category-icon

Pyra Trail 2022r. - 306 km

305 km
490 m
Kórnik

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-06-02
Kórnik
category-icon
305 km
490 m
488 m
2.7/6
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
Maraton Pyra Trail (zwany dalej: Maratonem) jest imprezą rowerową, organizowaną przez Stowarzyszenie Kórnickie Bractwo Rowerowe w Kórniku, wpisane do rejestru stowarzyszeń, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem 0000599261 (zwane dalej: Organizatorem).
Maraton przeznaczony jest dla bardzo dobrze przygotowanych kondycyjnie miłośników długodystansowej jazdy na rowerze.
Maraton odbywa się w terminie podanym przez Organizatora. Limit czasu na pokonanie Maratonu wynosi 24 godziny.
II. FORMUŁA I UDZIAŁ
W Maratonie mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat.
Ostateczna decyzja o dopuszczeniu danej osoby do startu należy do Organizatora.
Formularz zapisów dostępny jest na stronie internetowej Maratonu. Wysokość opłaty startowej, sposób jej wnoszenia oraz limit uczestników są podawane w komunikacie Organizatora.
III. WYPOSAŻENIE UCZESTNIKÓW
Wyposażenie obowiązkowe:
sprawny technicznie rower,
sprawne oświetlenie przednie (białe oświetlające) i tylne (czerwone),
logger GPS (sprawdzenie śladu GPS będzie podstawą do weryfikacji przejechania trasy),
telefon komórkowy,
dowód osobisty lub paszport,
kask rowerowy.
2. Wyposażenie zalecane:

zapasowe dętki i klocki hamulcowe, narzędzia rowerowe,
zapasowe baterie, akumulatorki lub powerbank,
zapasowe urządzenie do nawigacji i rejestracji śladu,
podwójny komplet oświetlenia przedniego i tylnego,
oświetlenie używane także w czasie dnia,
ubiór zapewniający widoczność (odzież fluorescencyjna, odblaskowa, etc.).
3. Przez sprawny technicznie rower, o którym mowa w pkt 1 powyżej, Organizator rozumie rower spełniający warunki opisane w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2016 r. poz. 2022).

IV. PRZEBIEG MARATONU
Przed startem do Maratonu uczestnik podpisuje listę startową z własnym imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu. Telefon komórkowy jest obowiązkowym wyposażeniem uczestnika.
Całą trasę Maratonu należy pokonać zgodnie z jej przebiegiem udostępnionym przez Organizatora. W razie zjechania z trasy, należy na nią powrócić w miejscu, w którym się ją opuściło.
Szczegółowe informacje dotyczące Maratonu, między innymi godzinę i sposób organizacji startu, informację o ewentualnych punktach kontrolnych, Organizator ogłasza w komunikacie technicznym.
Czas przejazdu liczony jest bez przerwy od startu do momentu wjechania zawodnika na metę.
Bezpośrednio po przybyciu na metę zawodnik podpisuje listę uczestników, podając godzinę ukończenia Maratonu
Maraton odbywa się w normalnym ruchu drogowym, a uczestnicy Maratonu mają obowiązek przestrzegać przepisów Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 2018, poz. 1990). Szczególny nacisk kłaść należy na zapewnienie odpowiedniej widoczności rowerzysty, a zwłaszcza na oświetlenie i elementy odblaskowe.
Zakazana jest jazda pod wpływem alkoholu lub jakichkolwiek innych środków odurzających.
W razie jakichkolwiek wątpliwości, Organizator ma prawo domagać się udowodnienia tego, że uczestnik przejechał całą trasę Maratonu. Weryfikacja przejazdu trasy Maratonu odbywa się na podstawie list uczestników oraz poprzez przedstawienie przez Uczestnika oryginalnego śladu GPS pokonanej trasy.
V. REGUŁY SAMOWYSTARCZALNOŚCI
Maraton jest imprezą o charakterze samowystarczalnym, w którym uczestnicy pokonują samodzielnie trasę rowerem, a uzupełnianie zapasów i odpoczynek możliwy jest tylko i wyłącznie w obiektach infrastruktury dostępnych dla każdego startującego.
Obowiązuje zakaz korzystania z innych środków transportu niż rower podczas pokonywania trasy. Stwierdzenie złamania tego zakazu spowoduje dyskwalifikację zawodnika.
Dozwolone są:
dokonywanie zakupów jedzenia i ekwipunku w ogólnodostępnych sklepach,
jazda grupowa wraz z innymi uczestnikami Maratonu,
w razie awarii roweru – korzystanie z pomocy innych uczestników Maratonu, a także osób nieuczestniczących w Maratonie, w tym wezwanie serwisu lub zjechanie z trasy; o konieczności zjechania z trasy Maratonu należy poinformować Organizatora.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Okolice Poznania. Część północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Poznania. Część północna

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Okolice Poznania. Część Południowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Poznania. Część Południowa

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

Pojezierze Powidzkie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pojezierze Powidzkie

Mapa "Pojezierze Powidzkie" obejmuje powiat słupecki i okolice, wraz z Powidzkim i Nadwarciańskim Parkiem Krajobrazowym oraz przepięknym opactwem cysterskim w Lądzie. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, oraz podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Gmina Strzałkowo. Mapa tras rowerowych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gmina Strzałkowo. Mapa tras rowerowych

Gmina Strzałkowo. Mapa tras rowerowych

Szlak Piastowski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szlak Piastowski

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje praktyczne. Rok Wydania 2017

Miejscowości na trasie