category-icon

Pszczyna - Muzeum Zamkowe.

93 km
11 h 36 min
1.9 km

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-02-28
category-icon
93 km
1914 m
1915 m
Trudny
11 h 36 min
5.3/6
Wyjazd do Pszczyny miasto to figuruje, jako obiekt krajoznawczy w książeczce KOT. Ruszyłem w drogę o godz.6.00 mając na uwadze zwiedzenie jak najwięcej atrakcji przed otwarciem Muzeum Zamkowego. Trasa: Rybnik, Gotartowice, Rowień, Żory, Suszec, Kobielice i Pszczyna. Muzeum Zamkowe czynne od godz. 11.00, w między czasie odwiedziłem: Park Zamkowy, Nekropolię Anhaltów, Piwnica Lodowa, dwór Ludwikówka, Cmentarz Żołnierzy Radzieckich, Herbaciarnię, Zagrodę Żubrów, Cmentarz Wojskowy „Trzy Dęby” oraz pomnik Harcerzy i Nekropolię Hochbergów. Przed godz. 11.00 udałem się do punktu Informacji Turystycznej w Bramie Wybrańców celem uzyskania pieczątki potwierdzającej pobyt. Obsługa punktu jak i sam punkt godna polecenia. Zwiedzanie Muzeum Zamkowego było w tym dniu darmowe to samo dotyczy Stajni Książęcych. Po tych atrakcjach wstąpiłem do Muzeum Prasy Śląskiej, następnie było zwiedzenie Skansenu, co zajęło dosyć trochę czasu. Po tych wszystkich atrakcjach czas ruszyć w drogę powrotną tj. Pszczyna, Zbiornik Łąki, Brzeźce, Mizerów, Warszowice, Krzyżowice, Borynia, Świerklany Górne, Jankowice, Radziejów, Niedobczyce i do domu. Pogoda niezbyt przychylna, zwłaszcza w drodze powrotnej. Wiatr skutecznie utrudniał jazdę i tak było aż do końca trasy. Cała trasa wg licznika to 94, 82 km. Więcej: https://janham.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=77&Itemid=194

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.