category-icon

Suwalski Gigant (Jastrzębna - Gołdap) - Pieszy Czerwony ver. 2021

213 km
244 h 16 min
748 m
Polska, podlaskie, Balinka

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-07-08
Polska, podlaskie, Balinka
category-icon
213 km
748 m
699 m
244 h 16 min
6/6
Suwalski Gigant (Jastrzębna - Gołdap) - Pieszy Czerwony ver. 2021. Szlak w województwie podlaskim już w dosyć opłakanym stanie (zdecydowanie potrzeba renowacja) jednak o ile idzie się dobrze to znaki są. Mało jest miejsc bez oznakowania ewentualnie z usuniętym oznakowaniem. Miejsca trudniejsze techniczne oraz przeszkody zaznaczyłem wykrzyknikami. W województwie warmińsko mazurskim szlak w dosyć dobrym stanie (najprawdopodobniej niedawno go odmalowano). Szlak dosyć ciekawy, długi po drodze napotkamy sporo lokalnych atrakcji:) Ogólnie polecam. Poprowadziłem szlak wg znalezionego oznakowania (szukałem szlaku) a nie wg. papierowej mapy (suwalszczyzna 2019) stąd różnice w jego przebiegu w kilku miejscach.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy

Mapa przedstawia najatrakcyjniejszy turystycznie fragment Suwalszczyzny, obejmujący Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy. Zasięg mapy wyznaczają: Wiżajny na północy, Skajzgiry na zachodzie, Jezioro Blizno na południu oraz Pogorzelec na wschodzie.
Jest to region o wyjątkowo urokliwych krajobrazach. Zawdzięczamy je ostatniemu zlodowaceniu, po którym topniejące masy lodu i polodowcowe wody ukształtowały morenowe wzniesienia porozdzielane głębokimi dolinami rzecznymi i jeziorami z największym jeziorem Suwalszczyzny – Wigrami i najgłębszym polskim jeziorem – Hańczą na czele. Polodowcową pamiątką są liczne, okazałe głazy tworzące głazowiska, przetransportowane tu ze Skandynawii. Uroku dodają rozległe kompleksy Puszczy Augustowskiej, okalającej większą część linii brzegowej Jeziora Wigry.
Obszar ten to idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych. Dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe Czarną Hańczą. Warto również wybrać się na spacery i wycieczki rowerowe po Wigierskim Parku Narodowym i Suwalskim Parku Krajobrazowym. Rok wydania 2023

 

Mazury Północne
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mazury Północne

Mapa turystyczna "Mazury Północne" obejmuje przygraniczne tereny od Węgorzewa aż po trójstyk granic: Polski-Litwy-Rosji, a także fragment Mazur Garbatych sięgający poniżej Olecka. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Węgorzewo na zachodzie, Kruklanki i Gąski na południu, Bakałarzewo na wschodzie. Obszar ten promowany jest jako Dzikie Mazury. Na mapie zaznaczono najbardziej znane atrakcje regionu: Puszczę Borecką, Puszczę Romincką z dokładną lokalizacją głazów cesarskich, Stańczyki ze słynnymi wiaduktami kolejowymi, gołdapskie uzdrowisko, piramidę w Rapie, lądowisko w Giżach oraz dziesiątki pamiątek i zabytków architektury, atrakcyjnych obiektów wodnych i przyrodniczych, punktów widokowych i jezior. Miłośnicy podróży na dwóch kółkach mogą zapoznać się z dokładnym przebiegiem prawie 100 km fragmentu najdłużej trasy rowerowej (wydzielony pas ruchu) w Polsce, tj. "Green Velo".

Suwalszczyzna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Suwalszczyzna
Mapa Suwałk i okolic regionu obejmuje cały obszar Suwalszczyzny: od Olecka na zachodzie do granicy państwowej na wschodzie. Znajdziemy tu szlaki kajakowe, trasy piesze, rowerowe, zabytki i inne atrakcje oraz infrastrukturę turystyczną.
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Warmia i Mazury – mapa atrakcji turystycznych

Mapa samochodowo-krajoznawcza, przedstawia obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Zasięg mapy wyznaczają: granica polsko-rosyjska na północy, Elbląg na zachodzie, Ostrołęka na południu i Grajewo na wschodzie. Warmia i Mazury to region o niezwykłej różnorodności przyrodniczej, unikalnym ukształtowaniu terenu i dużym nagromadzeniem zabytków historycznych. Niniejsze wydawnictwo to ogólna mapa poglądowa rozległego obszaru, jakim są Warmia i Mazury. Dedykowana jest zwłaszcza turystom zmotoryzowanym. Przedstawiono na niej aktualną sieć dróg, wybraną bazę noclegową oraz propozycje najciekawszych atrakcji regionu. Wśród nich znajdują się: zamki, pałace, kościoły, muzea, zabytki techniki, obiekty militarne, cuda przyrody, wyróżniające się miejsca widokowe i panoramy. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Miejscowości na trasie