MotoTraska. Powroty z SPOT-kania w Rozłogach

Dodano 23 maja 2021 przez aplikację Android
MotoTraska. Powroty z SPOT-kania w Rozłogach
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

212109
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1195928
Centrum Konferencyjno-Bankietowe „Rozłogi”
Nasze centrum SPOT-kania. Basen, stołówka z karty, grille kort tenisowy. Cisza i spokój.
1195929
Most kolejowy w Uhowie/ Łapach
Fajny i akurat w remoncie. Chciałem podjechać do wieży widokowej nad Narwią, ale motocyklem nie da rady
1195930
Wieża widokowa nad Narwią
Nie da rady motocyklem.
1195931
Kościół Przemienienia Pańskiego w Poświętnem
Widać z daleka i robi wrażenie.
Kościół Przemienienia Pańskiego jest w stylu neogotyckim, z cegły, nietynkowany, trójnawowy. Kościół ma trzy ołtarze, pochodzące z okresu jego budowy. W ołtarzu głównym znajduje się figura Przemienienia Pańskiego a nad nią figura przedstawiająca Boga Ojca i kulę ziemską. W lewym, bocznym ołtarzu jest obraz Matki Boskiej Częstochowskiej a w prawym – św. Antoniego Padewskiego.
1195932
Kościół Przemienienia Pańskiego w Poświętnem
Przed kościołem
1195933
Kapliczka słupowa?
Do końca nie wiem czy słupowa ale tak myślę że się nie pomyliłem.
1195934
Kapliczka z św. Nepomucenem z XVIIIw
1195935
Wieża telewizyjna. Prawda na Podlasiu.
Ciekawe co nadają?
1195936
Podlasie. Topczewo
Topczewo – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie bielskim, w gminie Wyszki. W 1921 roku miejscowość dzieliła się na dwie odrębne wsie: Topczewo Nowe i Topczewo Stare. Obie te miejscowości liczyły wówczas 52 domy i 350 mieszkańców, w tym 319 katolików i 31 prawosławnych.Wikipedia
1195937
Topczewo
W oddali Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika
1195938
Pomnik Bitwy Pod Olszewem
W 1979 roku odsłonięto pomnik. Zbudowano go z inicjatywy Alfredy i Jana Trzeszczkowskich, nauczycieli z ówczesnej szkoły w Mierzwinie. Do powstania obelisku przyczyniły się również rodziny poległych szwoleżerów.
1195939
Pomnik Bitwy pod Olszewem
W nocy z 13 na 14 września 1939 odbyła się tutaj bitwa w następstwie której 14 września żołnierze Wehrmachtu z 3 Dywizji Pancernej w odwecie spalili wieś i zamordowali 13 jej mieszkańców oraz 10 osób z pobliskich wsi Pietkowo, Gabrysin i Marynki[7], a także dobili 5 rannych żołnierzy polskich i zamordowali 25 jeńców[8].
1195940
Pomnik Bitwy pod Olszewem
W okolicach pobliskiego Olszewa stacjonowała silna zmotoryzowana jednostka niemiecka. Polscy ułani (Suwalsk Brygad Szwoleżerów), chcąc wyrwać się z okrążenia i zdążyć na zgrupowanie w Puszczy Białowieskiej natknęli się na stacjonujących w Olszewie Niemców. Część z nich rozlokowała się w miejscowych stodołach, część na wzgórzu tuż za wsią.
1195941
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Brańsku
A na rynku super lody
1195942
Rudka
Na pobliskich terenach odkryto ślady osadnictwa z epoki: kamienia (Brańsk, Mień), brązu (Brańsk, Mień, Niemyje), wczesnego żelaza (Brańsk) i okresu wpływów rzymskich (Brańsk, Mień). W XII i XIII w. przybywali tu osadnicy zachodnio- i wschodniosłowiańscy oraz w mniejszym stopniu bałtyjscy. We wsi zlokalizowano dwa kurhany, które być może są związane z wczesnośredniowiecznym osadnictwem słowiańskim.
1195943
Rudka
Pałac Ossolińskich zbudowany w 1763 roku przez Aleksandra Ossolińskiego. Obecnym gospodarzem pałacu jest Zespół Szkół Rolniczych im. Księdza Krzysztofa Kluka
1195944
W poszukiwaniu zabytkowego kościółka
Dom na pagórku. Prawdopodobnie jest to "Budynek szkoły przeniesiony został do Winnej Chroły na początku lat 30-tych XX wieku ze wsi Skórzec, gdzie przez wiele lat był siedzibą władz gminnych. Szkoła funkcjonowała do 2000 roku. Jest to jedyna tego typu wystawa stała w Polsce mieszcząca się w stojącym in situ drewnianym budynku szkolnym. Na wystawie zobaczyć można sale szkolne z lat 30-tych
i 60-tych, pokój nauczycielski, mieszkanie nauczyciela oraz salę historii tej szkoły (fotografie, dokumenty, świadectwa szkolne, przedmioty)."
Nie ma nigdzie żadnej wzmianki co to za dom. Na zdjęciach jest nie malowany na zielono
https://www.muzeumrolnictwa.pl/muzeum/wystawy-stale/szkola-wiejska-w-winnie-chroly-obiekt-zamiejscowy
1195945
Winna-Chroły. Stare zabudowania ruiny
NIe wiem co i jak.
1195946
Synagoga w Ciechanowcu
Synagoga została zbudowana pod koniec XIX wieku. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali synagogę. Po wojnie budynek synagogi służył jako sklep, młyn oraz biura. W 1989 roku rozpoczęto remont synagogi z przeznaczeniem jej na dom kultury.
1195947
Leśna przerwa w podróży
1195948
Ruiny. Zamek biskupów płockich w Broku
Zamek został wybudowany w latach 1617-1624 przez biskupa Henryka Firleja, na miejscu wcześniejszej drewnianej budowli, spalonej w 1605 roku. W zamku do czasów rozbiorów rezydowali latem biskupi płoccy. W 2. połowie XIX stulecia i na początku XX wieku opuszczona budowla została zdewastowana, a częściowo rozebrana celem pozyskiwania cegieł
1195949
Żarełko.
Dobrze i tanio. Zestaw ok 24 zł. Za drugie 16-18 zł.
1195950
Kościół św. Edwarda
Z ciekawostek
Zanim powstała parafia św. Edwarda w Pruszkowie, powstał ośrodek duszpasterski przy szpitalu w Tworkach, z istniejącym do dziś na jego terenie Kościołem Przemienienia Pańskiego.

