category-icon

Staw Kozieławy

37 km
10 m
Kuźnia Raciborska

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-08-05
Kuźnia Raciborska
category-icon
37 km
10 m
11 m
4.3/6
Była kiedyś wycieczka piesza nad Staw Kozieławy ale z parkingu leśnego dodatkowo zimą (więcej). Wtedy też wpadł pomysł do głowy a jakby pojechać tam latem ale na rowerze. Z pomysłu przeszedłem w czyny i pojechałem na wycieczkę. Oczywiście nie sam.
Tradycyjnie wyruszyliśmy z parkingu spod stadionu. Przemieszczaliśmy się Barachowską. Dojechaliśmy do skrzyżowania z trasą Od lotniska. Skręcamy w lewo.
Po drodze mijamy m.in. lotnisko i ciekawy odcinek trasy troszkę pofalowany góra – dół. Na końcu trasy skręcamy w prawo i zaraz w lewo. Na kolejnej krzyżówce skręcamy w prawo. (Od mostka raciborskiego). Z lasu wyjeżdżamy na kopalnię piasku. Dojeżdżamy do końca i skręcamy w lewo. Mijamy tory kolejowe. Po prawej widzimy jedną lokomotywę spalinową starego typu.
Jedziemy prosto. Skręcamy w lewo wjeżdżamy na drogę wojewódzką. Docieramy do Kotlarni. Główna trasa idzie w lewo my jedziemy prosto przez „osiedle”. Skręcamy w prawo w ulicę Sławęcicką. Asfaltem pośród drzew dojeżdżamy do Starej Kuźni. Całą miejscowość pokonujemy jadąc ulicą Brzozową po drodze mijamy wieżę z Nadleśnictwa Kędzierzyn. Dojeżdżamy do parkingu leśnego znajdującego się na ulicy Parkingowej. Skręcamy w prawo. W końcu zjeżdżamy z trasy, na której towarzyszą Nam co jakiś czas samochody. Pedałujemy cały czas przed siebie aż do skrzyżowania z drogą Staw Kozieławy. Skręcamy w prawo. Droga lekko pod górkę. Po prawej stronie jest wiata do, której warto podjechać aby zobaczyć staw z „góry”. Zwiedzamy okolice stawu. Ładnie zrewitalizowany.

Wiosną widać, że staw „żyje”. Można wrócić tą samą trasą albo pojechać przed siebie i na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo. (My skręciliśmy w lewo i pojechaliśmy do kolejnego celu z listy miejsc, które trzeba odwiedzić. Prosto też jest trasa ale nie testowana przez Nas więc nie wiem jak z przejezdnością) Cały czas trasa wśród drzew. Na kolejnej krzyżówce skręcamy znowu w prawo. Droga prowadzi po łuku w lewo. Po prawej stronie mamy stawy hodowlane. Wyjeżdżamy w Starej Kuźni. Wracamy do kopalni piasku. Jedziemy prosto. Nie skręcamy w drogę, którą przyjechaliśmy. Wjeżdżamy do lasu. Skręcamy w lewo ścieżkę Do siedmiu dębów. Następnie w prawo Koło bunkra. Lewo w Obrębową, którą wjeżdżamy na Dziergowską i zaraz w lewo znowu w Obrębową, z której skręcamy w prawo w Barachowską, którą docieramy do miejsca startu wycieczki.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Góra Świętej Anny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góra Świętej Anny

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane długości). Są tu również szlaki konne i kajakowe. Dzięki informacjom zawartym na mapie planowanie wycieczki z jakiejkolwiek formy turystyki staje się proste.

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Miejscowości na trasie