category-icon

Nordic Walking w gminie Przeciszów - trasa czarna

13 km
137 m
Polska, małopolskie, Przeciszów
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-10-01
Polska, małopolskie, Przeciszów
category-icon
13 km
137 m
133 m
1.4/6
Nordic Walking Park Przeciszów to blisko 30 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nordic walkingiem, jak również dla tych, którzy szukają wyzwań o charakterze sportowym. Trasy zlokalizowane są na terenie gminy Przeciszów. Nordic Walking Park Przeciszów stanowi sieć, gdzie trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to tym samym dowolne wydłużanie, skracanie lub zmianę kierunku marszu. Trasy oznakowane są czytelnymi tablicami, zgodnymi z ogólnoeuropejskimi standardami rekreacji nordic walking. Zawierają ponadto szczegółowe mapy, ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych nordic walkingu. Na tablicach zamieszczone zostały również informacje o podstawowych ćwiczeniach fizycznych, umożliwiających wykonanie rozgrzewki, wzmocnienie mięśni oraz ćwiczeń rozciągających. Oferta skierowana jest nie tylko do entuzjastów nordic walkingu, ale również do miłośników innych dyscyplin, biegaczy czy narciarzy biegowych.

Trasa czarna to najdłuższa z tras wchodzących w skład Nordic Walking Park Przeciszów 14 km pętla oznakowana kolorem czarnym. Całość trasy poprowadzona jest drogami o asfaltowej nawierzchni. Początkowo przebieg szlaku pokrywa się z trasą zieloną, aby po dojściu do drogi nr 949 i skręcie w prawo rozdzielić się. Pomaszerujemy teraz długim, prostym odcinkiem i po pokonaniu blisko 2 km trasy, za znakami skręcamy w prawo. Za moment dochodzimy do leśnego uroczyska – „Bażantarni”. Jest to pamiątka po hodowli bażantów, którą w tym miejscu w 1845 r. założył Maurycy Wąsowicz – uczestnik powstania styczniowego. Zlokalizowana tu tablica z ćwiczeniami pomoże w sprawnym ich przeprowadzeniu. Ruszamy dalej i dochodzimy do rozstaju dróg. W lewo odchodzi droga do Zatora, a nasza trasa skręca w prawo. Asfaltowym dywanikiem, malowniczo wijącym się wśród pól, dochodzimy do wsi Piotrowice. Jeszcze tylko kilka kilometrów marszu i mijając Stawy Przeciszów, dochodzimy do parkingu przy Urzędzie Gminy, kończąc naszą wędrówkę.
Trasę poleca:LGR Dolina Karpia
LGR Dolina Karpia

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie