category-icon

Ruciane-Nida - rowerkiem

15 km
103 m
Polska, warmińsko-mazurskie, Ruciane-Nida

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2010-10-08
Polska, warmińsko-mazurskie, Ruciane-Nida
category-icon
15 km
103 m
112 m
Średni
4/6
Na przebycie tego 15 kilometrowego szlaku potrzeba około 4 godzin. Wyruszamy z Centrum Informacji Turystycznej i Promocji w Rucianej-Nidzie (znajduje się ono na ul. Dworcowowej 14, nr tel. (87)4231989). Tuż za nią skręcamy w prawo w ulicę Mazurską. Wraz z nią po kilku minutach docieramy do Guzianki (jest to ośrodek wypoczynkowy http://www.guzianka.pl/). Skręcamy w prawo, przekraczamy mostek na śluzie i jedziemy drogą w kierunku Wejsun. Około 200m za ośrodkiem NBP „Guzianka” skręcamy w lewo w leśną drogę, prowadzącą przez piękny las sosnowy. Docieramy do pola namiotowego „Tarasowa”. Tuż obok jest skrzyżowanie, na którym jedziemy prosto. Kierujemy się zielonym szlakiem, który doprowadza nas do miejscowości Piaski. Przejeżdżamy przez wieś i skręcamy w prawo, w wąską asfaltową drogę. Po około 300m skręcamy w lewo w las. Jedziemy leśnym duktem i przecinamy piaszczystą drogę do Onufryjewa. Po kilkunastu minutach leśny szlak wyprowadza nas na asfaltową drogę prowadzącą do Wejsun. Skręcamy tam w lewo i po około 500m skręcamy w prawo, ponownie wjeżdżając w las. Jedziemy cały czas prosto, aż do wąskiej dróżki piaskowej. Tam skręcamy w lewo i dojeżdżamy do szerokiej drogi piaskowej, skręcamy w prawo i kierujemy się zielonym szlakiem pieszym prowadzącym do drogi krajowej nr 58 Ruciane-Nida Pisz. Dojeżdżamy to tej drogi, przecinamy ją wjeżdżając na wąską leśną drożynkę. Na pierwszym skrzyżowaniu jedziemy prosto, po około 200 metrach docieramy do brukowanej drogi prowadzącej z Rucianego-Nidy do Wiartla. Skręcamy tu w prawo, i za dosłownie kilka minut zbaczamy w lewo w leśną ścieżkę przyrodniczą Nadleśnictwa Maskulińskiego. Na tej ścieżce możemy podziwiać zabagnione brzegi urokliwego leśnego jeziorka. Niestety tutaj jest kawałek trasy, który musimy pokonać pieszo. Teren tutaj jest bagnisty i trochę pagórkowaty, w związku z czym trzeba podprowadzić rower po schodkach. Zielony szlak wyprowadza nas na ul. Nadbrzeżną. Skręcamy tam w prawo i po chwili docieramy do mostu na Kanale Nidzkim. Przekraczamy go i kierujemy się do centrum miasta. Tam nasza wycieczka dobiega końca.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wielkie Jeziora Mazurskie cz. PŁD

Przedstawia południową część krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zasięg mapy ograniczony jest miesjcowościami Mrągowo na północy, Orzysz na wschodzie, Karwica i Świętajno na południu oraz Piasutno i Borowe na zachodzie. Mapa posiada informacje przydatne dla żeglarzy, zawiera szczegółowe informacje dotyczące przystani wraz z ich infrastrukturą, miejsca czarterów, oraz specjalne oznakowania na jeziorach a także ich batymetrię. Na mapie naniesiono również szlaki piesze, rowerowe, konne, kajakowe i ścieżki dydaktyczne, formy ochrony przyrody, bazę noclegową i gastronomiczną, najważniejsze atrakcje turystyczne.

Mazury - Szlak Krutyni
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mazury - Szlak Krutyni

Mapa "Mazury Szlak Krutyni" obejmuje środkową część Pojezierza Mazurskiego, w tym część Pojezierza Mrągowskiego, Jezioro Śniardwy, rzekę Krutynię. Jej granicami na wschodzie jest miasto Orzysz, na zachodzie Sorkwity, na południu Świętajno, zaś od północy Mrągowo. 

Olbrzymia różnorodność mazurskich krajobrazów, dzika przyroda i uważany za najpiękniejszy w Polsce szlak kajakowy sprawiają, że jest to wyjątkowo atrakcyjny turystycznie region. 

Publikacja zawiera bogaty informator turystyczny, a w nim opisany szlak kajakowy Krutyni, najciekawsze atrakcje regionu, ciekawostki przyrodnicze oraz praktyczne plany Mikołajek, Mrągowa i Rucianego-Nidy.

Wielkie Jeziora Mazurskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wielkie Jeziora Mazurskie

Mapa Wielkie Jeziora Mazurskie przedstawia środkową część Pojezierza Mazurskiego, obszar zamknięty przez Węgorzewo na północy, Ruciane-Nida na południu, Orzysz na wschodzie i Mikołajki na zachodzie. Na mapie znajdują się szlaki piesze, rowerowe, kajakowe i żeglarskie, batymetria jezior oraz atrakcje turystyczne. Na mapie znajdują się największe jeziora mazurskie m.in. Śniardwy, Mamry, Niegocin, Orzysz. Rok wydania 2023 Mapa żeglarska, zawiera też naniesiony szlak rowerowy Mauzrska Pętla Rowerowa. 

 

Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o niezwykłej różnorodności przyrodniczej, unikalnym ukształtowaniu terenu i dużym nagromadzeniem zabytków historycznych. Niniejsze wydawnictwo to ogólna mapa poglądowa rozległego obszaru, jakim są Warmia i Mazury. Dedykowana jest zwłaszcza turystom zmotoryzowanym. Przedstawiono na niej aktualną sieć dróg, wybraną bazę noclegową oraz propozycje najciekawszych atrakcji regionu. Wśród nich znajdują się: zamki, pałace, kościoły, muzea, zabytki techniki, obiekty militarne, cuda przyrody, wyróżniające się miejsca widokowe i panoramy. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022