category-icon

Wilcza Wola

92 km
155 m
Polska, podkarpackie, Rudnik nad Sanem - Kamień, Majdan Królewski, Nowa Dęba - Tarnobrzeg

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2009-07-04
Polska, podkarpackie, Rudnik nad Sanem - Kamień, Majdan Królewski, Nowa Dęba - Tarnobrzeg
category-icon
92 km
155 m
161 m
3.9/6
Nad zalewem w Wilczej Woli bywałem często. Debiut rowerowy nad tutejszym akwenem wypadł razem z tatą, na nieśmiertelnych składakach. Senior dosiadał wyniosłego Jubilata, a ja nieco mniejszego ale żwawego "Wigry 3". Potem przyjeżdżałem tutaj indywidualnie, głównie w ramach obszernych pętli ze startem i metą w Tarnobrzegu. Tym razem dla urozmaicenia skorzystaliśmy z Justysią z pociągu jadącego do Przeworska, przez Rudnik nad Sanem. Była to nasza pierwsza, wspólna wycieczka rowerowa z wykorzystaniem transportu kolejowego. Z Rudnika, będącego prężnym ośrodkiem wikliniarskim (można się o tym przekonać obserwując dzieła z wikliny rozmieszczone w obrębie rynku) lokalnymi drogami obraliśmy kierunek na Kamień. Za tą gminną miejscowością pobłądziliśmy. Jeden skręt za wcześnie i oto ku naszemu zaskoczeniu zabudowania Kamienia ukazały się nam ponownie. Na dodatek znaleźliśmy się z powrotem na ruchliwej krajówce, na szczęście niezbyt długo. Leśny odcinek pomiędzy Markowizną, a szosą do Korczowisk, pozbawiony asfaltu wymagał momentami prowadzenia roweru po piaszczystej nawierzchni drogi. Zbliżona nawierzchnia ale przejezdniejsza trafiła się również pomiędzy Porębami Wolskimi, a Stecami. Nad Wilczą Wolą przyszedł czas na chwilę ochłody w wodnej tafli. Słońce solidnie przygrzewało więc kąpiel była wskazana, chociaż Justysi nie udało mi się namówić na przekroczenie linii brzegowej zalewu. Pomiędzy Wilczą Wolą a Rusinowem trafił się ostatni już odcinek szerokiego, gruntowego gościńca. W Brzostowej Górze zatrzymaliśmy się jeszcze na krótką przerwę na tyłach przydrożnego sklepiku (o nazwie "Małgorzatka") Można było tam odpocząć na zielonej trawce, pod zadaszoną wiatą, przy energetyzującym, chmielowym nektarze. Swoistą atrakcją w trakcie degustacji był widok na drewnianą "sławojkę". Ostatni fragment trasy po prostu przejechaliśmy, głównie skrajem ruchliwej krajówki. Jeszcze tylko w Nowej Dębie miał miejsce przystanek na płycie rynku, udekorowanej kąpiącymi się żurawiami.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Okolice Rzeszowa. Część północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Okolice Rzeszowa. Część północna
Mapa Rzeszowa i okolic przedstawia środkową część województwa podkarpackiego na północ od miasta, w tym okolice Mielca. Zasięg mapy wyznaczają: Szwagrów i Nowa Dęba na północy, Czermin na zachodzie, Dębica i Rzeszów na południu, Białobrzegi i Leżajsk na wschodzie. Obszar mapy obejmuje Łańcut i Leżajsk – atrakcyjne turystycznie miasta z dużym nagromadzeniem zabytków. Okolice Rzeszowa i Mielca to wciąż mało znany wśród turystów region. Mapa doskonale nadaje się do wycieczek rowerowych i pieszych, jak również dla osób zmotoryzowanych.
Wyżyna Sandomierska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wyżyna Sandomierska

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i Zaleszany na wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Sandomierz, Staszów, Tarnobrzeg. 

Głównym ośrodkiem tego regionu był i nadal jest Sandomierz - miasto położone nad rzeką Wisłą, na siedmiu wzgórzach (stąd nazywane jest czasem "małym Rzymem"), na granicy Wyżyny Sandomierskiej. Sandomierz jest ważnym ośrodkiem turystycznym, bogatym we wspaniałe zabytki z różnych okresów historycznych. 

Rok wydania: 2016

Miejscowości na trasie