category-icon

Nocny Jeleń 66 km+

66 km
1.7 km
Wejherowo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-12-15
Wejherowo
category-icon
66 km
1714 m
1710 m
Trudny
2.7/6
Koronny dystans Zimowego Festiwalu Biegowego ULTRA WAY. Dodatkowe 24 kilometry ponad maraton, dodatkowe urokliwe miejsca i dodatkowy wysiłek - oto, co czeka na śmiałków, którzy podejmą to wyzwanie, startując w głębokich ciemnościach, 15-go stycznia 2022, o godzinie 4:00 z Parku Miejskiego im. Majkowskiego w Wejherowie. Początek trasy będzie płaski, ale już po kilkuset metrach zacznie się to, co lubicie najbardziej: górki :) Poprowadzimy was kolejnymi morenowymi grzbietami i dolinkami, aż do doliny potoku Cedron, w okolicy polany Młynki. Zaczną się kolejne podbiegi i leśne widoki, ale będziecie też mieć okazję rzucić okiem na rozległą przestrzeń pól wokół Zbychowa. Dalej, na powrót w lesie, droga zamieni się w malowniczą ścieżkę wijącą się skrajem głębokiej doliny, której dnem biegnie asfaltowa szosa z Redy do Zbychowa. Na tym odcinku pójdzie w ruch wszystko, co może Wam służyć do robienia fotek, bo miejsce i Wasza obecność w nim warte są uwiecznienia. Dalsze zbiegi, podbiegi i zawijasy trasy sprowadzą Was do doliny Zagórskiej Strugi. Przebiegniecie przez mostek (zakładamy, że będzie tam w dniu biegu), skąd już niedaleko do punktu kontrolnego (18,0 km), zlokalizowanego na leśnym parkingu o wdzięcznej nazwie Piekiełko... Napojeni i nakarmieni ruszycie w dalszą drogę starym brukiem w stronę Rumi, ale nie ujrzycie zbyt wiele oznak cywilizacji, bo pogonimy Was do lasu! Licznymi podbiegami i zbiegami, istnym galimatiasem leśnych traktów, powiedziemy Was do malowniczej doliny górnego odcinka Zagórskiej Strugi. Z zapasem błota pod podeszwami wybiegniecie na polanę koło leśniczówki Piekiełko, by ponownie wrócić w okolice punktu żywieniowego. Tu bardzo spragnieni i głodni będą mogli powtórnie skorzystać z ciepłej strawy i napitku. W dalszej części będziecie przeć leśnymi zawijasami w stronę Jeziora Okuniewo. Tam, na parkingu w pobliżu jeziora będzie zlokalizowany nasz drugi punkt kontrolny, na którym będzie okazja się posilić i odpocząć. Ruszycie dalej na północny zachód, gdzie w sąsiedztwie luźnych zabudowań Radowskich i Grabowca (Szemud) osiągniecie najwyżej położony odcinek trasy – 234 m n.p.m. A później czas na... leśne jeziora! Jako pierwszy ukaże się Wam Zawiat, później Rębówka - urokliwe oczko wodne. Wreszcie ujrzycie ostatnie już na szlaku, piękne o każdej porze roku Jezioro Borowo. Podążycie jego momentami wysokim, wschodnim brzegiem do punktu kontrolnego, gdzie Was podkarmimy. Po odnowieniu sił witalnych wyruszycie w kierunku Wejherowa. Przed Wami jeszcze sporo zbiegów i podbiegów, ostrych zakrętów i zmian podłoża. Niedaleko mety przebiegniecie przez wzgórza Syjon i Wolności, a po przecięciu ulicy Strzeleckiej, łukiem przez wzgórze Kalwaria dotrzecie do mety, która zlokalizowana jest na terenie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Wejherowie (ul. Przyjaźni). Takie to będzie zimowe ultra!

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Trójmiejski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Trójmiejski Park Krajobrazowy

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, konnych, nordic walking i konnych, łącznie z kilometrażem.

Szwajcaria Kaszubska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szwajcaria Kaszubska

Mapa Szwajcarii Kaszubskiej oraz Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Znajdziemy tu okolic Kartuz, Chmielna i Sierakowic wraz z Wieżycą, Ostrzycami i Szymbarkiem. Mapa przygotowana została w skali 1 : 50 000. Posiada siatkę GPS zgodną z WGS 84. Na mapie znajdują się nazwy głównych ulic w miejscowościach, aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych z kilometrażem, granice parków krajobrazowych i obszarów chronionego krajobrazu.

Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na południu. Na mapie uwgzlędniono trasy rowerowe, szlaki piesze i Nordic Walking z długościami. Dodatkowo zaznaczone zostały drogi polne, leśne oraz szlaki kajakowe. Są tu też zabytki, noclegi, muzea, punkty widokowe, szczególnie warte odwiedzenia miejsca zaznaczono żółtą ramką.

Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Kaszuby Środkowe
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby Środkowe

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na zachodzie i Gdańsk na wschodzie. Rok wydania 2022

Kaszuby dla aktywnych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla aktywnych

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i Człuchów. Na mapie zaznaczono miejscowości, drogi, zabytki, ważniejsze noclegi, szlaki piesze, rowerowe i kajakowe z kilometrażem, przystanie i kąpieliska.