category-icon

Pszczyna - Międzyrzecze 12.12.2017 r.

80 km
127 m
Ligota
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-12-12
Ligota
category-icon
80 km
127 m
133 m
1.8/6
W dniu 12 grudnia 2017 roku po blisko miesięcznej przerwie spowodowanej atakiem zimy, powróciłem na rower. Swoją trasę rozpocząłem w Ligocie, skąd skierowałem się do Zabrzega. Niestety jadąc obok barierki leśnej zahaczyłem sakwą i oderwało mi się plastikowe mocowanie sakwy do bagażnika... Jakoś przymocowałem sakwę i pojechałem dalej w stronę walu Jeziora Goczałkowickiego a potem przez Goczałkowice do Pszczyny. Tu zauważyłem wyremontowaną drogę z nową trasą rowerową. Owa trasa rowerowa na terenie Goczałkowic jest traktem pieszo-rowerowym, a w Pszczynie rowerzystów oddzielono od pieszych !!! Cała trasa jest asfaltowa !!! Z Pszczyny pojechałem w kierunku Jeziora Łąka, a potem trasami do Studzionki. Trasy są wśród pól i lasów, przez co fajnie się tam jedzie. Ze Studzionki znów polami pojechałem do Strumienia, gdzie skierowałem się do Zbytkowa. W Zbytkowie postanowiłem nieco przyglądnąć się trasie rowerowo-pieszej obok DK 81, którą mocno skrytykował jeden z rowerzystów szosowych. Istotnie trakt jest z kostki, ale jest to trakt lokalny, do ślepej uliczki i ma na celu względy bezpieczeństwa tamtejszych mieszkańców. Owy rowerzysta myślał, że musi to być profesjonalna trasa rowerowa z asfaltu, co w tym przypadku jest niepotrzebne. Ze Zbytkowa powróciłem do Strumienia, a potem zawitałem w Zabłociu, Frelichowie i Chybiu, gdzie zapadła decyzja, by pojechać przez Zaborze i Pierściec. Tam miałem przymusowy postój, bo strażacy usuwali powalone przez halny, drzewo. Po kilkunastu minutach ponownie ruszyłem i pojechałem na pagórkowaty teren do Roztropic i Wieszcząt, a potem do Rudzicy i Międzyrzecza. Widokową trasę zakończyłem w Ligocie, gdzie z centrum skierowałem się do Miliardowic w okolice kościoła, a potem już do domu.

Choć termin w jakim ta wyprawa się odbyła to 12 grudnia 2017, to pogoda była wiosenna - podobno "nawet w grudniu jest wiosna"... Spowodował to wiejący dzień wcześniej wiatr halny, który poczynił szkody w drzewostanie. Prędkość wiatru w Bielsku-Białej dochodziła do 122 km/h. Deszcz nie padał. Temperatura oscylowała w granicach 10 stopni Celsjusza. Przejechany dystans to 82 km, co jak na grudzień jest czymś niesamowitym...

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Na odwrocie znajduje się obszerny informator krajoznawczo-turystyczny, zawierający podstawowe informacje o regionie. Opis wzbogacony jest kolorowymi zdjęciami. Dodatkowo znajdują się tu plany centrów miast: Bielsko-Biała, Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020