category-icon

Szlak "U Źródeł Słupi"

5.2 km
31 m
Polska, pomorskie, Grabowo Parchowskie

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-06-17
Polska, pomorskie, Grabowo Parchowskie
category-icon
5.2 km
31 m
13 m
Średni
2.3/6
Jest to krótka i bardzo malownicza ścieżka spacerowa o długości 5 kilometrów, nadająca się również do jazdy rowerem. Rozpoczyna się w Parchowskim Młynie przy zjeździe z drogi wojewódzkiej do zabytkowego młyna na Parchowskiej Strudze. Prowadzi początkowo wzdłuż rzeki Słupi, a następnie przez piękne lasy bukowe krawędzią doliny rzeki, przecinając liczne wąwozy z wysiękami i źródliskami. Miejscami ścieżka prowadzi po drewnianych stopniach lub kładkach. Na trasie oznaczono sześć charakterystycznych punktów, które są szczególnie godne uwagi.Pierwszym z nich jest zabytkowy, XIX wieczny młyn na Parchowskiej Strudze. Kolejnymi są: jar Parchowskiej Strugi, bystrze rzeki Słupi - tarlisko ryb łososiowatych, następnie śródleśna, nadrzeczna łąka oraz źródliska znajdujące się u podnóża jednego z bocznych wąwozów doliny. Ostatnim punktem jest leśny staw, powstały w wyniku wydobycia torfu przez mieszkańców. Ścieżka rowerowa długości 5 km., na której pokonanie trzeba przeznaczyć ok. 1 godziny licząc wraz z postojami. Trasa wiedzie z Parchowskiego Młyna do Parchowa przebiegając początkowo wzdłuż kanału Słupi, następnie doliny rzeki, by w końcu odbić do lasu. Na trasie znajduje się 6 oznakowanych miejsc: 1. XIX - wieczny młyn 2. Jar 3. Bystrze 4. Łąka 5. Źródliska 6. Leśny staw po wydobyciu torfu
Trasę poleca:Gmina Parchowo
Gmina Parchowo

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Park Krajobrazowy Dolina Słupi
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Mapa Doliny Słupi obejmuje znaczny odcinek tej arcyciekawej przyrodniczo i krajobrazowo rzeki z jej największymi atrakcjami. Na mapie turystycznej "Park Krajobrazowy Dolina Słupi" naniesiono liczne szlaki, które ułatwią poruszanie się po tym terenie, z uwzględnieniem największych atrakcji. Mapa ta została opracowana wspólnie z pracownikami Parku, dzięki czemu tanowi źródło rzetelnej informacji. 

Nadleśnictwo Lipusz
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Nadleśnictwo Lipusz

Publikacja z serii map "leśnych" Wydawnictwa Eko-Kapio. Nadleśnictwo zadbało o to, żeby przy tym stopniu szczegółowości (skala 1:50 000) umieścić na mapie wszelkie możliwe trasy turystyczne (szlaki piesze, rowerowe, Nordic Walking, kajakowe), które stanowią świetną inspirację do wyruszenia na wędrówkę. Ponadto zaznaczono liczne ciekawostki turystyczno-krajoznawcze, np. widoczne nasypy po budowanej i nieukończonej autostradzie "Berlince" oraz granica polsko-niemiecka z 1939 r.

Wydanie 1, 2017

Ziemia Bytowska - cz. wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Bytowska - cz. wschodnia

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 10 m. 

Rok wydania: 2018

Kaszuby dla aktywnych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla aktywnych

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i Człuchów. Na mapie zaznaczono miejscowości, drogi, zabytki, ważniejsze noclegi, szlaki piesze, rowerowe i kajakowe z kilometrażem, przystanie i kąpieliska.

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.