category-icon

Skoczów, Rudzica

97 km
408 m
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-04-02
category-icon
97 km
408 m
413 m
1.8/6
W słoneczną, niemal letnią, niedzielę 2.04.2017 roku wraz z Michałem postanowiliśmy potrenować przed maratonem, jaki ma być 8 kwietnia 2017 w Rudzicy. Pogoda była niemal letnia - ponad 20 stopni, co umożliwiło ubranie letniego stroju rowerowego !!!

Trasa zaczęła się przy stacji PKP w Czarnolesiu, skąd skierowaliśmy się w stronę Rudzicy. Tam był mały postój przy szkole i dalej, podziwiając piękne widoki, ruszyliśmy po pagórkach do Wieszcząt. Z tej miejscowości widokową trasą z wymagającymi podjazdami, pojechaliśmy do Bielowicka, ku drewnianemu kościele, a potem do Kowali. Tam też był wspaniałe widoki. W następnej miejscowości - Pogórzu, widzieliśmy budynki nieużywanej stacji PKP, oraz zdewastowanej linii kolejowej (ukradli trakcję), gdzie kiedyś jeździły pociągi z Bielska do Cieszyna... Następnie zawitaliśmy w Skoczowie, gdzie wspięliśmy się na wzgórze Kaplicówka, z racji tego, że właśnie przypadła 12 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II, który 22.05.1995 roku tam odprawiał Mszę św. Na wzgórzu jest kaplica i pomnik, w miejscu gdzie był ołtarz papieski. Ze wzgórza rozciąga się piękny widok na Beskidy. Ze Skoczowa pojechaliśmy trasą WTR i inną lokalną trasą do Górek Wielkich, a potem przez dolinę Łańskiego Potoku do Jaworza i Jasienicy, a potem do Międzyrzecza. Na trasie był spory podjazd, zjazd i znów podjazd, ale co to dla fachowców... Z Międzyrzecza, przejechaliśmy przez Ligotę do Zabrzega, gdzie wałem Wisły dojechaliśmy na wał Jeziora Goczałkowickiego i przez Goczałkowice na pszczyński rynek, gdzie pożegnałem Michała i pojechałem ponownie do Goczałkowic, ale w inny rejon, a potem do Rudołtowic, gdzie znalazłem prowizoryczny most na Wiśle i znalazłem się na terenie hałd KWK Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Przez to miasto przejechałem znów do Ligoty i Zabrzega, a potem do Bronowa, wałem nad Iłownicą i dokręciłem do 100 km... Potem już tylko do domu...

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Ustroń i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ustroń i okolice

Mapa turystyczna Ustroń i okolice obejmuje swoim obszarem gminę Ustroń, a także częściowo sąsiadujące miejscowości m.in. Górki Wielkie, Górki Małe, zachodnią część Brennej, północną część Wisły i Nydka (Republika Czeska) oraz wschodnią część gminy Goleszów.

Mapa prezentuje szlaki turystyczne z czasami przejść, ścieżki spacerowe i dydaktyczno-przyrodnicze, trasy rowerowe, szlaki konne i narciarskie. Zaznaczone są tu również atrakcje turystyczne, punkty widokowe, schroniska i inne obiekty noclegowe, a także pozostałe informacje niezbędne turyście podczas wędrówek górskich.

 

Cieszyn i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Cieszyn i okolice

Mapa Cieszyna w skali 1:25 000 – jak mapa sztabowa - obejmuje miasta: Cieszyn, Skoczów, Trinec, Ustroń. Są tu wszystkie szlaki z podaniem ich długości i czasami przejść. Mapa jest zaktualizowana w terenie.

Beskid Śląski - dla wymagających
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski - dla wymagających

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę na wschodzie i Ustroń na zachodzie. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Zimą narciarze mają tu do dyspozycji kilkadziesiąt wyciągów narciarskich i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo popularna jest też turystyka piesza i rowerowa. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i zagospodarowane. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Mapa przedstawia m.in. rzeźbę terenu, sieć dróg (w tym nazw ulic), zabudowę, a także treści turystyczne – szlaki turystyczne, bazę noclegową i gastronomiczną, atrakcje turystycznye i inne elementy. Rekomendujemy ją do uprawiania różnych form turystyki, także dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Beskid Śląski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski

Mapa Beskidu Śląskiego obejmuje tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Worek Raczański na południu oraz Żywiec na wschodzie i Jabłonków (Czechy) na zachodzie. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Na odwrocie znajduje się obszerny informator krajoznawczo-turystyczny, zawierający podstawowe informacje o regionie. Opis wzbogacony jest kolorowymi zdjęciami. Dodatkowo znajdują się tu plany centrów miast: Bielsko-Biała, Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024

Miejscowości na trasie