category-icon

Pławniowice.

114 km
15 h 13 min
805 m
Polska, śląskie, Rybnik
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-09-05
Polska, śląskie, Rybnik
category-icon
114 km
805 m
543 m
15 h 13 min
6/6
Wyjazd z kolegami do Pławniowic nad Jezioro Pławniowickie oraz zwiedzenie pałacu. Trasa: Rybnik, Rudy, Sierakowice, Rachowice, Bojszów, Kleszczów, Taciszów, Jezioro Pławniowice, Niewieszcze, Pałac w Pławniowicach. Powrót: Pławniowice, Rudziniec, Stara Kuźnia, Kotlarnia, kop. Piasku Kotlarnia, Dziergowice, Solarnia, Kuźnia Raciborska, Nędza, Górki Śląskie, Jejkowice, Zebrzydowice i Rybnik. W trakcie tego wyjazdu nie obyło się bez niespodzianek. Pierwsza to rozerwanie opony i dętki w moim rowerze w okolicach kaplicy św. Magdaleny w Goszycach, druga bardzo miła to spotkanie z panem Leonem Kozok - artystą plastykiem, którego prace można zobaczyć w wnętrzu pałacu Pławniowice, a także otrzymałem pozwolenie na publikacje jego dzieł i wizerunku, za co bardzo dziękuję. Trzecia to kapeć w rowerze kolegi. Dalej to odnalezienie pamiątkowego kamienia w parku pałacu w Pławniowicach, obiad w restauracji Leśna Perła w Rudzińcu, pałac w Rudzińcu oraz lodownia i drewniany kościół św. Michała Archanioła. Stara Kuźnia - tu na ścieżce leśnej Noworudziniecka natrafiliśmy na pamiątkowy kamień Dr N. Med. Mirosław Szubiński, miejsce jego lokalizacji jest domyślne. Kotlarnia - zniknęły słynne lokomotywy, jedna pojechała do muzeum w Warszawie, druga do Kędzierzyna Koźla a trzecia jest ponoć malowana i zostanie na miejscu - takie nieoficjalne informacje otrzymałem od pani z ochrony. Dalej już bez niespodzianek dojechaliśmy do Rybnika. Cała trasa wg licznika to 119.97 km. Więcej: https://www.janham.cba.pl/index.php/wyjazdy/rok-2018/wrzesien-2018

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Góra Świętej Anny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góra Świętej Anny

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane długości). Są tu również szlaki konne i kajakowe. Dzięki informacjom zawartym na mapie planowanie wycieczki z jakiejkolwiek formy turystyki staje się proste.

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Miejscowości na trasie