category-icon

Trasa wzdłuż "jeziorek"

22 km
10 m
Polska, śląskie, Kuźnia Raciborska, powiat raciborski, Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajo
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2024-10-20
Polska, śląskie, Kuźnia Raciborska, powiat raciborski, Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajo
category-icon
22 km
10 m
10 m
5.3/6
Ostatnia trasa z "cyklu poszukiwanie leśnych jeziorek". Wyruszyłem z parkingu koło stadionu w las. Tradycyjnie drogą asfaltową wzdłuż stadionu. Dotarłem do skrzyżowania z drogą Do lotniska jadę prosto. Dopiero na kolejnym skrzyżowaniu z Szarą skręciłem w lewo.

Droga asfaltowa zmienia nawierzchnię na szutrową ale w jesiennych barwach jedzie się przyjemnie.

Oprócz takich widoków spotkałem zagłębienie w ziemi, które jak będzie mokro będzie jeziorkiem. :)

Docieram do pierwszego jeziorka

Cały czas po utwardzonej drodze kręciłem przed siebie aż dotarłem do końca drogi :)

Tutaj pojechałem w prawo w Brzozową. Droga zaczęła kręcić się pośród drzew aż wyjechałem na skrzyżowaniu z Koło Bunkra. Gdzie również skręciłem w prawo.

Kolejne metry pokonywałem drogą o nazwie Koło Bunkra, którego nie widać nigdzie w okolicach ścieżki :). Dotarłem do krzyżówki, gdzie skręciłem w prawo w Obrębową.

Przejechałem kolejne metry i trafiłem do drugiego jeziorka podczas tej wyprawy. Te akurat było wypełnione troszkę wodą.

Poziom wody w drugim jeziorku niski

Po krótkiej pauzie ruszyłem dalej. Ten kawałek miałem z towarzystwem - mocnym wiatrem w twarz. Dotarłem do skrzyżowania z Dziergowską. Pojechałem w lewo.

Długo prosto nie jechałem bo na pierwszym skrzyżowaniu skręciłem w lewo - Koło Morwizy

Kolejne km trasy przemieszczałem się tą drogą. Gdzie kawałek za zakrętem docieram do kolejnego jeziorka podczas tej trasy.

Poziom wody trzeciego jeziorka również nie za wysoki

Pierwszy raz byłem w tych okolicach więc podążałem wolniej aby nacieszyć oko widokami. Główna ścieżka skręcała w prawa a na prosto widzę zarysy czwartego jeziorka.

Czwarte jeziorko w ilości wody dorównuje dwóm poprzednim

Chwila pauzy i ruszyłem przed siebie. Przeciąłem jedną krzyżówkę prosto. Dotarłem do skrzyżowani z drogą Na siedem dróg.

Wjechałem w las. Trasa pośród drzew, a pomiędzy drzewami i trawami sporo grzybów.

Pierwsze skrzyżowanie pokonałem prosto. Druga krzyżówka lekko w lewo i zaraz w prawo.

Droga prowadziła pośród drzew i sporej ilości grzybiarzy z pełnymi koszami. (urok tej pory roku). Wyjechałem na krzyżówce z drogą Koło kamienia. Skręciłem w lewo.

Przejechałem kolejne paręset metrów i po lewej historyczne miejsce. (A jak ktoś również interesuje się geocachingiem to znajdzie tam ukryty "skarb")

Wróciłem na trasę i podążałem przed siebie. Dotarłem do asfaltu, gdzie skręciłem w prawo w Barachowską i kręciłem prosto to miejsca startu wycieczki.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Województwo opolskie i plan Opola
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo opolskie i plan Opola

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono wszystkie miejscowości. Mapa oprócz województwa obejmuje też pogranicze i obszar Wrocławia. Na obu mapach wkreślono współrzędne geograficzne zgodne z GPS. Opracowanie obejmuje także plan Opola w skali 1:20 000, widoczny po odpowiednim zbliżeniu.

Miejscowości na trasie