category-icon

Przez Magdalenkę wokół Rzeszowa

67 km
5 h 1 min
496 m
Rzeszów - Tyczyn, Chmielnik, Łańcut - Rzeszów

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-07-01
Rzeszów - Tyczyn, Chmielnik, Łańcut - Rzeszów
category-icon
67 km
496 m
482 m
5 h 1 min
4.4/6
Wycieczka została zaplanowana celem zdobycia Magdalenki, najwyższego wzniesienia w okolicach Rzeszowa, stanowiącego północny kraniec Pogórza Dynowskiego. Przez Rzeszów przejechaliśmy głównie asfaltową ścieżką rowerową, wzdłuż Wisłoka (pomiędzy ulicami Piłsudskiego i Kwiatkowskiego), aż po kąpielisko miejskie. Pomiędzy Budziwojem, a szosą do Hermanowej, po początkowym odcinku asfaltu nastąpił podjazd polnymi, wyboistymi drogami na dwa wzniesienia z piękną panoramą na stolicę Podkarpacia. Swoją drogą ten odcinek nie był planowany ale jak się pominęło skręt do Tyczyna, to trzeba było piąć się mozolnie pod górkę. Do Hermanowej mieliśmy za to stromy i kręty zjazd asfaltem. Od sanktuarium w Chmielniku podjazd na Magdalenkę w końcowej części kamienistą drogą gruntową, długi ale niespecjalnie stromy. Ze wzgórza zjazd do Kraczkowej również gruntówką, na odcinku około kilometra nieprzejezdną za sprawą zalegających zwałów wysypanego piachu. Można jedynie prowadzić rower bo nawet obserwowanym z naprzeciwka maluchem zarzucało na boki. Nawierzchnia gruntowa z zalegającymi kałużami jeszcze na odcinku od Strażowa do Krasnego. Zjazd w Rzeszowie na ulicę Łączną niedozwolony ale nas gonił czas (ledwo zdążyliśmy na pociąg). Gdyby nie w kolejności: pomyłka Pani w kasie biletowej wymagająca ponownego wystawienia biletu, nabijanie dodatkowych kilometrów w okolicach Tyczyna i przepychanie się przez piach pomiędzy Magdalenką, a Kraczkową to presji czasowej zapewne byśmy uniknęli. No ale gdybać to sobie można. Skończyło się na tym, że zabrakło czasu na relaks w łańcuckim kompleksie pałacowo-parkowym, a trasa z Łańcuta przerodziła się w jazdę na czas. Jeszcze słońce przygrzewało niczym na równiku. Na szczęście szynobus delikatnie opóźniony łaskawie na nas poczekał i przyjął na swój, przypominający rozgrzany piec, pokład..

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Pogórze Przemyskie. Góry Sanocko-Turczańskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pogórze Przemyskie. Góry Sanocko-Turczańskie

Północną i zachodnią granicę pogórza wyznacza rzeka San, na wschodzie granicę stanowi umownie granica z Ukrainą. Na południu Pogórza Przemyskiego znajdują się Góry Sanocko-Turczańskie. Rok wydania 2023

Okolice Rzeszowa. Część południowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Rzeszowa. Część południowa
Mapa Rzeszowa przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na południe od miasta. Zasięg mapy wyznaczają: Rzeszów na północy, Ropczyce i Krosno na zachodzie, Brzozów na południu, Przeworsk na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Pogórze Strzyżowskie, Pogórze Dynowskie oraz fragment Pogórza Przemyskiego. Są to wciąż mało znane i rzadko odwiedzane przez turystów regiony. Mapa doskonale nadaje się do wędrówek pieszych i wycieczek rowerowych, jak również dla osób zmotoryzowanych.
Okolice Rzeszowa. Część północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Rzeszowa. Część północna
Mapa Rzeszowa i okolic przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na północ od miasta, w tym okolice Mielca. Zasięg mapy wyznaczają: Szwagrów i Nowa Dęba na północy, Czermin na zachodzie, Dębica i Rzeszów na południu, Białobrzegi i Leżajsk na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Łańcut i Leżajsk – atrakcyjne turystycznie miasta z dużym nagromadzeniem zabytków. Okolice Rzeszowa i Mielca to wciąż mało znany wśród turystów region. Mapa doskonale nadaje się do wycieczek rowerowych i pieszych, jak również dla osób zmotoryzowanych.

Miejscowości na trasie