category-icon

Wrocław - Mietków - Ślęża - Wrocław

160 km
10 h 2 min
626 m
Wrocław

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-07-04
Wrocław
category-icon
160 km
626 m
626 m
10 h 2 min
4.9/6
Trasa na cały dzień amatorskiego pedałowania. W przytłaczającej większości po asfalcie, ale zdarzyły się również fragmenty leśno - polno - błotno - szutrowe, więc polecam rower z oponą grubszą od parówki.
Część drogi do Mietkowa prowadziła przez malownicze (szczególnie o poranku) pastwiska nad Bystrzycą. Napotkana rogacizna nie wykazywała przesadnego zainteresowania moją osobą.
Po okrążeniu zalewu ruszyłem w stronę Ślęży. W niedzielny poranek ruch na drodze był znikomy, ale jak pamiętam, w dzień powszedni kręci się tam dużo ciężarówek z kruszywem.
Drogę powrotną planowałem przebyć w części niebieskim szlakiem turystycznym pieszym, w który to "wpiąłem" się w Starym Zamku. Byłem ciekaw, czy od 2013 stał się mniej pieszy, a bardziej przejezdny. Nie stał się.
Gdzieś tak kilometr za Zachowicami wpadłem w trawę po pachy, która szybko nawinęła się na wielotryb, korby itp. W dodatku co chwila zsuwałem się w koleinę i zawisałem na pedałach. Gdy wreszcie przedarłem się przez zarośnięte pole, dotarłem do błotnistej drogi leśnej.
Rada: w Zachowicach odbić w lewo i w Stradowie "wbić" się w zielony szlak rowerowy (szlak bielika).
Ja jednak z uporem maniaka dalej brnąłem pieszym szlakiem niebieskim i za Krobielowicami, po zjechaniu z drogi 346 do lasu, miałem powtórkę z rozrywki. Najpierw błoto, potem jazda skrajem zaoranego pola, aż wreszcie szarpanie roweru przez zarośla i gałęzie. Na szczęście udało mi się (przypadkiem) odnaleźć wspominany szlak bielika (tak dowiedziałem się o jego istnieniu) i nim to właśnie podążałem dalej do Kątów Wrocławskich. Dalsza część trasy minęła bez przygód.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Masyw Ślęży
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Masyw Ślęży

Cieniowana mapa turystyczna Masywu Ślęży z opisem turystycznym i fotografiami. Na mapie zaznaczono aktualny przebieg szlaków turystycznych pieszych i rowerowych wraz z czasami przejścia oraz najważniejsze atrakcje. Rok wydania 2020

Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia

Mapa Wrocławia i okolic na wschodzie sięga po centrum Wrocławia, na zachodzie do Środy Śląskiej, południowa granica określona jest przez wsie Słupice, Kełczyn, Oleszna, Radzików, północna przez Ligotę Piękną, Gosławice i Brodno. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°33’ - 17°01’ długości geograficznej wschodniej oraz 50°49’-51°14’ szerokości geograficznej północnej. Mapa obejmuje swym zasięgiem Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy, Ślężański Park Krajobrazowy oraz Zbiornik Mietkowski. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było!

Przedgórze Sudeckie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Przedgórze Sudeckie

Na mapie Przedgórza Sudeckiego zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Przy szlakach pieszych podano także orientacyjny czas przejścia. Zaznaczono wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m.

Dolnośląska Kraina Rowerowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Dolnośląska Kraina Rowerowa

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Szczególnie zostały uwypuklone drogi rowerowe istniejące, w budowie i planowane. Mapa zawiera atrakcje turystyczne, przyrodnicze i bazę noclegową. Dodatkowo zostały zaznaczone miejsca przyjazne rowerzystom. Część opisowa zilustrowana fotografiami, obejmuje obszar mapy w podziale na regiony, wybrane szlaki rowerowe oraz krótką charakterystykę miejsc przyjaznych rowerzystom.

 

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Miejscowości na trasie