category-icon

Wyprawa nad Jezioro Pławniowickie

101 km
14 h 30 min
503 m
Rybnik

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-07-05
Rybnik
category-icon
101 km
503 m
522 m
14 h 30 min
5.3/6
Wyjazd nad Jezioro Pławniowice zorganizował kolega Bogdan, trafił idealnie biorąc pod uwagę pogodę, skwar nie do wytrzymania i jedynie o czym się marzy to odrobina wytchnienia i ochłody właśnie nad jeziorem, temperatura dochodziła do 36 stopni. Wyruszyliśmy z Rybnika w czwórkę do Rud, w Rudach dołączyła reszta rowerzystów i tak w dziesiątkę ruszyliśmy nad Jezioro Pławniowickie. Trasa jak i tempo jazdy dyktowała pogoda, zatrzymywaliśmy się przy każdej nadarzającej okazji by odpocząć i ochłodzić. Na miejsce dotarliśmy ok 12.30, po krótkim odpoczynku najlepszą frajdę i nagrodą za trudy jazdy dała kąpiel w jeziorze, woda idealna. Nad jeziorem w każdym dostępnym miejscu grupy osób spragnionych ochłody a że była to akurat niedziela to i ludzi dużo. Niestety wszystko co ładne i piękne kiedyś się kończy, nastał bowiem czas powrotu. Po drodze nie obyło się bez awarii, jeden z kolegów złapał kapcia, akcja zmiany dętki przebiegła szybko i sprawnie. Dalsza droga powrotna przebiegała przez miejscowość Łącza, gdzie w "Pałacyku Leśnym" na postój przeznaczyliśmy nieco więcej czasu by zjeść obiad i co najważniejsze uzupełnić płyny chłodzące. Po nabraniu sił ruszyliśmy w drogę w kierunku Rud. W Rudach a dokładniej na Brandołce postój i obowiązkowe uzupełnianie płynów w lokalu "Pod Lipą", tu nastąpiło pożegnanie z częścią ekipy i wyjazd do Rybnika. Reasumując wycieczka wspaniała jak i pogoda, tu podziękowania dla kolegi Bogdana za zorganizowanie wyjazdu i wyrazy szacunku dla całej ekipy a zwłaszcza kobiet za wysiłek jaki trzeba było włożyć by pokonać na rowerze ponad 100 km w taki upał.Więcej: https://www.janham.cba.pl/index.php/wyjazdy/rok-2015/lipiec-2015

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Góra Świętej Anny
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góra Świętej Anny

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane długości). Są tu również szlaki konne i kajakowe. Dzięki informacjom zawartym na mapie planowanie wycieczki z jakiejkolwiek formy turystyki staje się proste.

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Miejscowości na trasie