category-icon

Trasa biegowa: Batorów – Karłów – Batorów

15 km
1 h 31 min
103 m
Polska, dolnośląskie, Batorów
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2013-05-30
Polska, dolnośląskie, Batorów
category-icon
15 km
103 m
96 m
1 h 31 min
2.3/6
Duszniki-Zdrój to jedyne miejsce w Polsce gdzie amatorzy narciarstwa klasycznego mogą skorzystać z najnowocześniejszych ośrodków sportów zimowych w Europie. Tylko u nas można za darmo pobiegać po jedynych, oświetlonych w Polsce trasach biegowych oraz sprawdzić w jakich warunkach przygotowywał się do zawodów nasz olimpijski mistrz Tomasz Sikora.

Narty biegowe są dla wszystkich

Narciarstwo biegowe przeżywa teraz swój rozkwit. Wynika to pewnie z osiągnięć Justyny Kowalczyk, ale i z coraz większej świadomości ludzi dotyczącej ich zdrowia. Narciarstwo biegowe to przecież dobra zabawa, kondycja, wzmocnione mięśnie oraz możliwość spalania dużej ilości kalorii. Pewnie dlatego coraz więcej osób próbuje swoich sił na biegówkach. Dodatkowo, aby skorzystać ze świetnie przygotowanych tras biegowych, nie trzeba mieć nie wiadomo jakich umiejętności. Na biegówki może wybrać się każdy, nie potrzebne są duże nakłady finansowe, najważniejszy jest wolny czas i chęć obcowania z naturą. W Dusznikach-Zdroju przygotowaliśmy dla Państwa wiele tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Na biegówkach można pobiegać w Centrum Uzdrowiska- Parku Zdrojowym, Jamrozowej Polanie oraz w Zieleńcu. Na początek przygody z narciarstwem biegowym wskazana jest technika klasyczna, bardziej naturalna dla człowieka niż krok łyżwowy, który polecany jest dla osób mających lepsze umiejętności biegowe. W razie potrzeby z doborem sprzętu i nauką biegania na nartach mogą Państwu pomóc wyszkoleni instruktorzy, których na naszym terenie nie brakuje. Przyjedźcie i spróbujcie jakie to przyjemne i proste.

Tylko Duszniki-Zdrój wszystkim amatorom aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy oferują:

- jedyne w Polsce oświetlone trasy do narciarstwa biegowego – dostępne za darmo,
- dostęp do ponad 200 km utrzymywanych tras,
- profesjonalne szkółki oraz serwisy,
- bogato wyposażone wypożyczalnie sprzętu z najnowszymi modelami nart światowych producentów,
- mikroklimat podalpejski pobudzający regeneracje sił,
- malownicze trasy w górach orlickich,
- bogate zaplecze SPA i kulturalne
Trasę poleca:Gmina Duszniki-Zdrój
Gmina Duszniki-Zdrój

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Góry Stołowe
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Stołowe

Mapa turystyczna Gór Stołowych w skali 1:30 000, zaktualizowana w terenie. Na mapie oznaczono czasy przejść. Znajdziemy tu szlaki turystyczne, rowerowe i piesze oraz najważniejsze informacje o charakterze turystycznym, a także informacje praktyczne. Rok wydania 2021

Góry Stołowe
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Stołowe

Mapa turystyczna Gór Stołowych przedstawia niezwykle malowniczy zakątek SUdetów. Góry Stołowe położone są w Sudetach Środkowych, na styku z Sudetami Wschodnimi. Mapa przedstawia obszar zamknięty na zachodzie przez czeski Hronov, na południu Duszniki-Zdrój, na wschodzie Szalejów Górny oraz na północy Police. Na mapie również czeskie Góry Stołowe: Adršpašsko-teplické skály i Broumovské stěny. Rok wydania 2023

Broumowskie Ściany i Adršpašskoteplické skály
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Broumowskie Ściany i Adršpašskoteplické skály

Mapa obejmuje bardzo atrakcyjną turystycznie czeską część Gór Stołowych. Podobnie jak w polskiej części masywu, także ten region obfituje w przeróżne ciekawe formacje skalne. Ciekawym szczytem Broumowskich Ścian jest leżąca nieopodal Koruna z punktem widokowym i interesującymi formacjami skalnymi na szczycie, natomiast za największą atrakcję uchodzi góra Hvězda (674 m n.p.m.), na której szczycie, na skalnej krawędzi, znajduje się barokowa kaplica Matki Boskiej Śnieżnej, wykonana z piaskowca ciosowego (zbudowana na podstawie pięcioramiennej gwiazdy). Miasta skalne znajdujące się w Adršpašskoteplickich skálach są jednym z najbardziej znanych piaskowcowych terenów wspinaczkowych na świecie. Między labiryntami form skalnych przebiega płatna trasa turystyczna niewymagająca żadnej wprawy przy chodzeniu po górach, składająca się z wygodnych schodków, poręczy, drabin i miejscami sztucznie wybudowanych chodników i platform. W pobliżu znajduje się też Teplickie Skalne Miasto – nieco mniej znane od Adršpašskoteplickich skál, lecz rozleglejsze, wyższe i bardziej dzikie.

Rok wydania: 2016/2017

 

Góry Orlickie i PN Gór Stołowych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Orlickie i PN Gór Stołowych

Położone na granicy polsko-czeskiej Góry Orlickie to najwyższy masyw Sudetów Środkowych (najwyższy szczyt – Wielka Desztna (Velká Deštná), 1115 m n.p.m.). Większość masywu znajduje się w Czechach. Po polskiej stronie główne centra turystyczne to Duszniki-Zdrój (baza wypadowa w przyległe pasma) oraz wieś Zieleniec - znany ośrodek narciarski. Mapa obejmuje także polską część Gór Stołowych, pasma górskiego znanego z wyjątkowych formacji skalnych.

Rok aktualizacji: 2016/2017

Ziemia Kłodzka
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Kłodzka

Ziemi Kłodzkiej - historycznej krainy (teren dawnego hrabstwa kłodzkiego) obejmującej Kotlinę Kłodzką i otaczające ją tereny górskie: Góry Stołowe, Góry Sowie, Góry Bardzkie, Góry Złote, Góry Bialskie, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie. Zasięg mapy wyznaczają od wschodu Złoty Stok i Javornik po czeskiej stronie, od zachodu Kudowa-Zdrój, Nachod, Police, Teplice (zatem praktycznie całe Góry Stołowe) po czeskiej stronie. Od północy zasięg wyznaczają: Ząbkowice Śląskie i Srebrna Góra, od południa obrzeża miasta Zamberk po czeskiej stronie. Rok wydania: 2024

Singletrack Glacensis
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Singletrack Glacensis

Mapa turystyczna przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej (polska część Euroregionu Glacensis) z naniesioną siecią nowych szlaków rowerowych Singletrack Glacensis, znajdujących się w Górach Bardzkich, Złotych i Masywie Śnieżnika. Szlaki prowadzą z Przeł. Wilcza przez Bardo, Złoty Stok, Lądek-Zdrój, Stronie Śląskie i Międzygórze do Jodłowa. Na mapie wyróżniono i opisano atrakcje, ciekawe miejscowości, punkty informacji turystycznych, rezerwaty i parki krajobrazowe, serwisy rowerowe, stacje naprawcze i do ładowania e-bike oraz wiaty wypoczynkowe. 

Miejscowości na trasie