category-icon

Sucha Beskidzka - Koszarawa - Sucha Beskidzka

76 km
6 h 47 min
1.5 km
Sucha Beskidzka

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2022-06-23
Sucha Beskidzka
category-icon
76 km
1495 m
912 m
6 h 47 min
4.9/6
Pierwotnie planowałem wycieczkę w inne strony jednakże zdecydowałem się na powrót w Beskid Żywiecki zanim na dobre rozpocznie się sezon urlopowy i na szlakach pojawią się większe ilości turystów i wczasowiczów. Wysokości trafiające się w tych okolicach pewnie zawróciły mojemu telefonowi w głowie bo od Przełęczy Klekociny zawiesiło się zapisywanie wysokości i w związku z tym wykres obrazujący konfigurację trasy został przedstawiony na ostatnim wayponcie. Z uwagi na ukształtowanie terenu, obszar po którym się poruszałem nie obfituje w szeroko rozwiniętą sieć dróg, w związku z powyższym trasa obecnej wycieczki częściowo pokrywała się z trasą wycieczki poprzedniej. Na trasie wycieczki znajdowało się wiele interesujących miejsc jednakże kulminacyjnym punktem była Przełęcz Klekociny i na dobrą sprawę ona była miejscem pod które ułożona cała wycieczka. Wyjazd na w/w przełęcz od strony Koszarawy przebiega asfaltową drogą jednakże stopień nachylenia tej drogi jest tak duży, że stanowi naprawdę bardzo duże wyzwanie. Z przyczyn oczywistych zjazd w kierunku Zawoi jest lżejszy jednakże najlepiej sprawdzi się tam rower górski. Ja poruszałem się rowerem turystycznym i były momenty, że obawiałem się o całość roweru. Na szczęście udało mi się udało mi się pokonać przełęcz w jednym kawałku, tym bardziej, że im niżej tym jakość drogi była lepsza a od Zawoi – Bory przeszła już w gładki asfalt. Podczas moich wycieczek staram się zobaczyć i utrwalić na zdjęciach różne ciekawe obiekty. Stąd w relacjach z moich wycieczek jest sporo zdjęć dworków, zabytkowych kościołów jak również obiektów związanych z szerokim pojęciem przyrody. Podczas tej wycieczki nadłożyłem trochę drogi do Grzechyni, żeby przynajmniej z zewnątrz przyjrzeć się Pustelni Niepokalanów, rozsławionej przez kontrowersyjnego księdza Natanka. I może się narażę niektórym ale dla mnie jest to przejaw niesamowitego kiczu i nieładu. No ale gustów ponoć się nie krytykuje. Pozostałe obiekty znajdujące się na mojej trasie były zdecydowanie w lepszym guście i na pewno nie wzbudzają tyle kontrowersji.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Babia Góra i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Babia Góra i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz szlaki turystyczne wraz z kilometrażem. Idealna gdy urlop spędzasz w Zawoni bądź wybierasz się zdobyć najwyższy szczyt Beskidów – Babią Górę zaliczaną do Korony Gór Polskich. Rok wydania: 2018

Pilsko i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pilsko i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna Pilska i okolic z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera wszystkie znakowane szlaki turystyczne piesze, rowerowe, ścieżki dydaktyczne wraz z kilometrażem. Obejmuje swym zasięgiem wycieczki między Korbielowem a Ujsołami miedzy innymi po takich szczytach jak Boraczy Wierch, Rysieńka, Kozi Wierch, Trzy Kopce, Palenica, Pięć Kopców i Pilsko – drugi pod względem wysokości (po Babiej Górze) szczyt w Beskidzie Żywieckim.

Rok wydania: 2018

Zawoja, Babia Góra
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Zawoja, Babia Góra

Mapa przedstawia wschodnią część Beskidu Żywieckiego z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Zasięg mapy wyznaczają: Stryszawa na północy, Magurka (1'114 m n.p.m.) na zachodzie, Kiczory na południu i Zubrzyca Górna na wschodzie. 
Babia Góra (1'725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Babia Góra spośród wszystkich gór polskich, pod względem wysokości ustępuje jedynie szczytom tatrzańskim. Jej charakterystyczną cechą jest asymetria stoków: południowe, opadające w kierunku Orawy są względnie łagodne w stosunku do dobrze widocznych z Zawoi, stromych i urwistych stoków północnych, zwanych „wielką zerwą Babiej Góry”. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Beskid Żywiecki część wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Żywiecki część wschodnia

Mapa obejmuje wschodnią część pasma Beskidu Żywieckiego wraz z masywem Babiej Góry. Mapa zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Znajdziemy tu wszelkie atrakcje turystyczne, infrastrukturę turystyczną i sportową.  Na mapie zaznaczono miejscowości: Zawoja, Jordanów, Spytkowice, Zubrzyca Górna oraz pogranicze polsko-słowackie. Najbardziej interesujące atrakcje dodatkowo wyróżniono. 

Beskid Żywiecki część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Żywiecki część zachodnia

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc oraz infrastruktury turystycznej i sportowej. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Mapa obejmuje zachodnią część pasma Beskidu Żywieckiego z miejscowościami: Węgierska Górka; Milówka, Korbielów, Rajcza, Zwardoń oraz pograniczem polsko-słowackim. 

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz kilometraż szlaków. Ciekawe miejsca wyróżniono żółtym kolorem.

Miejscowości na trasie