CHARAKTERYSTYKA TRASY
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
Turystyczna mapa "Kazimierz Dolny" i okolic w świetnej skali 1:35 000. Znaleźć na niej można wszystkie ważne dla turysty informacje z tych pięknych terenów dotyczące nie tylko cennych zabytków, ale i tras pieszych, rowerowych, rezerwatów przyrodniczych i parków krajobrazowych. Mapa zawiera aktualną infrastrukturę turystyczną. Mapa swoim zasięgiem obejmuje także Kazimierski Park Krajobrazowy, Nałęczów i Puławy.
Mapa przedstawia okolice jednego z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Zalew Sulejowski rozciąga się między Sulejowem a Smardzewicami z południowego-zachodu na północny-wschód. Dzięki większemu arkuszowi zasięg tego wydania mapy został znacznie powiększony, i wyznaczają go: Tomaszów Mazowiecki na północy, Piotrków Trybunalski na zachodzie, Sulejów na południu i Sławno na wschodzie. Mapa adresowana jest zarówno dla wodniaków korzystających z walorów Zalewu Sulejowskiego jak miłośników wypraw rowerowych i pieszych wędrówek dla mieszkańców Tomaszowa Maz., Piotrkowa Trybunalskiego i pozostałych okolicznych miejscowości.
Zalew stwarza znakomite warunki do uprawiania sportów i wszelkiej rekreacji wodnej.
Jego atutem jest naturalna i urozmaicona, porośnięta w większości borami sosnowymi linia brzegowa, na której występują liczne plaże. Atrakcyjne środowisko naturalne w połączeniu z dobrym zagospodarowaniem turystycznym gwarantują udany wypoczynek nad wodą.
Na odwrocie mapy znajduje się informator krajoznawczy, wędkarski i żeglarski.
Rok wydania: 2021
Mapa turystyczna "Puszcza Kozienicka" przedstawia kompleks leśny w środkowej Polsce, położony na obszarze Równiny Kozienickiej, na granicy powiatów kozienickiego i radomskiego. Dzisiejsze jej granice wyznaczają: od północnego zachodu rzeka Radomka, od północnego wschodu dolina Wisły, a od południa droga Radom – Puławy.
Pomimo szumnej nazwy, jest to bardzo rozczłonkowany, dość duży kompleks leśny, leżący pomiędzy Radomiem a Wisłą oraz kilka mniejszych obszarów leśnych, znajdujących się w okolicach Pionek i Zwolenia. Największe z nich to uroczyska Miodne i Policzna. Integralnie związana z Puszczą Kozienicką jest lewobrzeżna część doliny Wisły, od wysokości Puław do ujścia Radomki. Na jej obrzeżach znajdują się miasta Kozienice, Pionki i Zwoleń. Najcenniejsze fragmenty Puszczy objęte są ochroną w postaci rezerwatów i Kozienickiego Parku Krajobrazowego.
Puszczę Kozienicką najlepiej zwiedzać na rowerze. Warto przy tym skorzystać z wytyczonych w terenie i zaznaczonych na mapie szlaków rowerowych. Jest to również atrakcyjne miejsce na spacery.
Rok wydania: 2012
Mapa Wrocławia i okolic na zachodzie sięga po centrum Wrocławia, na wschodzie do Brzegu, południowa granica określona jest przez Wiązów, północna przez Oleśnicę. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 17°04’ - 17°30’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°49’-51°14’ szerokości geograficznej północnej. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było!
Mapa "Wzgórza Trzebnickie" obejmuje obszar od Wrocławia do Żmigrodu oraz od Brzegu Dolnego do Oleśnicy. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°41’ - 17°22’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°09’-51°26’ szerokości geograficznej północnej. Na mapie zaznaczono wszystkie informacje potrzebne turyście oraz każdej osobie poruszającej się wg tej mapy. W miejscowościach opisano nazwy ulic . Są tu przebiegi wszystkich szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych, konnych, opisano na nich odległości - co pozwoli zaplanować wycieczkę. Miejsca szczególnie warte odwiedzenia zaznaczono żółta ramką. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic z cięciem co 5 m.
Mapa turystyczna Powiatu Ostrzeszowskiego, zawiera sieć dróg z numeracją, granice gmin.Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 10 m.