category-icon

Wycieczka pieszo-rowerowa Inwald - Łamana Skała

22 km
646 m
Polska, małopolskie, Inwałd
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2010-11-16
Polska, małopolskie, Inwałd
category-icon
22 km
646 m
398 m
Średni
6/6
Wycieczka rowerowo-piesza w Parku Krajobrazowym Beskidu Małego. Rozpoczynamy od Inwałdu (6 km od Andrychowa i 6 km od Wadowic), gdzie można jest Park Miniatur "Świat Marzeń" (który został otwarty w maju 2007 r. na powierzchni 45.000 m2) oraz Park Rozrywki Dinolandia. Około 4 km jedziemy drogą 52, w centrum Andrychowa skręcamy w lewo w ul. Garncarska, później Dąbrowskiego, aż do Rzyków. Tam skręt w prawo i zejdziemy do końca drogi (mijamy wieś Podlachoń i po prawej mijamy ośrodek Czarny Groń - centrum narciarskie, całoroczny ośrodek wypoczynkowy, park linowy, oberża, lodowisko). Na końcu drogi parking (tu można zostawić rower - bo i tak całej trasy nie da się nim przejechać, a pieszo robimy pętelkę do tego samego miejsca), skąd wyruszamy na pieszą wycieczkę. Z parkingu zaczyna się żółty szlak turystyczny prowadzący prosto na Łamaną skałę (według znaków 1,5 godziny). Po 5 minutach po prawej widać wyciąg narciarski. Mijamy strumyk i zaczynami powoli piąć się pod górkę. Ze szlaku żółtego skręcamy w lewo i korytem strumyka pniemy się ostro w górę, po około 40 minutach docieramy do grani (po lewej mamy szczyt Sutrekowicy - 863 m npm), gdzie wkraczamy na szlak czerwony. Szlakiem idziemy w prawo i po 10 minutach docieramy do głównego "skrzyżowania" górskiego (szlak czerwony, czarny, żółty, zielony i niebieski). Dalej podążamy za szlakiem czerwonym. Po 10 minutach mijamy szczyt ŁAMANEJ SKAŁY i wkraczamy do rez. Madohora (rezerwat leśny "Madohora" w Górach Zasolskich obejmuje podszczytowy rejon Łamanej Skały przy szlaku czerwonym Leskowiec - Przełęcz Kocierska. Utworzony w 1960 r. Powierzchnia 71,8 ha. Dolnoreglowa buczyna karpacka, w partii szczytowej zbiorowiska świerczyny typowej dla regla górnego. Świerki posiadają tu charakterystyczne korony w kształcie stożków i są ugałęzione do samej ziemi. Z osobliwości florystycznych występuje rzeżucha trójlistkowa i specjalne gatunki mchu). Po około 20 minutach po prawej znów widzimy wyciąg narciarski (ten sam co na początku wycieczki pieszej), tak więc, aby zaoszczędzić dużo czasu, schodzimy w dół wzdłuż wyciągu, po 20 minutach jesteśmy z powrotem na żółtym szlaku i po kolejnych 5 - z powrotem w punkcie wyjścia, gdzie zostawiliśmy rowery.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz kilometraż szlaków. Ciekawe miejsca wyróżniono żółtym kolorem.

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Mapa prezentuje obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu.
Obszar Beskidu Małego posiada charakter zwartej, rozległej wyspy górskiej, którego najwyższym szczytem jest Czupel (930 m n.p.m.). Dla turystów jest to łatwo dostępny obszar z gęstą siecią szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie stwarzają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Obszar Beskidu Małego to również region bogaty kulturowo, gdzie spotkać można ślady wczesnośredniowiecznych grodzisk, ruiny rycerskich zamków, dawne rezydencje magnackie, staropolskie szlacheckie dworki, czy niespotykane gdzie indziej kamienne szałasy. W regionie tym urodził się i wychował Jan Paweł II, który często wędrował po szlakach tego Beskidu.
Wydawnictwo Compass dokonało aktualizacji mapy na bazie własnych prac terenowych oraz w konsultacji ze znakarzami szlaków.

Wydanie 10, 2017 r.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Wokół Babiej Góry
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wokół Babiej Góry

Mapa prezentuje okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. Zasięg mapy wyznaczają: Sucha Beskidzka i Zembrzyce na północy, Tvrdosin (Twardoszyn) na południu, Jeleśnia na zachodzie, Jordanów i Czarny Dunajec na wschodzie. Babia Góra (1 725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem na Tatry oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Okolice Babiej Góry, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej, to atrakcyjne tereny na piesze i rowerowe wycieczki.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Całość uzupełniają fotografie.Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z podkładów mapowych, widać pozycję użytkownika na mapie. To świetna alternatywa dla map drukowanych. Rok wydania: 2018