category-icon

Wyprawa z działki na Jure2014/9/7

81 km
5 h 30 min
548 m
Boguchwałowice
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2014-09-08
Boguchwałowice
category-icon
81 km
548 m
562 m
Trudny
5 h 30 min
6/6
Po wczorajszym 100 km maratonie który pokonaliśmy dzisiaj znów wybrali się na rower ale w stronę Jury Krakowsko- Czestochowskiej a dokładniej do Mirowa i Bobolic gdzie znajdują się dwa zamki sąsiadujące ze sobą w odległości 2 km od siebie. W Mirowie są ruiny zamku a w Bobolicach już jest całkiem odnowiony gdzie znajduje się hotel oraz część prywatna, a obok zamku znajduje się jeszcze restauracja.Trasa przebiegała z Boguchwalowic wzdłuż jeziora Przeczyckiego aż do trasy gdzie musieliśmy przebiec między barierkami dość ryzykowny manewr z powodu dużego ruchu jak na niedzielę ale daliśmy radę, dalsza droga biegła już bardziej spokojniej przez. Kuźnice Świetojanską,Kuźnice Sulikowska, Porębę,Zawiercie,Rudniki gdzie zrobiliśmy sobie przerwę na nabranie sił czyli mały posiłek z batonów i dalej w trasę, przez Parkoszowice, Włodowice,Górę Włodawską gdzie zrobiliśmy następną przerwę ale z powodu jabłek które rosły przy drodze były bardzo dobre i soczyste, dalsza droga to:Kotowice gdzie zrobiliśmy zapasy na dalszą drogę i po małych zakupach już prosto do Mirowa i Bobolic. Po chwili odpoczynku pod skałkami przy zamku w Mirowie ruszyliśmy w drogę powrotną w stronę Zarkow przez las ale o dziwo ścieżka była dla nas bardzo zaskakująca dla tego ze w środku lasu leciał asfalt bardziej to wyglądało na autostradę dla rowerów niż szlak rowerowy,ale więcej takich ścieżek powinno być. Dalsza trasa leciała już przez Jaworznik,Stary Młyn wzdłuż stawów hodowlanych ale asfaltem,dalej Heleniowka,Czarna Struga, Myszków cały czas asfaltem gdzie średnia nie spadała poniżej 30km/h . Dalsza droga leciała przez Strugi,Smudzowki, Czekanka aż do Siewierza z stamtąd już przez las aż na działkę.Trasa dosyć wymagająca szczególnie na podjazdach i w lesie.Pokonany dystans według licznika to 88 km.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki rowerowej. Aktualny na rok 2020 i szczegółowy przebieg szlaku pokazano na mapach, które poza pełną treścią turystyczną, uwzględniają istotne dla rowerzystów informacje dotyczące rodzaju nawierzchni dróg, którymi przebiega szlak. Ukształtowanie terenu wymuszające podjazdy i zjazdy ilustrują profile trasy. Informacje o trasie uzupełniają zwięzłe opisy techniczne. Prezentację szlaku wzbogacają oczywiście treści krajoznawcze, wplatane w opis szlaku zgodnie z kierunkiem poruszania się rowerzystów. Całość trasy została podzielona na 13 arkuszy map (plus powiększenie fragmentu trasy w rejonie Złotego Potoku), tworzących jakby umowne odcinki. Przy czym podział ten wynika wyłącznie z zasięgu poszczególnych arkuszy, i nie należy go kojarzyć z realnymi etapami przejazdu. Żeby ułatwić czytanie mapy, poszczególne arkusze map zostały tak poobracane, aby były ułożone przed użytkownikiem zgodnie z kierunkiem jazdy. W związku z tym północ, wyraźnie oznaczona na mapach,  wskazuje różne kierunki, a nie górę mapy, jak ma to miejsce przy klasycznych mapach. Opomiarowanie dystansu na mapie odnajduje odzwierciedlenie w tekście i ułatwia identyfikację opisywanych miejsc na mapie. Ostatni punkt pomiarowy na danym arkuszu ma zawsze powtórzenie na mapie kolejnego odcinka. W kolorze niebieskim przedstawiamy kilometraż  trasy w kierunku przeciwnym. Żeby ułatwić planowanie przejazdu zaproponowaliśmy gotowe rozwiązania podziału trasy szlaku na etapy dzienne, wskazując miejscowości  wraz z listą noclegów, gdzie najlepiej zrobić odpoczynek. Mając na uwadze nastawienie i możliwości kondycyjne rowerzystów - od sportowego po zupełnie rekreacyjną turystykę rowerową- zaproponowaliśmy do wyboru podział trasy na: 2-3-4-5 etapów dziennych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2020

 

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków turystycznych, które umożliwiają dogodne dotarcie do wszystkich najciekawszych zakątków. Wszystkie szlaki (piesze, rowerowe, konne) posiadają między punktami węzłowymi odległości– dzięki temu można zaplanować wycieczkę.

Mapa przygotowana wyłącznie w wersji cyfrowej – brak dostępnej wersji papierowej.

Jura Krakowsko-Częstochowska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot. Ukształtowanie terenu z wąwozami, płaskowyżami i łagodnymi wzgórzami, bogactwo zabytków oraz zagospodarowanie korzystnie wpływają na rozwój turystyki. Niezmiernie istotna jest gęsta sieć szlaków turystycznych, które umożliwiają dogodne dotarcie do wszystkich najciekawszych zakątków. Nie brakuje tu licznych stadnin i ośrodków jeździeckich, umożliwiających uprawianie turystyki konnej.

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej łączy Kraków z Częstochową a jej zasięg wyznaczają: Mstów na północy, Częstochowa i Trzebinia na zachodzie, Siewierz i Alwernia na południu oraz Kraków na wschodzie. Wydanie 2022