category-icon

PĘTLA REZERWATOWA (Bielice - Droga Rezerwatowa - Dukt nad Spławami - Czarny Dukt - Bielice)

10 km
357 m
Stronie Śląskie
Oficjalny przebieg

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-10-27
Stronie Śląskie
category-icon
10 km
357 m
354 m
Trudny
2.8/6
Szlak rozpoczyna się w Bielicach górnych na parkingu, przed stawem przeciwpożarowym. Idąc od strony Bielic należy skręcić w prawo, w kierunku Czarnego Duktu. Trasa początkowo prowadzi łagodnie wznoszącą się leśną drogą. Po przejściu około 250 metrów, na skrzyżowaniu dróg należy skręcić w lewo i kierować się w górę drogi Rezerwatowej. Stromym podejściem o długości około 2 kilometrów docieramy do Drogi nad Spławami i czeskiej pętli Velký Šengen, dalej należy skręcić w prawo w kierunku Przełęczy Suchej. Droga się wypłaszcza, doskonale nadając się pod styl łyżwowy. Poruszamy się wzdłuż rezerwatu przyrody Puszcza Śnieżnej Białki (po lewej stronie drogi). Po przejściu około 3,2 km docieramy do skrzyżowania, na którym Velký Šengen skręca w lewo w kierunku czeskiej granicy do Siodła pod Rudawcem, my kierujemy się w dalszym ciągu prosto Drogą nad Spławami. Na kolejnym rozdrożu, po pokonaniu około 250 metrów skręcamy w prawo w Czarny Dukt, którym początkowo stromym zjazdem, po około 1 kilometrze już łagodniejszym, zjeżdżamy do parkingu w Bielicach, kończąc Pętlę Rezerwatową. Długość zjazdu Czarnym Duktem od Drogi nad Spławami do parkingu w Bielicach wynosi ponad 4 kilometry.

- na Pętli Rezerwatowej znajdują się dwa trudne technicznie miejsca, jest to podejście Drogą Rezerwatową z Bielic do Drogi nad Spławami o długości ok. 2 kilometrów oraz zjazd Czarnym Duktem do Bielic (początek zjazdu jest bardzo stromy) ponad 4 kilometry. Najłatwiejszym odcinkiem na Pętli jest Dukt nad Spławami, pomiędzy Drogą Rezerwatową a Czarnym Duktem o długości prawie 3,5 kilometra.

- na Czarnym Dukcie z Pętlą Rezerwatową łączy się Pętla Bialska, którą możemy kontynuować wycieczkę w kierunku Przełęczy Suchej i dalej w kierunku Pętli pod Czernicą, która doprowadzi nas do Przełęczy Dział i do parkingu w Nowym Gierałtowie przy leśniczówce. Pętla pod Czernicą jest najdłuższą i najbardziej wymagającą ze wszystkich tras w Górach Bialskich po stronie polskiej.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Czarna Góra
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czarna Góra

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z długościami), konne, a także ścieżki przyronicze. Jest oznaczona baza noclegowa i gastronomiczna. 

Mapa została wydana jdunie w formie cyfrowej – brak dostępnej wersji papierowej.

Góry Złote - szczegółowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Złote - szczegółowa

Szczegółowa mapa turystyczna Gór Złotych z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem pasmo Gór Złotych oraz takie miejscowości jak Paczków, Javornik, Złoty Stok, Lądek Zdrój, Stronie Śląskie.

Rok wydania: 2018

Masyw Śnieżnika. Góry Bialskie. Králický Sněžník
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Masyw Śnieżnika. Góry Bialskie. Králický Sněžník

Mapa Masywu Śnieżnika przedstawia jedno z wyższych w Sudetach pasm górskich, które zamyka od południa Kotlinę Kłodzką. Zaliczamy je do Sudetów Wschodnich. Zasięg mapy wyznaczają: Bystrzyca Kłodzka na północnym-zachodzie, Międzylesie na południowym-zachodzie oraz Jindrichov na południowym-wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Masyw Śnieżnika z najwyższym szczytem Śnieżnikiem (1426 m n.p.m.), Góry Bialskie, Kralicky Sneznik, częściowo także Rychlebske hory i Góry Złote oraz miasto Stronie Śląskie.
Duże zróżnicowanie krajobrazowe, doskonałe zagospodarowanie turystyczne podszczytowego rejonu Śnieżnika z jednej strony i „dzikość” Gór Bialskich z drugiej – to najlepsze atuty tego obszaru. Pobyt w tym regionie z pewnością miło wspominać będą nie tylko turyści piesi, ale także miłośnicy narciarstwa, jazdy rowerowej i konnej, wspinacze skałkowi oraz wędkarze. Rok wydania 2023

Góry Złote i Rychlebskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Złote i Rychlebskie

Mapa "Góry Złote" zawiera przebieg tras turystycznych pieszych i rowerowych, aktualizowany w terenie. Mapa obejmuje swym zasięgiem obszar od Paczkowa do Jeseníka (na osi płn. - płd.) oraz od Oldrzychowic Kłodzkich do Jarnołtowa (na osi wsch.-zach.) z zaznaczonymi ciągami komunikacyjnymi, szlakami turystycznymi, pieszymi i rowerowymi z wyznaczonymi odległościami i czasami przejść. Rok wydania 2022

Góry Złote | Rychlebske hory
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Złote | Rychlebske hory

Mapa Góry Złote obejmuje jedno z najdłuższych pasm górskich w środkowej części Sudetów Wschodnich ciągnące się szerokim łukiem długości ok. 40 km od Przeł. Kłodzkiej (489 m n.p.m.) na północnym zachodzie do Przeł. U Trzech Granic (1111 m n.p.m.) na południowym wschodzie. Nazwa pasma nawiązuje do złota wydobywanego przed wiekami w tych górach. Grzbietem Gór Złotych na dł. ok. 32 km wiedzie granica państwowa i po czeskiej stronie przyjmują nazwę Rychlebskich hor (od ruin zamku Rychleby). Zasięg mapy wyznaczają: Złoty Stok i Paczków na północy, Trzebieszowice na zachodzie, Jesenik na południu i Sławnowice na wschodzie.
Na turystów czeka tu sieć pieszych szlaków górskich, które prowadzą ku najatrakcyjniejszym miejscom, jakimi są grzbiety i szczyty górskie, przełęcze, miejsca widokowe, doliny, potoki i rzeki górskie. W okolicach Złotego Stoku, Lądka Zdroju i Stronia Śląskiego wytyczono wiele atrakcyjnych tras spacerowych i rowerowych. Rok wydania 2022

 

Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Krowiarki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Krowiarki

Mapa Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich oraz Krowiarek, z najwyższym szczytem Ziemi Kłodzkiej - Śnieżnikiem i Ośrodkiem Narciarskim Czarna Góra. Znajdują się tu takie atrakcje jak Wodospad Wilczki i Jaskinia Niedźwiedzia. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Przy szlakach pieszych podano także orientacyjny czas przejścia.