category-icon

Wśród pól i lasów w wokół Toszka.

36 km
434122 h 35 min
871 m
Polska, śląskie, powiat gliwicki

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2019-07-11
Polska, śląskie, powiat gliwicki
category-icon
36 km
871 m
615 m
434122 h 35 min
5/6
Kolejna wycieczka rozpoczynająca się i kończąca w Poniszowicach. Tym razem rower górski.
Samochód można zostawić pod kościołem, na jednym z parkingów.
Kierujemy się na zachód w kierunku miejscowości Widów. Po minięci szkoły i bloków dawnego PGR-u, za krzyżem skręcamy w lewo w drogę polną. Zakręt w prawo i dalej prosto w kierunku lasu. Przez las ciągle prosto, dolej między polami. Droga fatalna, nawet dla górala. Na rozjeździe skręcamy w pierwszą drogę w prawo i dojeżdżamy do Widowa (dzisiaj należało pokonać głęboki wykop powstały po budowie gazociągu). Skręcamy w lewo w drogę asfaltową i po 100 m. w prawo. Najpierw asfalt, potem droga polna prowadząca przez wąwóz do lasu. Lasem objeżdżamy miejsce startu Poniszowice w odległości ok 2-3 km dojeżdżając do Niekarmi i dalej przysiółek Jagiełę.
Trasą czarną rowerową kierujemy się w górę do kolejnego lasu w drodze do Toszka. W Boguszycach dojeżdżamy do drogi asfaltowej, skręcamy w prawo do Toszka. Przejeżdżamy obok oczyszczalni ścieków dojeżdżamy do skrzyżowania z DK94, którą przecinamy kierując się do Sarnowa.
Za boiskiem w Sarnowie skręcamy w prawo w polną drogę, piaszczystą i wspinamy się na Wzgórza Sarnowskie aby przedostać się na ich drugą stronę. Następnie długi zjazd, przecinamy drogę 907 i podjazd do Kotliszowic. W Kotliszowicach jeden skręt w prawo zgodnie z trasą żółtą i prosto do Wilkowiczek. W Wilkowiczkach skręcamy w prawo w kierunku Toszka, a za wiaduktem w lewo do Pisarzowic. Za Pisarzowicami w prawo na DK94 przez 500 m. w dużym ruchu i na wzniesieniu skręcamy w lewo do Ciochowic. Musimy dostać się do drogi do Słupska, która znajduje się na drugiej stronie miejscowości w stosunku do wjazdu. Gdy ją znajdziemy, to poprowadzi nas przez urokliwy zakątek koło zalewu do miejscowości Słupsko. Stąd 3 km do Poniszowic i jedyna droga przez pola doprowadzi nas do naszego samochodu.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Góra Świętej Anny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góra Świętej Anny

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane długości). Są tu również szlaki konne i kajakowe. Dzięki informacjom zawartym na mapie planowanie wycieczki z jakiejkolwiek formy turystyki staje się proste.

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe Miejsca Obsługi Podróżnych, wybrane stacje benzynowe, parkingi i promy wodne, porty lotnicze, obszary leśne, parki narodowe, uzdrowiska, większe ośrodki narciarskie, obiekty na Liście UNESCO. Legenda w językach: polskim, angielskim, czeskim i słowackim.
Mapa dodatkowo zawiera:
- schemat dróg płatnych na Słowacji i w Czechach;
- wykaz węzłów na autostradach i drogach ekspresowych na Słowacji;
- plany Pragi i Bratysławy;
- schemat metra w Pradze;
- informacje praktyczne dla podróżujących samochodem po Słowacji i Czechach (m.in.: wybrane przepisy drogowe, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie samochodu, rodzaje winiet).
Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2020

Miejscowości na trasie