Wisły, od wschodu Pojezierzem Mazurskim, na północy Pobrzeżem Gdańskim, a od południa Pojezierzem Chełmińsko-Dobrzyńskim. Na mapie zaznaczono przebiegi szlaków pieszych,...

Mapa Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o...

Mapa Pojezierze Olsztyńskie. Część północna
Pojezierze Olsztyńskie. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Olsztyna i okolic przedstawia północną część Pojezierza Olszyńskiego oraz fragment Pojezierza Iławskiego i Mrągowskiego. Zasięg mapy wyznaczają: Lubomino i Dobre Miasto na północy, Reszel i Sorkwity na wschodzie, Olsztyn na południu oraz Morąg...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
23 sierpnia 2015 kys30 napisał:
super opis i ładne fotki
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta