category-icon

Z Myślenic do Jaworza dzień 2.

36 km
11 h 15 min
1.8 km
Zawoja
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2016-12-01
Zawoja
category-icon
36 km
1791 m
1564 m
Trudny
11 h 15 min
6/6
Osielec - Koszarawa Cicha 5 rano czas się budzić i ogarnąć legowisko, posprzątać i zrobić śniadanie, zagotować wodę na herbatę do termosa. Na zewnątrz ciemno i mgliście no nic ruszam w drogę. Z Osielca idzie się ciągle pod górę aż do Czupla gdzie zielony szlak się kończy a my wchodzimy na Główny szlak beskidzki. Idzie się ciężko bo drogi rozwalone po zrywce i pełno błocka. Od Czupla droga idzie coraz wyżej ale spokojnie i bez jakiś ostrych podejść. Przed Halą Krupową odbijam na Okrąglice, gdzie jest Kaplica Matki Bożej opiekunki turystów. Po chwili modlitwy i zadumy idę dalej do Hali Krupowej i troszkę w dół do schroniska gdzie można odetchnąć w ciszy i spokoju. Trochę zregenerowany ruszam na Police dojść spokojnie ale końcówka jednak ostra. Kawałek za szczytem jest pomnik upamiętniający ofiary katastrofy samolotu pasażerskiego. Teraz zejście i dojść ostre podejście na Cyl Hali śmietanowej. Zmieniamy szlak na żółty i schodzimy nim kawałek do odbicia szlaku niebieskiego który dochodzi do szlaku zielonego. Uwaga ja zszedłem starym szlakiem niebieski jest poprowadzony troszkę inaczej odchodzi bliżej Mosornego Gronia. Stary łącznik jest bardzo ostrym zejściem jeszcze w mgle robi klimat jak z horroru. Po dojściu do zielonego całkiem przyjemnie schodzimy do Zawoji. W Zawoji wychodzimy prosto na ośrodek kultury gdzie jest informacja turystyczna i bardzo miłe panie które tam pracują. Po chwili rozmowy i odpoczynku ruszam dalej zielonym szlakiem do przełęczy Kolędówka. Podejście miejscami dojść ostre i długie, od przełęczy na szczyt Jałowca ruszam szlakiem niebieskim droga kawałek idzie po równym a potem pnie się w górę miejscami dojść ostro. koło przełęczy jest prywatne schronisko Opaczne do którego nie zaglądałem. Już mocno podmęczony prawie po ciemku zameldowałem się na Jałowcu jest tam wiata w której można odpocząć i spokojnie przenocować ja jednak miałem w planach nocleg w Cichej. Zejście w dół z Jałowca do Cichej jest ostre a do tego odbijamy z szlaku w pierwszą drogę w lewo którą dochodzimy do asfaltu i potem dalej. Zejście trudne zrobiła się gęsta mgła a doi tego para z oddechu mocno ograniczała widoczność. Asfaltem idziemy do pętli autobusowej i troszkę dalej przy drodze są odremontowane 2 wiaty biwakowe w których można spokojnie przenocować , co też uczyniłem.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Babia Góra i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Babia Góra i okolice

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz szlaki turystyczne wraz z kilometrażem. Idealna gdy urlop spędzasz w Zawoni bądź wybierasz się zdobyć najwyższy szczyt Beskidów – Babią Górę zaliczaną do Korony Gór Polskich. Rok wydania: 2018

Zawoja, Babia Góra
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Zawoja, Babia Góra

Mapa przedstawia wschodnią część Beskidu Żywieckiego z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Zasięg mapy wyznaczają: Stryszawa na północy, Magurka (1'114 m n.p.m.) na zachodzie, Kiczory na południu i Zubrzyca Górna na wschodzie. 
Babia Góra (1'725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Babia Góra spośród wszystkich gór polskich, pod względem wysokości ustępuje jedynie szczytom tatrzańskim. Jej charakterystyczną cechą jest asymetria stoków: południowe, opadające w kierunku Orawy są względnie łagodne w stosunku do dobrze widocznych z Zawoi, stromych i urwistych stoków północnych, zwanych „wielką zerwą Babiej Góry”. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne.  Rok wydania 2022

Beskid Żywiecki część wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Żywiecki część wschodnia

Mapa obejmuje wschodnią część pasma Beskidu Żywieckiego wraz z masywem Babiej Góry. Mapa zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Znajdziemy tu wszelkie atrakcje turystyczne, infrastrukturę turystyczną i sportową.  Na mapie zaznaczono miejscowości: Zawoja, Jordanów, Spytkowice, Zubrzyca Górna oraz pogranicze polsko-słowackie. Najbardziej interesujące atrakcje dodatkowo wyróżniono. 

Beskid Żywiecki część zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Żywiecki część zachodnia

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc oraz infrastruktury turystycznej i sportowej. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Mapa obejmuje zachodnią część pasma Beskidu Żywieckiego z miejscowościami: Węgierska Górka; Milówka, Korbielów, Rajcza, Zwardoń oraz pograniczem polsko-słowackim. 

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz kilometraż szlaków. Ciekawe miejsca wyróżniono żółtym kolorem.

Beskid Mały
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Mały

Mapa prezentuje obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu.
Obszar Beskidu Małego posiada charakter zwartej, rozległej wyspy górskiej, którego najwyższym szczytem jest Czupel (930 m n.p.m.). Dla turystów jest to łatwo dostępny obszar z gęstą siecią szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie stwarzają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Obszar Beskidu Małego to również region bogaty kulturowo, gdzie spotkać można ślady wczesnośredniowiecznych grodzisk, ruiny rycerskich zamków, dawne rezydencje magnackie, staropolskie szlacheckie dworki, czy niespotykane gdzie indziej kamienne szałasy. W regionie tym urodził się i wychował Jan Paweł II, który często wędrował po szlakach tego Beskidu.
Wydawnictwo Compass dokonało aktualizacji mapy na bazie własnych prac terenowych oraz w konsultacji ze znakarzami szlaków.

Wydanie 10, 2017 r.