category-icon

V Rodzinny Rajd Rowerowy Ligoty

22 km
43 m
Ligota
no photo

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-06-07
Ligota
category-icon
22 km
43 m
44 m
1.5/6
Upalna pogoda, promienie słońca, wysoka temperatura czyli V Rodzinny Rajd Rowerowy Ligoty.


Kolejna edycja rodzinnego rowerowania w Ligocie odbyła się w niedzielę 7.06.2015 roku. rajd odbył się pod hasłem: "Zwiedzamy Ligotę i kaplicę św. Wendelina". Organizatorem rajdu było Towarzystwo Przyjaciół Ligoty, a osobą prowadzącą rajd był znany ligocki cyklista Jerzy Bożek. Rajd był współfinansowany przez gminę Czechowice-Dziedzice.

Nad zabezpieczeniem rajdu czuwali dwaj członkowie Czechowickiego Towarzystwa Cyklistów, plus jedna osoba z Jawiszowic, oraz drugi ligocki cyklista zwany jako Roba - administrator strony www.roba25.pl.tl

Rajd rowerowy Ligoty rozpoczął się o godzinie 14.00 przy Domu Kultury w dzielnicy Miliardowice. Na starcie pojawiło się ponad 200 cyklistów, którzy mieli do pokonania 23 km, przy czym pierwszy etap miał 12 km. i prowadził ulicami: Miliardowicka, Korzeniowskiego, Przedszkolną, Powstańców Śląskich, Pod Lasem, Nowy Świat, Graniczna na terenie Ligoty, a następnie leśnym terenem Zabrzega ul. Czarnoleską, by potem wjechać na ul. Pszczelarską w Bronowie i dalej ul. Kopaniny, Woźniacką, Kamieniecką, Stawowe Pole, Czyża, Poprzeczną by po przejechaniu gruntową drogą znaleźć się na ul. Zalesie w Rudzicy i zjechać do urokliwej doliny św. Wendelina z kaplicą. Tam zaplanowano półmetek rajdu , by móc chwilę zwiedzić wspomnianą kaplicę. Na zwiedzanie kaplicy organizator przewidział 30 minut.

Drugi etap rajdu liczył 11 km. Peleton ruszył ul. Zdrojową w Rudzicy do Rancza "Konior". Tam, przez45 minut cykliści mogli odpocząć i napić się wody oraz zjeść batona. Następnie peleton ruszył w Rudzicy ul. Zdrojową w kierunku stawów landeckich, by tuż za nimi skierować się na ul. Woźniacką w Bronowie i jechać dalej ulicami tego sołectwa, a były to ul.: Nadbrzeżna, Zarzeczna, Kunza, Olchowa. w ten sposób cykliści ponownie pojawili się w Ligocie i dalej pedałowali ul. Niską, Podlasek, Podwale, Długa, by skręcić na szutrową drogę wiodącą wałem rzeki Iłownicy aż do ul Pasiecznej w Zabrzegu, by ponownie zawitać w Ligocie na ul. Miliardowickiej, Powstańców Śląskich, Ogrodników i Jaworowej z której zjechali pod Dom Kultury w Ligocie-Miliardowicach, gdzie była meta.

Na mecie na wszystkich czekał pyszny bigos. Największą atrakcją było losowanie nagród, a numerki odczytywał sam burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Na mecie wyróżniono najmłodszego i najstarszego uczestnika, najliczniejszą rodzinę oraz najliczniejszą reprezentację szkoły. Dodatkową atrakcją było nagrodzenie wszystkich dzieci jadących w fotelikach. Nagrodą główną był rower!!!


Rajd zakończył się przed godziną 19.00 a potem niektórzy uczestnicy pomagali przy pracach porządkowych.


W moim przypadku rowerowanie nie zakończyło się na rajdzie. Tuż po zakończeniu prac porządkowych udałem się na przejażdżkę przez Bronów, Rudzicę, Roztropice, Iłownicę i leśnymi duktami na wał goczałkowicki w Zabrzegu a potem do domu w Ligocie. Tak oto zakończył się długi, czerwcowy weekend.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018

Miejscowości na trasie