category-icon

Rajdy dla Frajdy 2022 , 178 km , Ciężkowice

177 km
2.5 km
Ciężkowice
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-04-19
Ciężkowice
category-icon
177 km
2455 m
2449 m
2/6
Ciężkowice, 5 czerwca 2022
Baza rajdu: [wkrótce]

Dystans Podróżniczy: Start g. 9 (rejestracja 8:20-8:40)

Dystans Sportowy i Rekreacyjny: Start g. 11 (rejestracja 9:10-10:30)


Na VIII etap cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy do Małopolski! Gospodarzem rajdu po raz pierwszy w historii cyklu będą urocze Ciężkowice, z których wyruszymy na pełną falujących wrażeń rundę ????

Sprawimy, że położone we wschodniej Małopolsce i relatywnie mało znane tereny Pogórza Ciężkowickiego i Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego będą się Wam śnić po nocach! Ale będą to niezwykle przyjemne sny – z pięknymi krajobrazami, łagodnym szumem toczących się opon i… porannymi kropelkami potu na wypoczętym obliczu ????

Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
= Sportowa (PRO, 115 km / 2.000m przewyższenia)
= Podróżnicza (GT, 178 km / 3.000m przewyższenia)
= Rekreacyjna (MINI, 84 km / 1.400m przewyższenia)

Powyższe plany tras mają charakter orientacyjny i mogą jeszcze ulec niewielkim zmianom. Ostateczny przebieg potwierdzamy zawsze w komunikacie mailowym przesyłanym zarejestrowanym Uczestnikom na kilka dni przed rajdem.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie