CHARAKTERYSTYKA TRASY
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Mapa prezentuje fragment północno-zachodniej Słowacji na pograniczu z Czechami i z Polską. Beskid Kysucki to pasmo górskie w regionie Kysuce. Wraz z Beskidem Orawskim tworzą pasmo Beskidów Słowackich, są najwyższą częścią Gór Kisuckich, choć czasem spotyka się opinie, że osobnym rejonem górskim. Beskid Kysucki ciągnie się od przełęczy Zwardońskiej do granicy z Orawą na przełęczy Przysłop. Najwyższym szczytem pasma jest Wielka Racza (Veľká Rača). Na terenie gór znajduje się kilka rezerwatów przyrody, w tym wokół Wielkiej Raczy, a niemal całość pasma zajmuje obszar chronionego krajobrazu.
Rok aktualizacji: 2016/2017

Mapa przedstawia fragment Beskidów Śląsko-Morawskich na południowy wschód od miejscowości Międzyrzecze Wołoskie, oraz zachodnią część Jaworników - do linii miejscowości Vysoká nad Kysucou. Malowniczy region czesko-słowackiego pogranicza wykorzsytywany jest pod turystykę pieszą i narciarską, licznie odwiedzają go także wspinacze skałkowi (znane miejsce wspinaczkowe to Skały Czertowskie koło wsi Lidečka).

Brama Morawska to kraina geograficzna na Morawach w Czechach, stanowiąca obniżenie pomiędzy Karpatami Zachodnimi i Pogórzem Śląskim a Sudetami Wschodnimi. Od najdawniejszych czasów region ten stanowił naturalne przejście pomiędzy Sudetami i Karpatami. Tędy przebiegały najważniejsze trakty handlowe z południa Europy nad Morze Bałtyckie (np. jeden z wariantów Szlaku Bursztynowego), a także szlaki z Polski do Czech. Najważniejszym miastem Bramy Morawskiej jest dziś Ostrawa. U północnego wylotu Bramy Morawskiej po stronie polskiej leżą między innymi takie miasta, jak Racibórz czy Wodzisław Śląski. Mapa obejmuje także Gory Odrzańskie (najwyższy szczyt: Fidlův kopec, 680 m), okalające Bramę Morawską od zachodu i stanowiące najdalej na wschód wysunięte pasmo górskie łańcucha Sudetów, leżące całkowicie na terenie Czech.
Rok aktualizacji: 2016/2017

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.