category-icon

Trasa rajdu po terenie pożaru w 1992 roku

25 km
35 m
Kuźnia Raciborska

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2020-10-26
Kuźnia Raciborska
category-icon
25 km
35 m
23 m
Łatwy
3.4/6
KuzniaWsiodelku.pl poleca W trasę wyruszamy ze stadionu miejskiego w prawo. Droga asfaltowa Barachowska wprowadza Nas w las, który ucierpiał w 1992 roku. Coraz mniej śladów tego tragicznego wydarzenia. Przejeżdżamy prosto skrzyżowanie z drogą Od Lotniska. Na krzyżówce z drogą Zakazaną skręcamy w prawo. Przed jazdą dalej trzeba wykonać zadanie aby otrzymać punkty, które przygotowało wojsko. (Możliwość wyboru pytanie lub zadanie. Większość osób wybiera ćwiczenie fizyczne: pompy, pajacyki). Po wizycie w pierwszym punkcie z zadaniami ruszamy w dalszą drogę ul. Zakazaną. Na skrzyżowaniu z drogą Do Siedmiu Dębów, kolejny przystanek. Tym razem przygotowany przez strażaków. Tutaj ilość punktów zależna od ślepego losu. Wybieramy kartę z liczbą odpowiadającą ile punktów dostajemy do końcowej klasyfikacji. Wracamy na rower i jazda przed siebie. Mijamy tory kolejowe i drogą wijącą się lasem dojeżdżamy do skrzyżowania z Kotlarską, gdzie czeka ekipa strażacka z zadaniem, rzut woreczkiem jak najbliżej celu. Utrudnieniem była śliska mata. Po wykonaniu zadania i wpisaniu punktów na listę startową jedziemy w lewo w stronę “Magdalenki”. Mijamy po drodze “Pień Czasu” Następnie po lewej leśne jeziorko. Przy kolejnym skrzyżowaniu czeka kolejne zadanie przygotowane przez strażaków. W tym punkcie musimy trafić do celu - wiaderka. Odległość rzutu zależna od wieku. Ilość punktów od ilości celnych rzutów. Po wykonaniu zadania skręcamy w lewo. Przejeżdżamy u podnóża Dostrzegalni Przeciwpożarowej. Przejeżdżamy tory kolejowe, kawałek prosto i kolejna pauza na wykonanie zadania. Następne zadanie wymagające celności. Tym razem rzucamy to tarczy rzepami. Trafiamy. Wpisujemy zdobyte punkty. Jedziemy dalej. Spokojne kręcenie korbą po odbudowanym lesie. Docieramy do skrzyżowania z drogą Zakazaną (tutaj wykonywaliśmy pierwsze zadanie) skręcamy w prawo w szutrową drogę Zakazaną. Trasa lekko pagórkowata pozwalająca na uzyskanie troszkę frajdy podczas zjazdów i wysiłku podczas podjazdów. Dwa skrzyżowania prosto. Trzecie skrzyżowanie w lewo w drogę Od Lotniska. Ale zanim tam skręcimy kolejne spotkanie z wojskiem. Zadanie sprawnościowe, brzuszki z kółeczkiem (ćwiczenie mocno angażujące mięśnie) Po wykonaniu ćwiczenia, pierwsza w prawo w drogę Dyrekcyjną w stronę kolejnej Dostrzegalni i miejsca pamięci. Tutaj czekają strażacy z pytaniami związanymi z lasem i okolicami. Wracamy do skrzyżowania, w prawo w stronę lotniska. Przy ogromnych zbiornikach na wodę czeka kolejna grupa strażaków z zadaniem sprawnościowym, rzut do celu woreczkiem. Docieramy drogą szutrową do Barachowskiej. Skręcamy w prawo i asfaltem docieramy do stadionu. Miejsca startu rajdu. Trasa to wspomnienie rajdu, który odbywa się co roku pod koniec wakacji. Ale nie trzeba czekać tyle czasu aby przejechać się tymi drogami. Trasa malownicza i ciekawa o każdej porze roku. Zdjęć mało aby każdy na własne oczy przekonał się jak wygląda teraz ten las.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Województwo opolskie i plan Opola
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo opolskie i plan Opola

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono wszystkie miejscowości. Mapa oprócz województwa obejmuje też pogranicze i obszar Wrocławia. Na obu mapach wkreślono współrzędne geograficzne zgodne z GPS. Opracowanie obejmuje także plan Opola w skali 1:20 000, widoczny po odpowiednim zbliżeniu.