category-icon

Pętla Prochowicka

40 km
29 m
Prochowice

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-07-26
Prochowice
category-icon
40 km
29 m
129 m
Łatwy
3/6
Pętla Prochowicka Długość 41 km. Nie da się ułożyć pełnej pętli wokół Prochowic. Brak mostów i przepraw na Odrze i Kaczawie uniemożliwia takie poprowadzenie trasy. Naszą pętle rozpoczynamy na moście nad Kaczawą w północnej części miasta miasta, graniczącej z Lisowicami. Jedziemy na południe. W niedalekiej odległości od mostu ostro skręcamy w lewo (na wschód) i niedługo ostro w prawo (na południe) przejeżdżając przez podwójny kanał przy którym mieści się elektrownia wodna. Poprzez dzielnice Prochowic docieramy do drogi biegnącej na wschód (w lewo) biegnącej do Kwiatkowic. W środkowej części wsi znajdujemy dobrą drogę szutrową kierującą się na południe i w ten sposób podążamy aż do szosy biegnącej z Prochowic do Malczyc. Przeskakujemy szosę odnajdując drogę dalej biegnącą na południe. Docieramy do kolejnej szosy relacji Lubin-Wrocław. Szosa jest bardzo ruchliwa, a po drugiej stronie znajduje się zajazd. Za zajazdem odnajdujemy drogę szutrową biegnącą na południowy -zachód (w prawo). Droga następnie kieruje się na zachód do Motoczyna. Przejeżdżamy przez szosę i ciągle jadąc na zachód, a następnie na południowy-zachód docieramy do Jaśkowic Legnickich, przy których znajduje się Jezioro Jaśkowickie. Następna wieś to Spalona, do której prowadzi mało ruchliwa szosa asfaltowa. W Spalonej kościół Chrystusa Króla. Dalej podążamy na północ pomiędzy dużymi stawami żwirowymi. Przy północnym brzegu skręcamy w lewo (na zachód). Przy młynie docieramy do asfaltowej szosy, którą kierujemy się w prawo (na północ) do Bieniowic. W Bieniowicach kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Z tego miejsca kierujemy się szosą w prawo (na północny-wschód) do Szczytnik nad Kaczawą. W Szczytnikach zjeżdżamy na wschodnim krańcu wsi z szosy. Szeroką drogą szutrową jedziemy przez las (na północny-wschód) do Mierzowic. Po drodze przejeżdżamy przez szosę relacji Lubin-Wrocław. W Mierzowicach kościół świętego Franciszka. Teraz kierujemy się na wschód (w prawo). Szutrowa droga przez las prowadzi nas do Jurcza. Tutaj możemy znaleźć kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przejeżdżamy przez szosę i kierując się na południowy-wschód docieramy do niebieskiego lewobrzeżnego szlaku Odry. Droga kieruje się na południowy-zachód. Po pewnym czasie niebieski szlak rowerowy nagle kieruje się w lewo (na wschód), a następnie w prawo na (południe). Znajduje się tutaj rezerwat „Łęg Korea”. Należy przedostać się na drugą stronę strumienia o nazwie Bobrek. Po drugiej stronie bieg trasy jest prosty aż do Prochowic. Interesującym miejsce w Prochowicach są ruiny zamku. Paweł Niewodniczański - 2015 lubinskietrasyrowerowe.pl

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019