category-icon

Piersławek

4.6 km
1 h 45 min
91 m
Piersławek

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-05-07
Piersławek
category-icon
4.6 km
91 m
84 m
1 h 45 min
5/6
Ścieżka dydaktyczna Nadleśnictwa Strzałowo, która w trakcie ponad 4-kilometrowego spaceru pozwala zapoznać się z lasami otaczającymi Leśniczówkę Piersławek. Miejsce to słynie przede wszystkim z mazurskiego pisarza - Ernsta Wiecherta, który jest z nią związany. Jemu to właśnie poświęcona jest Izba Pamięci znajdująca się w budynku leśniczówki. W trakcie spaceru oprócz ciekawostek przyrodniczych, zobaczysz także miejsce wypadku lotniczego oraz grób młodszego brata Ernsta. Spacer odbywa się w większości po lesie, czyli po terenie osłoniętym od słońca.

Trasa rozpoczyna się na parkingu, przy Leśniczówce Piersławek, skąd swoje kroki skierować powinieneś w stronę zabudowań. Niedaleko nich znajdziesz tablicę z planem ścieżki. Dalej, wąska ścieżka poprowadzi cię do zarastającego stawu, a następnie przechodząc przez ulicę dotrzesz do fragmentu odsłoniętego terenu. Nie będzie on duży, dlatego ponownie twoje kroki skierowane zostaną na leśne dukty. Nie są one aż tak popularne, dlatego trasa ta wyróżnia się cichym otoczeniem. Na północno-zachodnim skraju pętli dotrzesz do miejsca wypadku lotniczego, który miał tu miejsce w latach 80. XX wieku. Kolejnym ważnym punktem na trasie jest grób młodszego brata Ernsta Wiecherta, który zmarł na defteryt w 1895 roku. Spacer zakończysz przechodząc ponownie przez ulicę i wracając na parking przed leśniczówką.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD

Przedstawia południową część krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zasięg mapy ograniczony jest miesjcowościami Mrągowo na północy, Orzysz na wschodzie, Karwica i Świętajno na południu oraz Piasutno i Borowe na zachodzie. Mapa posiada informacje przydatne dla żeglarzy, zawiera szczegółowe informacje dotyczące przystani wraz z ich infrastrukturą, miejsca czarterów, oraz specjalne oznakowania na jeziorach a także ich batymetrię. Na mapie naniesiono również szlaki piesze, rowerowe, konne, kajakowe i ścieżki dydaktyczne, formy ochrony przyrody, bazę noclegową i gastronomiczną, najważniejsze atrakcje turystyczne.

Mazury - Szlak Krutyni
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mazury - Szlak Krutyni

Mapa "Mazury Szlak Krutyni" obejmuje środkową część Pojezierza Mazurskiego, w tym część Pojezierza Mrągowskiego, Jezioro Śniardwy, rzekę Krutynię. Jej granicami na wschodzie jest miasto Orzysz, na zachodzie Sorkwity, na południu Świętajno, zaś od północy Mrągowo. 

Olbrzymia różnorodność mazurskich krajobrazów, dzika przyroda i uważany za najpiękniejszy w Polsce szlak kajakowy sprawiają, że jest to wyjątkowo atrakcyjny turystycznie region. 

Publikacja zawiera bogaty informator turystyczny, a w nim opisany szlak kajakowy Krutyni, najciekawsze atrakcje regionu, ciekawostki przyrodnicze oraz praktyczne plany Mikołajek, Mrągowa i Rucianego-Nidy.

Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o niezwykłej różnorodności przyrodniczej, unikalnym ukształtowaniu terenu i dużym nagromadzeniem zabytków historycznych. Niniejsze wydawnictwo to ogólna mapa poglądowa rozległego obszaru, jakim są Warmia i Mazury. Dedykowana jest zwłaszcza turystom zmotoryzowanym. Przedstawiono na niej aktualną sieć dróg, wybraną bazę noclegową oraz propozycje najciekawszych atrakcji regionu. Wśród nich znajdują się: zamki, pałace, kościoły, muzea, zabytki techniki, obiekty militarne, cuda przyrody, wyróżniające się miejsca widokowe i panoramy. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022