category-icon

Śnieżnik

16 km
729 m
Kamienica

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2014-09-26
Kamienica
category-icon
16 km
729 m
727 m
Średni
3.7/6
Kolejna wycieczka z cyklu Korony Gór Polski. Tym razem naszym celem został szczyt z Masywu Śnieżnika, czyli Śnieżnik. Miekszając w Bolesławcy, mielismy doskonały punkt wypadowy. Żeby nie tracić zbędnego czasu chodzenia po asfalcie, podjechaliśmy te 5km do Kamienicy, gdzie trasa sie rozpoczynała.
Trasę zaczęliśmy szlakiem niebieskim, który nas doprowadził do schroniska pod Śnieżnikiem. Było świeżo po kilkudniowych opadach, więc powietrze wewnątrz lasu, było fantastyczne. Na ten dzień pogoda nam sprzyjała, i było słonecznie, chociaż nie za ciepło. O poranku temperatura nie przekraczała 10 stopni, a przez cały dzień nie było więcej niż 15. No cóż, ważne że nas nie zmoczyło, a po kilku dniach spędzonych w apartamencie, nogi nas juz nosiły żeby pójśc. Nawet najmłodszy członek naszej wyprawy, niezbyt dobrze znosił siedzenie w pomieszczeniu zamkniętym. Bardzo fajnie zniósł droge do schorniska. Jedynie pod koniec trzeba było mu poświęcić więcej uwagi, ale pozwolił siebie donieść do końca. Oczywiście nie byłby prawdziwym turystą jakby oastatnich kroków nie wykonał sam.
Po krótkim postoju w schronisku, gdzie zjedlismy bardzo dobrą zupkę pomidorową, poszliśmy zdobyc szczyt. Synusiowi się usnęło. Zielonym szlakiem było straszne błoto, na odcinku około 1km, trzeba było szukać w podłożu jakiegoś stałego gruntu, żeby można było zrobic krok.
Ostanim, odcinkiem była trasa na szlaku żółtym. Po zejściu około 45 minut, można pójść na przełaj po stromym zboczmu kamienistym, lub ścieżka rowerową. Osobiście polecam ścieżkę rowerową. Czas zejścia bardzo podbny, a idzie się jak po lotnisku.
Cała trasa zeszła nam około 6 godzin z postojem. Początkowo tak planowałem, ale w trakcie wchodzenia stwierdziłem, że możemy być znacznie szybciej. Co cóż, tu przerwa, tu fotka, i tak się uzbierało. PLan zrealizowany, polecam trasę.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Śnieżnik i Międzygórze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Śnieżnik i Międzygórze

Mapa obejmuje obszar Masywu Śnieżnika. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych, łącznie z kilometrażem. Rok wydania 2021

 

Czarna Góra
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czarna Góra

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z długościami), konne, a także ścieżki przyronicze. Jest oznaczona baza noclegowa i gastronomiczna. 

Mapa została wydana jdunie w formie cyfrowej – brak dostępnej wersji papierowej.

Masyw Śnieżnika. Góry Bialskie. Králický Sněžník
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Masyw Śnieżnika. Góry Bialskie. Králický Sněžník

Mapa Masywu Śnieżnika przedstawia jedno z wyższych w Sudetach pasm górskich, które zamyka od południa Kotlinę Kłodzką. Zaliczamy je do Sudetów Wschodnich. Zasięg mapy wyznaczają: Bystrzyca Kłodzka na północnym-zachodzie, Międzylesie na południowym-zachodzie oraz Jindrichov na południowym-wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Masyw Śnieżnika z najwyższym szczytem Śnieżnikiem (1426 m n.p.m.), Góry Bialskie, Kralicky Sneznik, częściowo także Rychlebske hory i Góry Złote oraz miasto Stronie Śląskie.
Duże zróżnicowanie krajobrazowe, doskonałe zagospodarowanie turystyczne podszczytowego rejonu Śnieżnika z jednej strony i „dzikość” Gór Bialskich z drugiej – to najlepsze atuty tego obszaru. Pobyt w tym regionie z pewnością miło wspominać będą nie tylko turyści piesi, ale także miłośnicy narciarstwa, jazdy rowerowej i konnej, wspinacze skałkowi oraz wędkarze. Rok wydania 2022

Góry Złote i Rychlebskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Złote i Rychlebskie

Mapa "Góry Złote" zawiera przebieg tras turystycznych pieszych i rowerowych, aktualizowany w terenie. Mapa obejmuje swym zasięgiem obszar od Paczkowa do Jeseníka (na osi płn. - płd.) oraz od Oldrzychowic Kłodzkich do Jarnołtowa (na osi wsch.-zach.) z zaznaczonymi ciągami komunikacyjnymi, szlakami turystycznymi, pieszymi i rowerowymi z wyznaczonymi odległościami i czasami przejść. Rok wydania 2022

Góry Złote | Rychlebske hory
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Złote | Rychlebske hory

Mapa Góry Złote obejmuje jedno z najdłuższych pasm górskich w środkowej części Sudetów Wschodnich ciągnące się szerokim łukiem długości ok. 40 km od Przeł. Kłodzkiej (489 m n.p.m.) na północnym zachodzie do Przeł. U Trzech Granic (1111 m n.p.m.) na południowym wschodzie. Nazwa pasma nawiązuje do złota wydobywanego przed wiekami w tych górach. Grzbietem Gór Złotych na dł. ok. 32 km wiedzie granica państwowa i po czeskiej stronie przyjmują nazwę Rychlebskich hor (od ruin zamku Rychleby). Zasięg mapy wyznaczają: Złoty Stok i Paczków na północy, Trzebieszowice na zachodzie, Jesenik na południu i Sławnowice na wschodzie.
Na turystów czeka tu sieć pieszych szlaków górskich, które prowadzą ku najatrakcyjniejszym miejscom, jakimi są grzbiety i szczyty górskie, przełęcze, miejsca widokowe, doliny, potoki i rzeki górskie. W okolicach Złotego Stoku, Lądka Zdroju i Stronia Śląskiego wytyczono wiele atrakcyjnych tras spacerowych i rowerowych. Rok wydania 2022

 

Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Krowiarki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Krowiarki

Mapa Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich oraz Krowiarek, z najwyższym szczytem Ziemi Kłodzkiej - Śnieżnikiem i Ośrodkiem Narciarskim Czarna Góra. Znajdują się tu takie atrakcje jak Wodospad Wilczki i Jaskinia Niedźwiedzia. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Przy szlakach pieszych podano także orientacyjny czas przejścia.