category-icon

Stara Odra

23 km
23 m
Kuźnia Raciborska

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-07-15
Kuźnia Raciborska
category-icon
23 km
23 m
10 m
3.9/6
Kilkukrotnie słyszałem o tym miejscu i w końcu się wybrałem. Stara Odra w Dziergowicach – cel wycieczki. Start wycieczki koło stadionu ale tym razem nietypowo. Nie jedziemy w stronę lasu tylko asfaltem w stronę stacji paliw. Następnie jedziemy w lewo jak droga prowadzi. Prosto wzdłuż torów. W prawo, pokonujemy przejazd kolejowy. Wjeżdżamy do Budzisk, gdzie kierujemy się w stronę Rudy. Wyjeżdżając z Budzisk. Na skrzyżowaniu koło przystanku skręcamy w prawo w ulicę Leśną. Na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy lekko w lewo. Następnie w prawo. Droga prowadzi z prawej strony skrajem lasu. Po lewej mamy pola i wał wzdłuż Odry. Wjeżdżamy do Dziergowic. Jedziemy prosto, droga prowadzi po wale. Docieramy do przeprawy czołgowej na Odrze.
Jest wiata, na której można spocząć i posłuchać śpiewu ptaków. Wracamy na szlak. Asfaltem jedziemy przed siebie do krzyżówki, gdzie główna droga prowadzi w prawo, jednak my skręcamy w lewo.
Następnie kolejny raz w lewo. Troszkę pokręciliśmy korbą i dotarliśmy do celu wycieczki.

Cel wycieczki – Stara Odra

Można wrócić tą samą ścieżka ale co to byłaby za wycieczka. ???? Wracamy do skrzyżowania i jedziemy w lewo. Przed siebie. Odcinek przed nami wymaga troszkę wysiłku bo pod górę. Przejeżdżamy na drugą stronę drogi prowadzącej z Kuźni Raciborskiej do Kędzierzyna. Jedziemy teraz drogą polną. (Akurat jak my się przemieszczaliśmy to po lewej stronie mieliśmy pole słoneczników a po prawej stado byków).
Na granicy lasu i pola skręcamy w lewo. Następnie w prawo. Przejeżdżamy tory kolejowe i mamy taki widok.
Trasę wyznacza droga o nazwie Od mostka raciborskiego (akurat ten odcinek jest „dynamiczny” ponieważ kopalnia piasku systematycznie się powiększa i miejscami zabiera szlak). Po lewej stronie za drzewami schowana jest ogromna koparka.
My skręcamy w prawo (drogowskaz troszkę schowany).
Kręcimy korbą cały czas przed siebie. Robimy szykanę prawo-lewo i trasą szutrową „Od lotniska” mkniemy do asfaltu. Skręcamy w prawo.
Cały czas przed siebie. Docieramy do parkingu przy stadionie.

Trasa przyjemna, w większości po drogach mało uczęszczanych przez samochody lub po leśnych duktach.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Województwo opolskie i plan Opola
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo opolskie i plan Opola

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono wszystkie miejscowości. Mapa oprócz województwa obejmuje też pogranicze i obszar Wrocławia. Na obu mapach wkreślono współrzędne geograficzne zgodne z GPS. Opracowanie obejmuje także plan Opola w skali 1:20 000, widoczny po odpowiednim zbliżeniu.

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020

Miejscowości na trasie