Zapraszam na krótką pętlę po Bieszczadach. Mimo że nie ma dużej ilości kilometrów, to zatrzymując się przy każdej z atrakcji, zrobi się całodniowa wycieczka - bez pośpiechu. Zaczynamy w miejscu przyjaznym motocyklistą, gdzie można zanocować w klimatycznych domkach i zjeść w pobliskiej restauracji. Powoli ruszamy by dosłownie po chwili wyjść na taras widokowy na zaporę w Myczkowcach i dolinę Sanu. Następnie Uherce Mineralne z domem na głowie i drezynami rowerowymi. W drodze do Leska zatrzymujemy się w lesie by zobaczyć schowaną skałę, a jak zabierzesz linę i uprząż możesz tam się powspinać. W zagórzy odwiedzamy skocznie narciarskie. Drogą 992 jedziemy do Komaćzy, gdzie możemy podziwiać deskal "Cichy memoriał". Projekt ten tworzony od 2017 roku można podziwiać na całym Podkarpaciu. Oczywiście, w trasie podziwiamy Szlak Architektury Drewnianej z pięknymi cerkwiami czy kościołami. W okolicy Osławicy polecam bacówkę gdzie sery są wytwarzane w sposób tradycyjny - polecam zajrzeć za budynki :). Kolejną atrakcją jest położona przy samej drodze wieża widokowa. W Bieszczadach kolej wąskotorowa, dalej służy gospodarce leśnej, a w Majdanie z kolejki mogą skorzystać turyści. W Cisnej znajduje się jedna ze słynniejszych restauracji "Siekieryzada", warto zamówić kawę i nacieszyć wzrok ciekawym wystrojem. W Baligrodzie spotykamy jeden z wielu czołgów, i często patrol policji więc ostrożnie. Następnie główna zapora w Solinie. Warto zobaczyć, a licznych kramach można kupić pamiątkę. Potem jedziemy na parking z którego możemy podziwiać Bieszczadzkie Serce. Na koniec zwiedzamy Zaporę w Myczkowcach, gdzie łapiemy oddech po tłumach które są w Solinie.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jezioro Solińskie
Mapa Gminy Solina wraz z Jeziorem Myczkowskim i Jeziorem Solińskim sztucznymi zbiornikami górskimi na Sanie i Solince. Mapa od Wydawnictwa Compass w skali 1:25 000. Na północy mapa sięga po Orlec, na zachodzie Berezkę, Terką na południu i Chrewt na wschodzie. Rok wydania 2023
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bieszczady - Cisna i okolice
Mapa Bieszczadów w okolicach Cisnej - miejscowość jest wcentralnej części mapy. Na mapie znajdują się miejscowości: Jabłonki, Zatwarnica, Łopienka, Wetlina, Balnica. Znajdziemy tu trasy rowerowe, szlaki piesze i ścieżki przyrodniczo-edukacyjne. Podane są długości czasu przejść. Rok wydania 2022
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bieszczady Połoniny
Mapa swym zasięgiem obejmuje najciekawsze pasma górskie Bieszczadów. Są tu wszystkie połoniny: Wetlińska, Caryńska, Bukowska, Dźwinicka, Tarnica, Szeroki Wierch, Mała i Duża Rawka oraz Pasmo Jeleniowatego (obok Mucznego) z nowo wybudowaną wieżą widokową. Pokazano tu wszystkie szlaki i ścieżki dydaktyczne z ich długościami i czasami przejść. Przy trasach rowerowych podano ich długości. Ponadto na mapie zaznaczono wszystkie informacje potrzebne turyście. Rok wydania 2024 W części opisowej mapy, wzbogaconej fotografiami, zawarto informacje o pasmach i szczytach górskich oraz miejscowościach tu położonych.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bieszczady Zachodnie: Góry Bukowskie
Mapa Bieszczady Zachodnie od czeskiego wydawnictwa DPA prezentuje słowacką część Bieszczadów Zachodnich - cały ich obszar rozciąga się od Przełęczy Użockiej po Przełęcz Łupkowską. Polskie Bieszczady są jedynie częścią Bieszczadów Zachodnich. Ich słowacka część znana jest w tym kraju pod nazwą Góry Bukowskie (Bukovské vrchy), zaś na Węgrzech funkcjonuje jako Keleti Beszkidek.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wyżyna Laborecka. Okolice Dukli
Mapa prezentuje część słowackiego Beskidu Niskiego, na południe od Przełęczy Dukielskiej.
Rok aktualizacji: 2016/2017
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Sanoka
Nowa mapa okolic Sanoka, łącząca nasze dwie dotychczasowe pozycje: Bieszczady i Pogórze Przemyskie. Sanok i jego okolice znajdowały się na obrzeżach tamtych map. Teraz te ciekawe tereny można zwiedzać korzystając z jednej mapy. Na mapie wyeksponowana obiekty znajdujące się na coraz bardziej popularnym Szlaku Ikon.