category-icon

Na Poraj w Boże Ciało

71 km
4 h 16 min
612 m
Boguchwałowice

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-06-15
Boguchwałowice
category-icon
71 km
612 m
620 m
4 h 16 min
5.2/6
Będąc przez cały tydzień na działce z dziećmi i żoną w Boguchwałowicach postanowiłem trochę się rozerwać w Boże Ciało i wybrałem się na rower a celem był zamek w Olsztynie ale skończyło się nad jeziorem Poraj z powodu braku czasu.Trasa biegła na początku przez Las Szeligowiec,Brudzowice gdzie napotkałem gniazdo Bocianie z młodymi,następnie skierowałem się w stronę Dziewek gdzie znajduje się kościółek z bardzo ładnym pomnikiem naszego Papierza Jan Pawła II z piękną drewnianą Drogą Krzyżową.Dalej jedziemy do Pińczyc,Osiek,Gliniana Góra,Lgota Górna akurat ten odcinek trasy nie na darmo się tak nazywa ponieważ droga prowadzi praktycznie cały czas pod górę.Dalej przez Oczko,Nowa Kóźnica dojeżdżamy do jeziora Poraj,tam kieruję się do tamy przy Masłońskie tam robię parę fotek i objeżdżam jezioro dookoła podziwiając piękne widoki wokół jeziora.Pogoda dopisywała więc można było dużo żaglówek,łódek,skuterów wodnych pływających po jeziorze a także wiele osób na brzegu mile spędzających czas nad wodą.Droga powrotna żeby nie była nudna to prowadziła w stronę Koziegłów przez Komorniki,Gęzyn do Koziegów tam wiechałem na chwile na rynek robiąc parę fotek fontannie z koziołkami i fundamentowi starego Ratusz z 1817 roku.Następnie dalej pojechałem przez Wojsłowice,Cynków gdzie przejeżdżałem obok pięknego starego drewnianego kościółka z 1631roku.Dalej jadąc droga asfaltowa pomału się kończy i wjeżdżam w las Szeligowiec ten sam co na początku trasy tylko w innym miejscu,ta szutrową ścieżką dojeżdżam do wioski Strąków tam chwilę asfaltem i znów odbijam w las aż do początku Mierzęcic a stamtąd to już parę kilometrów i znajduje się z powrotem na działce.Trasa łatwa i przyjemna w większości prowadziła asfaltem ale bardziej bocznymi drogami.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków turystycznych, które umożliwiają dogodne dotarcie do wszystkich najciekawszych zakątków. Wszystkie szlaki (piesze, rowerowe, konne) posiadają między punktami węzłowymi odległości– dzięki temu można zaplanować wycieczkę.

Mapa przygotowana wyłącznie w wersji cyfrowej – brak dostępnej wersji papierowej.

Jura Krakowsko-Częstochowska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot. Ukształtowanie terenu z wąwozami, płaskowyżami i łagodnymi wzgórzami, bogactwo zabytków oraz zagospodarowanie korzystnie wpływają na rozwój turystyki. Niezmiernie istotna jest gęsta sieć szlaków turystycznych, które umożliwiają dogodne dotarcie do wszystkich najciekawszych zakątków. Nie brakuje tu licznych stadnin i ośrodków jeździeckich, umożliwiających uprawianie turystyki konnej.

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej łączy Kraków z Częstochową a jej zasięg wyznaczają: Mstów na północy, Częstochowa i Trzebinia na zachodzie, Siewierz i Alwernia na południu oraz Kraków na wschodzie. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie