category-icon

Przez Dziką Dolinę

57 km
4 h 20 min
927 m
Polska, dolnośląskie, Stronie Śląskie

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-09-23
Polska, dolnośląskie, Stronie Śląskie
category-icon
57 km
927 m
858 m
Średni
4 h 20 min
4.3/6
Dzień nie jest za ciepły. Najtrudniej jednak wsiąść na rower, potem już zapomina się o niedogodnościach , wiatr w uszach i do przodu. To miała być mała przejażdżka po znanej trasie. W Skrzynce jednak nie skręcam w prawo w górę wioski a nie tak jak zwykle w kierunku Kłodzka. Droga w tym miejscu jest dość wąska ale asfaltowa i praktycznie brak ruchu samochodowego. wzdłuż potoku o nazwie Skrzynaczyna dojeżdżam do Polany Nad Skrzynką , przecinam niebieski szlak prowadzący na górę Ptasznik i jadę przez wąwóz zwany Dziką Doliną. Droga tu jest szutrowa i pnie się ostro do góry. Drogą tą dojeżdżam do Przełęczy Jaworowej . Jest to charakterystyczne miejsce ponieważ mieści się tu parking , wiata i Głowna droga Lądek Zdrój – Złoty Stok. Przecinam asfaltową drogę i wjeżdżam zgodnie z oznaczeniami szlaku rowerowego do lasu. Przez około 2 kilometry męczę się w błocie . Widać ostatnio była tu zrywka drzewa i droga przemieniła się w gliniastą rynnę . Z ulgą żegnam ten fragment szlaku i już całkiem wygodną szutrową drogą dojeżdżam do Przełęczy Pod Trzeboniem. Skoro już tu dotarłem to nie pozostaje mi nic innego jak odwiedzić Jawornik Wielki. Droga pnie się do góry , ale po lewej stronie piękny widok na Jezioro Otmuchowskie i okoliczne góry. Pod wieżą Jawornika widzę oparty rower a na szczycie wieży sympatycznego jegomościa który trochę dziwnym trekingowym rowerkiem , ciepło ubrany , zwiedza okoliczne górki. Chwila rozmowy i ruszam w drogę powrotną . Zjeżdżam tą samą drogą , podziwiam po raz kolejny panoramę gór. Skręcam jeszcze w lewo na żółty szlak rowerowy i w ten sposób objeżdżam Jawornik Wielki. Po raz kolejny wiec zjeżdżam tą samą dość stromą drogą. Teraz wybieram drogę do Przełęczy Pod Trzeboniem . Dalej trasą trekingową wyjeżdżam na drogę asfaltową do Lądka Zdroju. Robi się chłodno , czas pomyśleć o czymś cieplejszym…..a może będzie jeszcze ciepło ?

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Śnieżnik i Międzygórze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Śnieżnik i Międzygórze

Mapa obejmuje obszar Masywu Śnieżnika. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem. Rok wydania 2021

 

Góry Bardzkie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Bardzkie

Mapa obejmuje obszar Gór Bardzkich z miastami: Bardo, Kłodzko, Ząbkowice Śląskie oraz Srebrna Góra. Dzięki dokładnej skali 1:25 000 wszystkie szlaki piesze i rowerowe mają podane długości oraz czas przejścia szlaków pieszych. Na mapie znajdują się również informacje praktyczne i turystyczne przydatne turystom: zabytki, noclegi, punkty gastronomiczna, granice obszarów chronionych i rezerwatów. Ciekawe obiekty wyróżniono kolorem żółtym. Mapa przygotowana tylko dla urządzeń cyfrowych – brak dostępnej wersji papierowej.

Czarna Góra
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czarna Góra

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z długościami), konne, a także ścieżki przyronicze. Jest oznaczona baza noclegowa i gastronomiczna. 

Mapa została wydana jdunie w formie cyfrowej – brak dostępnej wersji papierowej.

Góry Złote - szczegółowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Złote - szczegółowa

Szczegółowa mapa turystyczna Gór Złotych z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem pasmo Gór Złotych oraz takie miejscowości jak Paczków, Javornik, Złoty Stok, Lądek Zdrój, Stronie Śląskie.

Rok wydania: 2018

Masyw Śnieżnika. Góry Bialskie. Králický Sněžník
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Masyw Śnieżnika. Góry Bialskie. Králický Sněžník

Mapa Masywu Śnieżnika przedstawia jedno z wyższych w Sudetach pasm górskich, które zamyka od południa Kotlinę Kłodzką. Zaliczamy je do Sudetów Wschodnich. Zasięg mapy wyznaczają: Bystrzyca Kłodzka na północnym-zachodzie, Międzylesie na południowym-zachodzie oraz Jindrichov na południowym-wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Masyw Śnieżnika z najwyższym szczytem Śnieżnikiem (1426 m n.p.m.), Góry Bialskie, Kralicky Sneznik, częściowo także Rychlebske hory i Góry Złote oraz miasto Stronie Śląskie.
Duże zróżnicowanie krajobrazowe, doskonałe zagospodarowanie turystyczne podszczytowego rejonu Śnieżnika z jednej strony i „dzikość” Gór Bialskich z drugiej – to najlepsze atuty tego obszaru. Pobyt w tym regionie z pewnością miło wspominać będą nie tylko turyści piesi, ale także miłośnicy narciarstwa, jazdy rowerowej i konnej, wspinacze skałkowi oraz wędkarze. Rok wydania 2022

Góry Złote i Rychlebskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Złote i Rychlebskie

Mapa "Góry Złote" zawiera przebieg tras turystycznych pieszych i rowerowych, aktualizowany w terenie. Mapa obejmuje swym zasięgiem obszar od Paczkowa do Jeseníka (na osi płn. - płd.) oraz od Oldrzychowic Kłodzkich do Jarnołtowa (na osi wsch.-zach.) z zaznaczonymi ciągami komunikacyjnymi, szlakami turystycznymi, pieszymi i rowerowymi z wyznaczonymi odległościami i czasami przejść. Rok wydania 2022