Wymagająca ponad 27km trasa biegnąca w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego biegnąca przez liczne wzniesienia.
Rozpoczynamy z przestanku Szybkiej Kolei Miejskiej "Wejherowo - Śmiechowo", skąd kierujemy się ulicą w dół, w kierunku Puszczy Darżlubskiej. Mijamy rzekę Redę, wchodzimy do lasu i skręcamy w prawo. Leśną drogą kierujemy się cały czas prosto, mijamy osiedle "Fenikowskiego", za którym skręcamy w prawo w dół i ponownie w prawo na betonowe płyty "jumba". Po dojściu do skrzyżowania, przed końcem lasu zmierzamy w prawo w dół, mijamy rzeczkę, stadninę koni i dochodzimy do drogi krajowej nr 6, którą przecinamy i kierujemy się w stronę lasu. Przechodzimy przez tory kolejowe na wysokości przystanku SKM "Reda Pieleszewo" i wchodzimy do lasu. Od tego momentu kierujemy się cały czas "czarnym szlakiem", który pokazuje najbardziej ciekawe leśne zakątki, co chwilę zmieniając kierunek, prowadząc przez łąki, wzniesienia, góry i zagajniki. Ze szlaku schodzimy w miejscowości Zbychowo, skąd kierujemy się dalej prosto i dochodzimy do Nowego Dworu Wejherowskiego, gdzie na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, by po około 300metrach snów skręcić w prawo i mijając kilka zabudowań obrać kierunek na "Leśniczówkę Wyspowo". Tu zaczyna się łatwiejszy odcinek trasy, prowadzący w dół wzdłuż rzeki Cedron "czerwonym szlakiem". Mijamy liczne zbiorniki małej retencji wodnej, miejsca biwakowe oraz leśniczówkę. Trasa wiedzie cały czas w dół, sprawiając, że po mimo pokonania ponad 15km nie mamy trudności jej dalszego pokonania. Czerwonym szlakiem dochodzimy do Wejherowa i skręcamy w prawo w ulicę Ks. Roszczynialskiego, gdzie po prawej stronie mijamy liczne kapliczki Kalwarii Wejherowskiej. Ulicą kierujemy się do końca, aż do przystanku SKM Wejherowo - Śmiechowo, skąd zaczęliśmy wycieczkę.
Komentarze
NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Trójmiejski Park Krajobrazowy
Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, konnych, nordic walking i konnych, łącznie z kilometrażem.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na południu. Na mapie uwgzlędniono trasy rowerowe, szlaki piesze i Nordic Walking z długościami. Dodatkowo zaznaczone zostały drogi polne, leśne oraz szlaki kajakowe. Są tu też zabytki, noclegi, muzea, punkty widokowe, szczególnie warte odwiedzenia miejsca zaznaczono żółtą ramką.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby Środkowe
Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na zachodzie i Gdańsk na wschodzie. Rok wydania 2022
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace
Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie
Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.