category-icon

Szlak Grzymisława | Długość: 99 km Kociewie

98 km
918 m
Gniew
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2023-09-20
Gniew
category-icon
98 km
918 m
864 m
2/6
Szlak Grzymisława | Długość: 99 km | Suma przewyższeń: 1230 m
Kolor szlaku: czerwony | Poziom trudności: łatwy | Początek: Tczew | Koniec: Nowe

Najdłuższy i zarazem najciekawszy spośród liczącej ponad 800 km sieci „Kociewskich Tras Rowerowych”. Na jego pokonanie warto przeznaczyć dwa dni (z noclegiem w Gniewie lub jego okolicach), aby w pełni doświadczyć wszystkich atrakcji, jakie czekają na trasie. Nazwa szlaku pochodzi od średniowiecznego władcy tych ziem, księcia tczewskiego Grzymisława, a tematem przewodnim jest dziedzictwo kulturowe Kociewia. Po drodze zobaczyć można zabytki Tczewa, bezcenny zespół katedralny w Pelplinie, urokliwe miasteczko Gniew z monumentalnym zamkiem krzyżackim oraz położone na wysokiej wiślanej skarpie Nowe. Trasa prowadzi lokalnymi drogami o niskim natężeniu ruchu oraz leśnymi i polnymi drogami o nawierzchni gruntowej. Niekiedy piaskowa nawierzchnia w lasach może być uciążliwa, dlatego też lepiej jest zabrać grubsze opony. Szlak jest dość długi i nieco trudny, przeznaczony jest raczej dla bardziej doświadczonych rowerzystów, niemniej jednak godny uwagi ze względu na wspaniałe zabytki i malownicze krajobrazy Kociewia – „Łagodnej Krainy”.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Powiśle i Kociewie - cz. zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiśle i Kociewie - cz. zachodnia

Mapa Kociewia i Powiśla w części zachodniej obejmuje obszar zamknięty przez Skarszew na zachodzie, Kwidzyn na południu, Malbork na wschodzie i Tczew na północy. Mapa zawiera szczegółowy obraz terenu, wraz ze szlakami i atrakcjami turystycznymi. Na mapie Powiśla i Kociewia znajdziemy m.in. Szlak Zamków Powiśla, Szlak Grzymisława, EuroVelo 9 i Szlak Kopernikowski. 

Kociewie jest to region etnograficzno-kulturowy na Pomorzu Gdańskim, położony na lewym brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący wschodnią część Borów Tucholskich. W przybliżeniu Kociewie zajmuje obszar obecnych powiatów starogardzkiego, tczewskiego i północnej części świeckiego, zamieszkany przez ok. 350 tys. mieszkańców. Część mieszkańców regionu posługuje się gwarami kociewskimi.

Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane

Mapa Wydawnictwa Compass "Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane" poza wymienionymi w tytule Mierzeją i Żuławami Wiślanymi obejmuje swoim zasięgiem także, Wysoczyznę Elbląską oraz część Pojezierza Kaszubskiego, Wybrzeże Staropruskie, Pojezierze Starogardzkie i Dzierzgońsko-Morąskie. Mapa uwzględnia sieć szlaków turystycznych, rowerowych, a także szlaki żeglowne, porty i przystanie oraz Przekop Mierzei Wiślanej. Rok Wydania 2023

Bory Tucholskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bory Tucholskie

Mapa Borów Tucholskich przedstawia jest obszar, który jest jednym z największych kompleksów sosnowych w Polsce. Rozciąga się on się w dorzeczu Brdy i Wdy oraz w obrębie Równiny Tucholskiej i Równiny Charzykowskiej. Granice mapy wyznaczają: Wdzydze Tucholskie i Starogard Gdański na północy, Widno i Chojnice na zachodzie, Wierzchucin na południu i Warlubie na wschodzie. Rok wydania: 2024

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi. 

Miejscowości na trasie