category-icon

Ścinawa - Wołów - Lubiąż - Prochowice - Ścinawa

67 km
112 m
Ścinawa Wołów Lubiąż Prochowice

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-06-27
Ścinawa Wołów Lubiąż Prochowice
category-icon
67 km
112 m
113 m
Średni
3.4/6
Początek w Ścinawie. Przejeżdżamy przez most nad Odrą i kierujemy się szosą w kierunku Wołowa (za mostem w prawo). Dojeżdżamy do Małowic, za którymi skręcamy w lewo na Orzeszków. Nadal szosa. W Orzeszkowie wjeżdżamy na szlak żółty w las. Dojeżdżamy do miejscowości Wrzosy. Znajdujemy się na terenie Rezerwatu "Uroczysko Wrzosy". Z Wrzosów jedziemy szosą w kierunku miejscowości Rudno. Szosa biegnie pomiędzy dwoma dużymi stawami. Po minięciu stawów odbijamy szlakiem żółtym w lewo (na południe) w las, ale potem wjeżdżamy na szlak zielony, którym podążamy do Wołowa (po pewnym czasie wjeżdżamy ponownie na szosę). W Wołowie jedziemy wzdłuż torów kolejowych ulicą Witosa do ulicy Wojska Polskiego. Skręt w prawo (na południowy-zachód). Na rozwidleniu dróg wybieramy lewy skos (ulica Kościuszki). 500 metrów u skręt w lewo w Zakątek Zielony. Docieramy do asfaltowej ścieżki rowerowej w kierunku Lubiąża. 16 km. Asfalt niespodziewanie się kończy 1 km przed Lubiążem, ale dalej biegnie ścieżka leśno-polna. Tuż przed klasztorem w Lubiążu wjazd na szosę. Objeżdżamy wspaniały zabytek - Klasztor Cystersów. Po zwiedzeniu klasztoru przejeżdżamy mostem nad Odrą. Za mostem skręt w prawo na niebieski szlak rowerowy Odry biegnący lewobrzeżnie. Prawie do Kwiatkowi na szlaku podłoże to "kocie łby". Od Kwiatkowic szosą do Prochowic. W tej miejscowości trochę wałem przeciwpowodziowym i opłotkami od strony północnej.Dalej ścieżką rowerową wzdłuż ulicy do Lisowic. W Lisowicach, przy skrzyżowaniu skręcamy w drogę do Jurcza, ale wnet odbijamy z niej w lewo (na północny-wschód) w drogę polną. W przyszłości z Prochowic do Ścinawy będzie biegła asfaltowa ścieżka rowerowa. Na razie jest od Wielowsi. Jedziemy lasem i polami do Wielowsi. W tej wsi skręcamy w lewo (na zachód) w kierunku Redlic i Miłosnej. Tuż za wsią trafiamy na asfaltową ścieżkę rowerową wspomnianą wcześniej (skręt w prawo - na północ) i mkniemy nią aż do Ścinawy.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Dolina Baryczy. Część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Baryczy. Część zachodnia

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne podając ich długość. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera atrakcje przyrodnicze i bazę noclegową oraz ciekawostka - gniazda bocianie.

Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika turystycznego i górskiego – Waldemar Brygier (naszesudety.pl). Wśród polecanych atrakcji: zamki, pałace, muzea, skanseny, kopalnie, twierdze, osobliwości przyrody, uzdrowiska i wiele innych. Zapraszamy do lektury! Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2019