category-icon

RZEŚKI RANEK 45 KM+

45 km
8 h 36 min
631 m
Puck

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-05-14
Puck
category-icon
45 km
631 m
598 m
Średni
8 h 36 min
3/6
Lubimy górki, których mamy nad morzem więcej, niż się spodziewacie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was maraton "z górką" kilku kilometrów, a na jego trasie wymagających podbiegów i karkołomnych zbiegów do pokonania nie zabraknie.
Start biegu został zaplanowany na 20-go maja. O godzinie 7:00 wyruszycie z urokliwego, zabytkowego rynku Pucka - miasta o wielowiekowej tradycji, (miejsca zaślubin z morzem w 1920 roku), a obecnie perełki turystycznej Pomorza. Po szybkim zwiedzaniu portu i mariny skierujecie się ku malowniczym klifom górującym nad Zatoką Pucką, z których roztacza się rozległy widok na Półwysep Hel. Pełni wrażeń, już na 6-tym kilometrze trasy dotrzecie do pierwszego punktu żywieniowego w Rzucewie, w sąsiedztwie zrekonstruowanej pradawnej Osady Łowców Fok. Obecnie foki są pod ochroną, więc nie nastawiajcie się na polowanie, tylko biegnijcie dalej, prosto na południe. Po krótkim odcinku wzdłuż brzegu morza odbijecie w las i bardziej dzikimi klifami dotrzecie do Osłonina. Stamtąd, na przemian leśnymi i zabudowanymi odcinkami, z coraz większymi pagórkami, dotrzecie do drugiego punktu żywieniowego, który zlokalizowany jest w Redzie, w dzielnicy o urokliwej nazwie Betlejem, na 26-tym kilometrze trasy. Dalej, kierując się cały czas na południe, po przecięciu drogi krajowej nr 6 wbiegniecie do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Przed wami jeszcze sporo wzniesień i dolin. Szerokim łukiem, zahaczając o brzeg Jeziora Wyspowo, trasa poprowadzi Was na północ, w stronę Wejherowa. Końcowy odcinek będzie przebiegał w sąsiedztwie zabytkowego kompleksu Kalwarii Wejherowskiej, w tym budynku o nazwie Brama Łez. Wy jednak nie rońcie łez, bo kilometr dalej, po ostatnim ostrym zbiegu dotrzecie do terenu należącego do naszych gospodarzy - Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1, gdzie czeka na Was meta, oklaski, medal i strawa!

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Trójmiejski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Trójmiejski Park Krajobrazowy

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, konnych, nordic walking i konnych, łącznie z kilometrażem.

Mierzeja Helska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Helska

Turystyczna mapa Mierzei Helskiej i okolic z aktualnymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Mapa obejmuje swoim zasięgiem: Jastarnię, Władysławowo, Kuźnicę, Hel, Juratę, Jastrzębią Górę, Karwię, Chałupy, Juratę i okolice Pucka. Rok wydania 2016

Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Kaszuby Środkowe
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby Środkowe

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na zachodzie i Gdańsk na wschodzie. Rok wydania 2022

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.