Początkowo była Kaplica……w której mieści się przedszkole i mój nygus tam chodził na zajęcia.
1197299
Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Doroty Panny i Męczennicy
Do tego zabytkowego kościoła trzeba jechać jeszcze kawałek dalej. NIe ma żadnych drogowskazów ani informacji. Trzeba wcześniej zaznaczyć w nawigacji
1197323
Rudka
W skład kompleksu pałacowego wchodza także budynki gospodarcze i czworaki, murowane i drewniane z XIX i 1. połowy XX w.
Wszystko, co dobre wcześnie czy później się kończy. Tak było i ze SPOT-kaniem w Rozłogach. Pora nadeszła wracać do domu. Wybrałem trasę widokową w części pokrywającą się z trasą przyjazdu, ale inaczej po prostu się nie dało. Wjazd do warszawki i przejazd w niedzielne popołudnie to albo jak loteria, albo jak cud. Korki i wypadki. Tragedia. Byłem o wczesnej porze, to dało się przemknąć. W czasie jazdy miałem parę deszczyków, ale raczej takich drobnych i przelotnych. Nic tak poważnego, żebym musiał zakładać p-deszcz osłone.
NIc tak nie cieszy jak spotkanie po drodze atrakcji, której nie ma na mapie. Mi się udało znaleźć pomnik w Olszewie. Fakt, że po deszczu trudno będzie dojechać polną drogą, ale zawsze to "kawał" polskiej martyrologii. Drugie miejsce to budynek szkolny w Winna Chroły. Wart odwiedzenia. Też w tej miejscowości i porażka. Za wcześnie zawróciłem a atrakcja była za zakrętem. W Uhowie nastawiałem się na wieżę widokową, a dojechać się nie dało.
Ostatecznie byłem bardzo zadowolony z drogi powrotnej.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kampinoski Park Narodowy
Kampinoski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kampinoskiego Parku Narodowego obejmuje cały obszar Parku (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Zasięg mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Zasięg mapy wyznaczają: Nowy Dwór...

Mapa Puszcza Białowieska i okolice
Puszcza Białowieska i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Puszcza Białowska zajmuje obszar 150 000 ha po stronie polskiej i białoruskiej. Mapa Puszczy Białowieskiej pozwala na dokładne zapoznanie się ze specyfiką terenu, znajdującymi się na nim ścieżkami przyrodniczymi oraz najważniejszymi obiektami. Rok...

Mapa Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Jhonathan
23 sierpnia 2021 Jhonathan napisał:
Fajna trasa
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta