category-icon

Piekielny Szlak

243 km
2.3 km
Piekło Niebo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-08-21
Piekło Niebo
category-icon
243 km
2266 m
2297 m
4.6/6
Aktualizacja 2019 Piekielny Szlak GPX

http://hostuje.net/file.php?id=7da881569ee5857cf84d6a398aa75611

Mapa do pobrania:
http://www.rudamaleniecka.pl/userfiles/piekielny_szlak_mapa.jpg

„Piekielny szlak” zaczyna się w miejscowości Piekło a kończy w miejscowości Niebo w gminie Końskie. Łączy on największe atrakcje turystyczne z obszaru LGD – U Źródeł, umożliwiając dotarcie do kluczowych miejsc wpisanych w nadrzędną, „piekielną” ideę szlaku, owianych legendami nawiązującymi do sił nadprzyrodzonych. Trasa „Piekielnego szlaku” łączy rezerwaty o charakterystycznych nazwach, pomniki przyrody oraz zabytki techniki, związane z odlewnictwem i przekuwaniem żelaza oraz wiele innych ciekawych miejsc, zabytków i atrakcji.

Jednym z założeń Lokalnej Strategii Rozwoju opracowanej przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – U ŹRÓDEŁ” obejmującej obszar gmin Bliżyn, Gowarczów, Końskie, Ruda Maleniecka, Smyków, Stąporków, Białaczów, Paradyż, Żarnów jest realizacja innowacyjnego produktu turystycznego jakim jest „Piekielny szlak”.Trasa szlaku liczy około 250 kilometrów i przebiegać będzie po obszarze dwóch województw – świętokrzyskiego i łódzkiego przez teren wszystkich gmin należących do LGD – U Źródeł. Główną ideą projektowanego szlaku jest stworzenie możliwości odwiedzenia miejsc nawiązujących swoją nazwą do „piekielnych mocy”, które to od zawsze nurtowały ludzi, wzbudzały emocję. Mocom tym przypisywano stworzenie unikalnych kamiennych dzieł owianych legendami.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Góry Świętokrzyskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Świętokrzyskie

Mapa turystyczna "Góry Świętokrzyskie" przedstawia całość masywu, położonego w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Niezbyt wymagający teren sprawia, że jego ścieżki przemierzać mogą także mniej doświadczeni turyści. Obszar przedstawiony na mapie zamyka się w granicach: Końskie na północy, Raków na południu, Ostrowiec Świętokrzyski na wschodzie, Dobrzeszów na zachodzie. Rok wydania 2023

Dolina środkowej Pilicy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina środkowej Pilicy

Mapa obejmuje środkowy odcinek rzeki od Szczekocin do Nowego-Miasta nad Pilicą. Pilica to lewy dopływ Wisły o dł. 325 km, płynący z Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i wpadający do Wisły koło Góry Kalwarii pod Warszawą. Zasięg mapy wyznaczają: Rokiciny-Kolonia na północy, Piotrków-Trybunalski na zachodzie, Szczekociny na południu i Nowe-Miasto, Drzewica, Małogoszcz na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Jezioro Sulejowskie, parki krajobrazowe: Sulejowski, Spalski i Przedborski oraz miasta: Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Sulejów, Przedbórz, Włoszczowa, Koniecpol. Pilica idealnie nadaje się do uprawiania turystyki kajakowej. Rzeka na tym odcinku jest płaska, w znacznym stopniu pokryta lasami, malowniczo meandruje tworząc liczne wysepki, łachy i ławice piasku. Koryto Pilicy ma tu szerokość 100-150 m i łączy się z licznymi starorzeczami. W rejonie Przedborza rzeka opływa zachodnie krańce Pasma Przedborsko-Małogoskiego, a głębokość doliny sięga nawet do 50 m. Pod Smardzewicami wody środkowej Pilicy spiętrza zapora ziemna, tworząc Zalew Sulejowski. Dolinie Pilicy towarzyszą lasy, których największe kompleksy występują w okolicach Przedborza (Przedborski Park Krajobrazowy), w widłach Pilicy i Luciąży oraz w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego (dawna Puszcza Pilicka). Na mapie zaznaczony został szlak kajakowy Pilicy oraz jej dopływów wraz z punktami odległościowymi. Mapa polecana jest także do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i konnej oraz osobom zmotoryzowanym. Rok wydania: 2022

Województwo Łódzkie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Łódzkie

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości warte odwiedzenia.

Miejscowości na trasie