category-icon

Orle Gniazdo - trasa skiturowa #9

26 km
1.4 km
Szczyrk
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-12-17
Szczyrk
category-icon
26 km
1356 m
1331 m
Trudny
4.8/6
Orle Gniazdo – skrzyżowanie szlaku św. Jakuba z niebieskim szlakiem narciarskim – Beskid Sport Arena – Beskidek (830 m n.p.m.) – os. Migdalskie (skrzyżowanie ze szlakiem czerwonym) – Beskid Węgierski (929 m n.p.m.) – Kotarz (974 m n.p.m.) – Grabowa (907 m n.p.m.) – Przełęcz Salmopolska (934 m n.p.m.) – Malinowska Skała (1152 m n.p.m.) – Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.) - zjazd do ul. Zwalisko (stacja kolei Gondolowej Szczyrk Mountain Resport) – os. Migdalskie (skrzyżowanie ze szlakiem czerwonym) - Beskidek (830 m n.p.m.) – zjazd do ul. Grzybowej (Beskid Sport Arena) Trasę rozpoczynamy przy CKiR Orle Gniazdo. Wybieramy skrzyżowanie drogi św. Jakuba z niebieskim szlakiem narciarskim i kierujemy się do przystanku Szczyrk Biła. Po drodze mijamy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, potocznie zwane Sanktuarium "Na Górce" oraz Salezjański Dom Młodzieżowy. Kierujemy się do Beskid Sport Areny skąd docieramy na Beskidek (830 m n.p.m.). Mijamy pomnik Ofiar Hitleryzmu i niebieskim szlakiem docieramy do skrzyżowania szlaków, tuż przed Osiedlem Migdalskim. Skręcamy w prawo wybierając czerwony szlak i przechodząc przez Beskid Węgierski (929 m n.p.m.), docieramy na Kotarz (974 m n.p.m.), na którym znajduje się tzw. "Ołtarz Europy". To ołtarz polowy wymurowany z kamieni pochodzących z różnych stron świata. Kontynuując trasę czerwonym szlakiem przez Grabową (907 m n.p.m.) docieramy do Przełęczy Salmopolskiej (934 m n.p.m.) przez którą przebiega droga wojewódzka ze Szczyku do Wisły. Z Przełęczy wędrujemy dalej czerwonym szlakiem docierając do Malinowskiej Skały (1152 m n.p.m.), której wierzchołek znany jest z pięciometrowego bloku piaskowca. To charakterystyczne miejsce, będąca jedną z najczęściej fotografowanych atrakcji w Beskidzie Śląskim. Z Malinowskiej Skały ruszamy w lewo zielonym szlakiem w kierunku Małego Skrzycznego (1211 m n.p.m.). Małe Skrzyczne opuszczamy zjazdem w kierunku ul. Zwalisko do stacji kolei Gondolowej Szczyrk Mountain Resort. Z ul. Salmopolskiej skręcamy w ul. Widokową i niebieskim szlakiem docieramy do Osiedla Migdalskiego. Na skrzyżowaniu szlaków nadal trzymamy się szlaku niebieskiego i docieramy na Beskidek (830 m n.p.m.). Z Beskid Sport Areny zjeżdżamy do ul. Grzybowej.
Trasę poleca:MARROB Studio
MARROB Studio

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Szczyrk
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szczyrk

Mapa turystyczna „Szczyrk” obejmuje swoim obszarem gminę Szczyrk, a także częściowo sąsiadujące miejscowości m.in. wschodnią część Brennej, Buczkowice.

Mapa prezentuje szlaki turystyczne z czasami przejść, ścieżki spacerowe i dydaktyczno-przyrodnicze, trasy rowerowe, szlaki konne i narciarskie. Zaznaczone są tu również atrakcje turystyczne, punkty widokowe, schroniska i inne obiekty noclegowe, a także pozostałe informacje niezbędne turyście podczas wędrówek górskich. Mapa zawiera również wyciągi narciarskie wraz z trasami zjazdowymi. Sprawdzi się we wszystkich 4 porach roku!

Wisła
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wisła

Mapa przedstawia okolice ciekawej miejscowości turystycznej, położonej w Beskidzie Śląskim. Zasięg mapy wyznaczają: Ustroń na północy, Wielka Czantoria na zachodzie, Istebna na południu i Barania Góra na wschodzie. Okolice Wisły słyną z licznych szlaków pieszych i rowerowych oraz atrakcyjnych tras narciarstwa biegowego. Znajduje się tu ponad 20 nowoczesnych wyciągów narciarskich, a także liczne ośrodki sportowo-rekreacyjne. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. 
Mapa zawiera także plan centrum Wisły w skali 1:10'000 oraz opisy głównych atrakcji Wisły wraz z informatorem teleadresowym (baza noclegowa, urzędy, komunikacja, kultura, rekreacja). Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Wisła. Podróż do Źródeł
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wisła. Podróż do Źródeł

Mapa turystyczna „Wisła. Podróż do Źródeł” obejmuje swoim obszarem gminę Wisła, a także częściowo sąsiadujące miejscowości m.in. południową część Ustronia oraz Brennej. 

Mapa prezentuje szlaki turystyczne z czasami przejść, ścieżki spacerowe i dydaktyczno-przyrodnicze, trasy rowerowe, szlaki konne i narciarskie. Zaznaczone są tu również atrakcje turystyczne, punkty widokowe, schroniska i inne obiekty noclegowe, a także pozostałe informacje niezbędne turyście podczas wędrówek górskich. Mapa zawiera również wyciągi narciarskie wraz z trasami zjazdowymi. Sprawdzi się we wszystkich 4 porach roku!

 

Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski

Mapa z zaznaczonymi m.in. zabytkami, noclegami, bazą gastronomiczną, basenami, wyciągami narciarskimi. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem, przy szlakach pieszych podano również orientacyjny czas przejścia, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. W miejscowościach podano nazwy ulic. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m oraz cieniowania. Mapa posiada siatkę geograficzną opartą na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

Rok wydania: 2017

Beskid Śląski - dla wymagających
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski - dla wymagających

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę na wschodzie i Ustroń na zachodzie. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Zimą narciarze mają tu do dyspozycji kilkadziesiąt wyciągów narciarskich i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo popularna jest też turystyka piesza i rowerowa. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i zagospodarowane. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Mapa przedstawia m.in. rzeźbę terenu, sieć dróg (w tym nazw ulic), zabudowę, a także treści turystyczne – szlaki turystyczne, bazę noclegową i gastronomiczną, atrakcje turystycznye i inne elementy. Rekomendujemy ją do uprawiania różnych form turystyki, także dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2022

Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Na odwrocie znajduje się obszerny informator krajoznawczo-turystyczny, zawierający podstawowe informacje o regionie. Opis wzbogacony jest kolorowymi zdjęciami. Dodatkowo znajdują się tu plany centrów miast: Bielsko-Biała, Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020