category-icon

ODRA – MAŁA PANEW

17 km
0 m
Opole

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-02-14
Opole
category-icon
17 km
0 m
10 m
4.3/6
Wycieczka rowerowa Odra – Mała Panew. W trasę wyruszamy z Rynku w Opolu. Kierujemy się w stronę Katedry ulicą Książąt Opolskich. Dojeżdżamy do ścieżki rowerowej, która swój początek ma pod mostem. Teraz cały czas przemieszczamy się po niej. Ścieżką przejeżdżamy wzdłuż ronda „pod prąd”. (W prawo, w lewo, w prawo przez drogę i w końcu w lewo w stronę ścieżki wzdłuż torów kolejowych) Dojeżdżamy do Luboszyckiej gdzie ścieżka skręca w lewo. Docieramy do kolejnego ronda. Na tym rondzie jedziemy w lewo. Ścieżka rowerowa prowadzi w górę. Po prawej stronie mijamy Kopalnie Margla. Jedziemy do końca ścieżki. Przejeżdżamy na drugą stronę ulicy, w stronę Kępskiej. Mijamy tory kolejowe i asfaltem mocno w dół. Docieramy do ulicy Budowlanej i skręcamy w prawo. Na rondzie prosto. Przejeżdżamy koło stacji paliw prosto tunelem pod obwodnicą. Wjeżdżamy na ulicę Sobieskiego. Skręcamy w ulicę Gawędy (3 ścieżka po lewej). Jedziemy w dół, droga skręca w prawo. Na kolejnym skrzyżowaniu w lewo. Znowu przejeżdżamy pod obwodnicą, gdzie skręcamy w prawo w drogę równoległą do mijanej obwodnicy. Docieramy do końca drogi.

Wracamy do rozwidlenia dróg na wysokości ronda i skręcamy w prawo w drogę polną, jedziemy cały czas przed siebie. Kolejny raz docieramy do Małej Panwi.

Wracamy tą samą ścieżką. Mijamy pierw tunel pod obwodnicą Czarnowąs. Następnie pod obwodnicą Opola i jesteśmy koło stacji paliw. Kręcimy ulicą Budowlanych do samego ronda gdzie ścieżka skręca w prawo następnie w lewo pod wiadukt (tak właśnie pokonujemy to rondo) zjeżdżając z niego jedziemy w prawo w stronę Odry. Ścieżka poprowadzona jest po „koronie wałów” Wjeżdżamy na most nad Kanałem Młynówka (Na śluzie zaznaczony poziom wody podczas powodzi z 1997 roku). Zjeżdżamy z mostu przed siebie, na przejściu dla pieszych i rowerzystów jedziemy na drugą stronę, skręcamy w lewo w dół, na końcu skręcamy mocno w prawo (jakbyśmy chcieli zawrócić) w stronę kostki brukowej. Mijamy hotel i znowu po prawej widzimy Odrę. Kawałek dalej mijamy Opolski Amfiteatr. Zjeżdżamy z ścieżki w lewo w stronę wejścia do Amfiteatru.

Następnie mijamy Stawek Barlickiego i wjeżdżamy na przejście przez ulicę Piastowską. Przejeżdżamy żółty most Zamkowy. Docieramy do Rynku. Miejsca startu i mety Naszej wycieczki.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Opole
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Opole

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

Stobrawski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Stobrawski Park Krajobrazowy

Mapa turystyczna Stobrawskiego Parku Krajobrazowego aktualizowana w terenie z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje swym zasięgiem obszar ograniczony od południowego-wschodu Jeziorem Turawskim, od północy sięga po Wołczyn, natomiast od wschodu po Brzeg.

Bory Niemodlińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Niemodlińskie
Mapa "Bory Niemodlińskie" obejmuje obszar: Opole, Krapkowice, Głogówek, Korfantów, Lewin Brzeski, Popielów. Treść kartograficzna zawiera cenne informacje dla rowerzystów i piechurów, zabytki, kościoły, kapliczki oraz wszystkie informacje przyrodnicze: numery oddziałów leśnych, pomniki przyrody, użytki ekologiczne, obszary natura 2000.
Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Województwo opolskie i plan Opola
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo opolskie i plan Opola

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono wszystkie miejscowości. Mapa oprócz województwa obejmuje też pogranicze i obszar Wrocławia. Na obu mapach wkreślono współrzędne geograficzne zgodne z GPS. Opracowanie obejmuje także plan Opola w skali 1:20 000, widoczny po odpowiednim zbliżeniu.

Miejscowości na trasie